T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.479
Поени од реакции
666
Novi pregrupirajna Bugarski Vivacom ( de,telecom) go kupuva albanskiot telekom
Germancite sakaat da stanat Monopol na balkanot **
https://a1on.mk/archives/993083
Дојче Телеком беше сопственик до сега и го продава албанскиот телеком, нов сопственик е Виваком, кој не е дел од Дојче групата..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.326
Поени од реакции
10.502
Dali znae nekoj dali ima Magenta paket so 1 pretplatnički broj za mobilen?
Znači tv + internet + fiksen + 1 mobilen?
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
83
јас со ј5 2017 имам 4г+ низ целата држава и тоа долго време.
прво провери во сетинзите на телефонот...подеси го најгоре на ЛТЕ...а ако не бидува, јави се на 122
И јас претходно имав J5 2017 кога бев на Vip имаше 4G+ потоа кога се префрлив на Telekom само 4G имаше. И сега кога го сменив телефонот пак немам 4G+. Изгледа до Telekom е нешто проблемот. Бидејќи други луѓе кои ги познавам коишто користат Magenta 1 M имаат 4G+.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
842
Дојче Телеком беше сопственик до сега и го продава албанскиот телеком, нов сопственик е Виваком, кој не е дел од Дојче групата..
Ама телекомов сите што го знаеме, си останува сега а?
Само Албанскиот Телеком го продаваат, или?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.479
Поени од реакции
666
Ама телекомов сите што го знаеме, си останува сега а?
Само Албанскиот Телеком го продаваат, или?
Нормално, само албанскиот е продаден, овој нашиов сите што го знаеме не е засегнат со овој потег.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
842
Нормално, само албанскиот е продаден, овој нашиов сите што го знаеме не е засегнат со овој потег.
Епа пак некој албански ќе наместат да се нуди на страна вака-така,ко што беше претходниот.
Сигурно нема некој голем четврт оператор да стават,бидејки Телекабел наскоро ќе почне,а и го имаме и Lycamobile.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Dali znae nekoj dali ima Magenta paket so 1 pretplatnički broj za mobilen?
Znači tv + internet + fiksen + 1 mobilen?
Да има. Со напомена дека на целата сметка наместо -25% се добива 10%.

Прашање до другите:

Дали се сеќавате минатата новогодишна понуда до кога траеше?
Сакам да продолжам договор, телефонот го нема.

Оваа информација не може да се добие ни во салоните ни во контакт центар. Велат: нас ни кажуваат дека од утре (денот кога ќе се одлучи) промоцијата завршува.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Да има. Со напомена дека на целата сметка наместо -25% се добива 10%.

Прашање до другите:

Дали се сеќавате минатата новогодишна понуда до кога траеше?
Сакам да продолжам договор, телефонот го нема.

Оваа информација не може да се добие ни во салоните ни во контакт центар. Велат: нас ни кажуваат дека од утре (денот кога ќе се одлучи) промоцијата завршува.
Да не го чекаш и ти Мате 20 про ? инаку до 15ти им трае, така барем мене ми кажаа.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.726
Поени од реакции
20.383
Да не го чекаш и ти Мате 20 про ? инаку до 15ти им трае, така барем мене ми кажаа.
Јас го чекам тој ми реко дека овај месец ќе го добиеле, ама осеќам дека ќе станит достапен 2-3 дена од ко ќе завршит понудава.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.726
Поени од реакции
20.383
Стигнат е, помини до некој салон.
Поминав, се супер муабет нов договор бла бла и ко спомнав каков телефон сакам сите сменаа понашање, ко да ги кријат само за некој нивни. Дека бев пред скоро месец кога не беше достапен неможеа нишо џабе едино ко ќе е онлајн достапен одам денес прам муабет некој си ги резервирале во тој период кога не беше а јас неможев не били изводливо така.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Поминав, се супер муабет нов договор бла бла и ко спомнав каков телефон сакам сите сменаа понашање, ко да ги кријат само за некој нивни. Дека бев пред скоро месец кога не беше достапен неможеа нишо џабе едино ко ќе е онлајн достапен одам денес прам муабет некој си ги резервирале во тој период кога не беше а јас неможев не били изводливо така.
Земи си Ноте 9 и уживај :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.127
Поени од реакции
3.640
Ограбен Т-Мобајл во Лептокарија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom