T-Mobile - Генерална дискусија

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Што е со изборот на телефони у Телеком? Нема ништо средна класа од Xiaomi, Honor, Нокиа... Битно Ајфони, s9ки, Huawei Pro со 36 камери врие.
Затоа ја викам не зимајте телефони од Телеком. Ем доста телефони немаат, ем со цените се изгор, па и тарифи мора да се мењаваат ако е скап телефонот. Плус повеќето уреди од Телеком имаат бескорисни Bloatware апликации, каде на пример ако би зел телефон од Neptun, би имало доста помалце bloatware за разлика од телефон купен од Телеком.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Затоа ја викам не зимајте телефони од Телеком. Ем доста телефони немаат, ем со цените се изгор, па и тарифи мора да се мењаваат ако е скап телефонот. Плус повеќето уреди од Телеком имаат бескорисни Bloatware апликации, каде на пример ако би зел телефон од Neptun, би имало доста помалце bloatware за разлика од телефон купен од Телеком.
Да ама еве пример Huawei Mate 20 Lite со Магента М би ме коштал 17 илјади у Телеком, а у Нептун е 25. Тарифа некоја секако ќе плаќам, барем да земам поефтин телефон.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Да ама еве пример Huawei Mate 20 Lite со Магента М би ме коштал 17 илјади у Телеком, а у Нептун е 25. Тарифа некоја секако ќе плаќам, барем да земам поефтин телефон.
Druze jas vo magenta m tarifen modwl go zemav huaveito me fati 500 den na dve godini
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Mate 20 lite, mi namalija 12000 od nego kako bonus za dvete brojcinja sto gi imam i tolku ostana za plakanje. Jas prodolzuvav dogovor neznam dali e isto za nov korisnik.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Mate 20 lite, mi namalija 12000 od nego kako bonus za dvete brojcinja sto gi imam i tolku ostana za plakanje. Jas prodolzuvav dogovor neznam dali e isto za nov korisnik.
Eпа супер, и јас продужуам договор, ми сппмнаа и мене дека ќе има попуст. Топ би било 500 месечно.

Впечатоци од телефонот? Како е? :)
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Eпа супер, и јас продужуам договор, ми сппмнаа и мене дека ќе има попуст. Топ би било 500 месечно.

Впечатоци од телефонот? Како е? :)
Tolku ke ti dojde i tebe za plakanje Se mislev za telefonov jas do pred ovoj koristev samsung, ali epten sum zadovolen od nego do sega, super raboti, kamerata e top site aplikacii rabotat bez nikakov problem, baterija drzi bez problem ednostavno jas ic ne se pokaav sto go zwmav, a se mislev megu ovoj i samsung a8
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Tolku ke ti dojde i tebe za plakanje Se mislev za telefonov jas do pred ovoj koristev samsung, ali epten sum zadovolen od nego do sega, super raboti, kamerata e top site aplikacii rabotat bez nikakov problem, baterija drzi bez problem ednostavno jas ic ne se pokaav sto go zwmav, a se mislev megu ovoj i samsung a8
Јас се мислам меѓу тој и Самсунг А7, гледам им стигнал. Фала. :)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Zdravo, imam budzet na firma nekade 32.000 denari mislam, dali moze samo budzetot da se iskoristi bez reobnova na dogovor i takvi stvari?
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Dali se dobivaat poeni od pretplatata koi mozat da se iskoristat za kupuvanje na nov telefon dokolku se prodolzi dogovorot kako sto e na ONE? Konkretno me interesira za smart S pretplatata ,kolku bi imal vo pari za nareden dogovor prodolzuvanje. Fala
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Dali se dobivaat poeni od pretplatata koi mozat da se iskoristat za kupuvanje na nov telefon dokolku se prodolzi dogovorot kako sto e na ONE? Konkretno me interesira za smart S pretplatata ,kolku bi imal vo pari za nareden dogovor prodolzuvanje. Fala
Ne računaj na telefon od Mobimak....jas sum 18 godini tamu, i posleden telefon sto sum go kupil na poeni beše Samsung j3 2016....i me kostase vkupno 400 denari poeftino nego da go kupev vo AMC no so duplo.memorija i dve Sim kartički
Imam eden kup poeni( 5 broja za cela familija)... i nikako ne mi se isplati da zemam telefon od kaj niv
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Член од
22 јули 2015
Мислења
413
Поени од реакции
170
Како што се доближува почнувањето на телекабел во мобилната телефонија така понудите растат
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Како што се доближува почнувањето на телекабел во мобилната телефонија така понудите растат
Ponudite ke rastat .....ama cenite ne pajgaat...kako na vremeto koga vleze vip 2007god, pa veke narednata 2008 imase prifatlivi post-pejd ponudi i ceni prifatlivi za telefoni,
sega ako cekame na Telekabel da ja namali cenata...toa i prakticno e nevozmozno, ako bese taka i 2016 so vlezot na Lycamobile ,kese slucese istoto ....no nese sluci ,
telekabel kese bori za 2~5% korisnici(kombo paketi)i koi ne sakaat dogovori od 24m. i ne sakaat dago preplatat telefonot X2 od toaa sto mue cena vo anhoc,set,amc,neptun itn ....
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ponudite ke rastat .....ama cenite ne pajgaat...kako na vremeto koga vleze vip 2007god, pa veke narednata 2008 imase prifatlivi post-pejd ponudi i ceni prifatlivi za telefoni,
sega ako cekame na Telekabel da ja namali cenata...toa i prakticno e nevozmozno, ako bese taka i 2016 so vlezot na Lycamobile ,kese slucese istoto ....no nese sluci ,
telekabel kese bori za 2~5% korisnici(kombo paketi)i koi ne sakaat dogovori od 24m. i ne sakaat dago preplatat telefonot X2 od toaa sto mue cena vo anhoc,set,amc,neptun itn ....
Не заборавај дека Лајка се виртуелен оператор и освен при пејд бројче, немаат ништо друго да ти понудат.
Понудите ќе се зголемуваат, а цените ќе се смалат бидејќи доаѓа конкуренција.

Истото се случи и со МекДоналдс кај нас, кога после него дојде Бургер Кинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom