T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
29 август 2008
Мислења
3.058
Поени од реакции
2.052
Не заборавај дека Лајка се виртуелен оператор и освен при пејд бројче, немаат ништо друго да ти понудат.
Понудите ќе се зголемуваат, а цените ќе се смалат бидејќи доаѓа конкуренција.

Истото се случи и со МекДоналдс кај нас, кога после него дојде Бургер Кинг.
BAtica i Telekabel ke bide virtuelen operator MVNO ,i ke koristi mreza od Telekom.....
Za da ima namaluvajne na cenite a zgolemuvajne na gb i kvalitet treba 3ti MNO operator od tipot na Orange,Telenor, itn...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.058
Поени од реакции
2.052
Ne najdov soodvetna tema povrzana so Aek pa si vikam da spodelam so vas
ovie zabeganive koga se zapocnuva so pravejne na 5g mrezi ovie ke pustaat tender za 3g od neiskoristenite frekfencii od vip i telekom .....ova e presedan .....ova i vo najlosite africki drzavi go nema. *
pa koja crna 3g mreza vo 2019 ..cccccc
iliad vo italija gradi samo Lte mreza a 2g/3g koristi od wind/three ....(kupi i 5g frekfencii)
citam i ne mise veruva ne znam sto da kazam za ovaa napatena drzava i izmacen osiromasen i ispusten narod koj samo vika Od Beterr .......
:(
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.299
Ne najdov soodvetna tema povrzana so Aek pa si vikam da spodelam so vas
ovie zabeganive koga se zapocnuva so pravejne na 5g mrezi ovie ke pustaat tender za 3g od neiskoristenite frekfencii od vip i telekom .....ova e presedan .....ova i vo najlosite africki drzavi go nema. *
pa koja crna 3g mreza vo 2019 ..cccccc
iliad vo italija gradi samo Lte mreza a 2g/3g koristi od wind/three ....(kupi i 5g frekfencii)
citam i ne mise veruva ne znam sto da kazam za ovaa napatena drzava i izmacen osiromasen i ispusten narod koj samo vika Od Beterr .......
:(
Хммм, гледај на позитивната страна, можеби со ова ќе се отвори можност за влез на нов, трет мрежен оператор кој би ги користел за почеток тие 3G фрекфенции, а потоа ќе купи и други од спектарот.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.475
Поени од реакции
838
Ne najdov soodvetna tema povrzana so Aek pa si vikam da spodelam so vas
ovie zabeganive koga se zapocnuva so pravejne na 5g mrezi ovie ke pustaat tender za 3g od neiskoristenite frekfencii od vip i telekom .....ova e presedan .....ova i vo najlosite africki drzavi go nema. *
pa koja crna 3g mreza vo 2019 ..cccccc
iliad vo italija gradi samo Lte mreza a 2g/3g koristi od wind/three ....(kupi i 5g frekfencii)
citam i ne mise veruva ne znam sto da kazam za ovaa napatena drzava i izmacen osiromasen i ispusten narod koj samo vika Od Beterr .......
:(
3G за домашен интернет, или за мобилен?
Знаеш на што мислам.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
971
Поени од реакции
826
Деновиве има пуштено 4G +
Информиран е некој за што се работи? Гледам побрз е интернетов...
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
83
Зошто јас немам 4G+ а моите другари имаат. На Magenta 1 M сме сите.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
248
Поени од реакции
58
3g maksimum ne mozese 42mbps ili jas gresam
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.475
Поени од реакции
838
епа тогаш незнам шо имаат у план искрено
ваљда ко шо викате некој нов оператор изглеа.
ќе видиме,time will tell everything
 

Kajgana Shop

На врв Bottom