T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
Е сеа разбрав значи Play S е најефтина.. Колку ке треба да плаќам месечно со Плеј С а колку ке треба да го платам при подигнување???
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Е сеа разбрав значи Play S е најефтина.. Колку ке треба да плаќам месечно со Плеј С а колку ке треба да го платам при подигнување???

Аман бре ... (добар тролинг маваш.... Не?)

Плеј С = 499 денари месечно
Телефонот на таа тарифа = 9990ден при подигнување.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Има ли можност/опција да проверам уште колку бесплатни минути имам на располагање со другите мрежи ?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
ги укинале релакс и релакс сурф пакетите сеа индивидуални се само смарт и плеј , ваљда ке стаат други кај и дае...
 
Член од
21 септември 2013
Мислења
11
Поени од реакции
3
Седам си читам на форумов... Зарем се уште овци има што имаат работа Со Т-Мобиле
Жално...Да ви кажам две случки што ми се имаат случено со овие..Така наречен .Поштен. Оператор
Нон стоп се фалат со поспејдовите вакви такви...Оабвезно бараат овци да му потпишат на договор
Првите неколку месеци се во ред... Ама после почнува стрижењето...Бев Кај нив многу години ама повеке не,
А нај жалното оваа е најнова случка Што му се случуваше на една моја роднина
Жената си купи При пејд број на Таа фамозна Колл Тарифа ке Зборувате за 2,9ден мин нака му кажат на Друг...Има луге Што заприметуваат колку му се наплака
Нон Стоп Првата Минута Му ја наплакаше 8,9ден и смс 5,9 ПАЗЕТЕ Се пожаливме ај најгомти ке ја средат опремата и ко усвоја Приговорот и му вратија 100ден Другите приговори нема Шанса Ај почекавме некој перјод рековме да не менуваме Оператор Ама Т-Мобиле со истата тактика малку по малку плус
Ете ти добивка.. Жално
Тие секогаш се во Право МуШтеријата не никогаш...
Затоа сега Бегаме и други бегаат од кај Нив Како Гаол од Темјан
Затоа почитувани сега имате избор каде сакате
Се надевам оваа ке помгни кај мнгу и други луге а на ка подрамислат Почитуваните ....
Не убаво да се кради и обезвредвува Муштеријата...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
Седам си читам на форумов... Зарем се уште овци има што имаат работа Со Т-Мобиле
Жално...Да ви кажам две случки што ми се имаат случено со овие..Така наречен .Поштен. Оператор
Нон стоп се фалат со поспејдовите вакви такви...Оабвезно бараат овци да му потпишат на договор
Првите неколку месеци се во ред... Ама после почнува стрижењето...Бев Кај нив многу години ама повеке не,
А нај жалното оваа е најнова случка Што му се случуваше на една моја роднина
Жената си купи При пејд број на Таа фамозна Колл Тарифа ке Зборувате за 2,9ден мин нака му кажат на Друг...Има луге Што заприметуваат колку му се наплака
Нон Стоп Првата Минута Му ја наплакаше 8,9ден и смс 5,9 ПАЗЕТЕ Се пожаливме ај најгомти ке ја средат опремата и ко усвоја Приговорот и му вратија 100ден Другите приговори нема Шанса Ај почекавме некој перјод рековме да не менуваме Оператор Ама Т-Мобиле со истата тактика малку по малку плус
Ете ти добивка.. Жално
Тие секогаш се во Право МуШтеријата не никогаш...
Затоа сега Бегаме и други бегаат од кај Нив Како Гаол од Темјан
Затоа почитувани сега имате избор каде сакате
Се надевам оваа ке помгни кај мнгу и други луге а на ка подрамислат Почитуваните ....
Не убаво да се кради и обезвредвува Муштеријата...
Што одиш подалеку?Уште кога Љубчо Георгиевски го продаде Телеком пред 12 години од тогаш сеуште стои истата цена за претплата на фиксен телефон од 350 денари плус идентификација од 50 денари.И после 150000 илјади претплатници помалку цената не е променета!Значи 400 денари ги фрлаш во бунар бидејки ништо немаш во тие пари.После 12 години ОНЕ за истите 400 денари ти дава 25 саати на мобилен да зборуваш каде сакаш и плус 1ГБ интернет. Математикава кажува дека сите што моментално имаат фиксен телефон од Телеком се малоумни без грам мозок и благодарение на таквите Телеком уште е лидер на пазарот со најмногу корисници.Што би се случило ако останатите претплатници почнат да го напуштаат Телеком и одат по други оператори?Веднаш следува продажба на акциите на берза од страна на Матав односно Дојче телеком како газда и напуштање на Македонија бидејки германците имаат исто мото како и французите во бизнисот а тоа е или ке биде они како што сакаат на пазарот односно со цени како тие што ги замислиле или го напуштаат пазарот и ја продаваат компанијата без намера да се борат со конкуренцијата.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
види вака, на пример тмобиле има по 5-6 тарифи имаше и поише има мн избор буквално што ти треба што сакаш тоа, кај сакаш таму, цените се изгор не викам не ама добиваш буквално се, без никаков пробем..а како што гледам у вип и оне тоа го нема.

иначе сеа оне според мене ќе се број е ради селект промо тарифата е тоа е тоа што сите на некој начин треба да го имаат а и ефтино е .... е сеа мене тоа не ми одговара, пошто јас т.е ние доме сме на фамили тарифа од тмобајл така да..а оне нема семејни тарифи а и вип мислам
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ги тргнале релакс тарифите за да направат минорни подобрувања на Плеј и Смарт тарифите.... :cuc:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Ovie uste li se zamisluvaat deka se monopol?Pred 2 god. koga ke mi tekne kolku plakav za mobilen kaj niv.Lopovi mamu im ebam.Nemav smetka pod 1600 denari.Uste gi cuvam smetkite od cetirite godini pretplata kaj niv,da me potsetuvaat da ne ispadnam glup da se vratam nekad kaj niv.Sega sum na vip.555 denari,vrti kaj sakas 1000 minuti odi potrosi gi - da te vidam. :D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
види вака, на пример тмобиле има по 5-6 тарифи имаше и поише има мн избор буквално што ти треба што сакаш тоа, кај сакаш таму, цените се изгор не викам не ама добиваш буквално се, без никаков пробем..а како што гледам у вип и оне тоа го нема.

иначе сеа оне според мене ќе се број е ради селект промо тарифата е тоа е тоа што сите на некој начин треба да го имаат а и ефтино е .... е сеа мене тоа не ми одговара, пошто јас т.е ние доме сме на фамили тарифа од тмобајл така да..а оне нема семејни тарифи а и вип мислам
Мислам дека и ОНЕ порано имаше такви семејни пакети баш за такви потреби но сега ги немаат а од кои причини не знам.Не е лошо да им се напише предлог за воведување на семеен пакет на нивната фејзбук страница па ке видиме дали ке има некаков резултат.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
никогаш поќе кај овие арамии. На припејд бев скоро цело време (незнам зошто) и ќе надополнев 100 ден кредит и после 2 повици немав поќе. Страшно. Бев и на претплата, кога ги воведоа Релакс тарифите во 2007 и се изгорив, сметката помалку од 800 ден не ми беше стигната а внимавав, не се опуштав. Според мене, на Т-Мобиле се останати само фирмите, неинформираните, дел од богатите и глупите :) (без навреда)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
никогаш поќе кај овие арамии. На припејд бев скоро цело време (незнам зошто) и ќе надополнев 100 ден кредит и после 2 повици немав поќе. Страшно. Бев и на претплата, кога ги воведоа Релакс тарифите во 2007 и се изгорив, сметката помалку од 800 ден не ми беше стигната а внимавав, не се опуштав. Според мене, на Т-Мобиле се останати само фирмите, неинформираните, дел од богатите и глупите :) (без навреда)
Е сега имаш прилика на ОНЕ за 100 денари да оствариш 100 повици по 1 минута разговор и да бидеш мирна глава.:)
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Лопови еј !!!
Пазете им ја рекламата.

http://www.t-mobile.com.mk/public/



Сo PLAY добиваш се' !
-Неограничени разговори кон Т-mobile и T-home
-Неограничен интернет
-Вклучени минути кон другите мрежи
-Смартфон за супер цена

Цена - 599 денари/месечно

Влагаш на втората страна (дознај повеќе)
пак реклама за 599 ден.

http://www.t-mobile.com.mk/public/podobreni-play-i-smart-postpejd-tarifi.nspx

Неограничен 3G интернет до 42Mbps

Влагаш пак - дознај повеќе

http://www.t-mobile.com.mk/public/play-tarifa.nspx

И дознаваш дека за 599 имаш само 1 gb интернет.А не неограничен како што има на рекламата.

Браво за лоповиве.Баш се инвентивни во правење мајмуни од корисниците.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
Ај прочитај што напишав за политиката на Дојче телеком спрема корисниците.Стрижи овци додека можеш за потоа ако снема овци отараси се од компанијата на берза.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
Е сега имаш прилика на ОНЕ за 100 денари да оствариш 100 повици по 1 минута разговор и да бидеш мирна глава.:)
веќе сум, 1 година и сум задоволен, 3000 мин во своја мрежа, 200 кон други, 600 смс, 600 ммс, 3 гб интернет за 700 ден! Топ е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom