T-Mobile - Генерална дискусија

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
моја препорака, а после вие терајте си како сакате:
Не зимајте од Телеком телефони, едно што ќе треба тарифи да менувате, друго па договори, па после доплати и такви глупости.
Според мене, најарно е од Мобилара, било која.
Еве во мој случај на татко ми му нудеа A6 за 16,500 во Телеком, а во Ледиком зема A8 за 17,000 иљади.
A6 сега во Ледиком е 11 бона.
+ и со Телефонот гратис Стаклена Фолија, а и за 60 ден. и гумена маска.

Пак ќе кажам, немора да е Ледиком, јас нив ги одбрав бидејки едноставно немам лошо искуство. Тој што не бил, ако сака нека оди и нека види. За вас може се лоши, пошто еј албанци, љочки, фејк и такви ствари, ама за мене не. Се имаат доста проширено од претходно.[DOUBLEPOST=1551825647][/DOUBLEPOST]
Кој ти рекол дека сум прочитал...
Да имаше нешто, до сега ќе се чуеше на вести.
Или имало ама јас не сум видел.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
моја препорака, а после вие терајте си како сакате:
Не зимајте од Телеком телефони, едно што ќе треба тарифи да менувате, друго па договори, па после доплати и такви глупости.
Според мене, најарно е од Мобилара, било која.
Еве во мој случај на татко ми му нудеа A6 за 16,500 во Телеком, а во Ледиком зема A8 за 17,000 иљади.
A6 сега во Ледиком е 11 бона.
+ и со Телефонот гратис Стаклена Фолија, а и за 60 ден. и гумена маска.

Пак ќе кажам, немора да е Ледиком, јас нив ги одбрав бидејки едноставно немам лошо искуство. Тој што не бил, ако сака нека оди и нека види. За вас може се лоши, пошто еј албанци, љочки, фејк и такви ствари, ама за мене не. Се имаат доста проширено од претходно.[DOUBLEPOST=1551825647][/DOUBLEPOST]
Да имаше нешто, до сега ќе се чуеше на вести.
Или имало ама јас не сум видел.
Додека официјален Самсунг дава 2г гаранција, Ледиком и остали по 1 година, запрашај се зашто.
Мање више, ако татко ти земал основна тарифа тогаш може и бил поскап од кај Ледиком телефонот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
моја препорака, а после вие терајте си како сакате:
Не зимајте од Телеком телефони, едно што ќе треба тарифи да менувате, друго па договори, па после доплати и такви глупости.
Според мене, најарно е од Мобилара, било која.
Еве во мој случај на татко ми му нудеа A6 за 16,500 во Телеком, а во Ледиком зема A8 за 17,000 иљади.
A6 сега во Ледиком е 11 бона.
+ и со Телефонот гратис Стаклена Фолија, а и за 60 ден. и гумена маска.

Пак ќе кажам, немора да е Ледиком, јас нив ги одбрав бидејки едноставно немам лошо искуство. Тој што не бил, ако сака нека оди и нека види. За вас може се лоши, пошто еј албанци, љочки, фејк и такви ствари, ама за мене не. Се имаат доста проширено од претходно.[DOUBLEPOST=1551825647][/DOUBLEPOST]
Да имаше нешто, до сега ќе се чуеше на вести.
Или имало ама јас не сум видел.
Завчера вечерта се случило како што дознав. Оди и прашај ги ако не ми веруваш.
Нормално е дека ќе се крие, бидејќи самите си го исценирале.

Украдени се Ајфони и Самсунзи само.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Додека официјален Самсунг дава 2г гаранција, Ледиком и остали по 1 година, запрашај се зашто.
Мање више, ако татко ти земал основна тарифа тогаш може и бил поскап од кај Ледиком телефонот.
Да. Ама и така и вака, доста уреди од Samsung нема во Телеком. Оди најди A8 Star, A6s, или некој други. Нема...
Мене дали 1 или 2 години гаранција нема ништо да ми смени, бидејки ја ко трн у сено ги чувам сите уреди, влакно не им фали.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Додека официјален Самсунг дава 2г гаранција, Ледиком и остали по 1 година, запрашај се зашто.
Мање више, ако татко ти земал основна тарифа тогаш може и бил поскап од кај Ледиком телефонот.
Ледиком од пред 3 месеци дава фулл гаранција 24 месеци
 
A

Avenger99

Гостин
Ледиком од пред 3 месеци дава фулл гаранција 24 месеци
Да не даде господ да треба да го носиш телефонот во Ледиком или било која мобилара во Македонија ако се расипе под гаранција..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ледиком од пред 3 месеци дава фулл гаранција 24 месеци
Операторска гаранција е таа. Не е нивна.
Многу добар маркетинг имаат.
Исто пред некој ден објавиле дека менуваат слушалка и микрофон на телефон, доколку не се слуша, и тоа бесплатно.
Но народов не знае дека слушалката и микрофонот се чистат со четка за заби од прашина по џебови.
 
F

Flatter

Гостин
Операторска гаранција е таа. Не е нивна.
Многу добар маркетинг имаат.
Исто пред некој ден објавиле дека менуваат слушалка и микрофон на телефон, доколку не се слуша, и тоа бесплатно.
Но народов не знае дека слушалката и микрофонот се чистат со четка за заби од прашина по џебови.
Nemora da znaci. Nekogas moze i da se sluce da se rasipe
 
K

kicodarker

Гостин
Да не даде господ да треба да го носиш телефонот во Ледиком или било која мобилара во Македонија ако се расипе под гаранција..
Да не ти даде господ да носиш по сервиси и во оператор. Ќе го чекаш со месеци, неможеш ништо да се пожалиш,дел од телефоните ги враќаат непоправени со забелешка "оштетрн при неправилно ракување" всушност целата поента кога носиш телефон на сервис ќе ја префрлате топката не е до телефонот до тебе е.
И 2 години гаранцијата пропаѓа во вода кога ништо нема да ти покрие.
Исто пред некој ден објавиле дека менуваат слушалка и микрофон на телефон, доколку не се слуша, и тоа бесплатно.
.
Микрофонче за повеќево телефони набавна кошта 30 денари а исто о звучничето. 2 жички се лемат само. Нема ама скоро никаков трошок мобиларата, една маска да продај од 200 денари ќар е и микрофон и слушалка да смени. Кој чепка по телефониве,знае.
 
A

Avenger99

Гостин
Да не ти даде господ да носиш по сервиси и во оператор. Ќе го чекаш со месеци, неможеш ништо да се пожалиш,дел од телефоните ги враќаат непоправени со забелешка "оштетрн при неправилно ракување" всушност целата поента кога носиш телефон на сервис ќе ја префрлате топката не е до телефонот до тебе е.
И 2 години гаранцијата пропаѓа во вода кога ништо нема да ти покрие.

Микрофонче за повеќево телефони набавна кошта 30 денари а исто о звучничето. 2 жички се лемат само. Нема ама скоро никаков трошок мобиларата, една маска да продај од 200 денари ќар е и микрофон и слушалка да смени. Кој чепка по телефониве,знае.
Нов телефон со фабричка мана после неколку дена му го заменија за нов во Телеком, екранот не се уклучуваше на S8 Самсунг, пробај тоа објасни им го на дечките од мобиларите да видиш дали е иста гаранцијата од Телеком или Ледиком.
 
K

kicodarker

Гостин
Нов телефон со фабричка мана после неколку дена му го заменија за нов во Телеком, екранот не се уклучуваше на S8 Самсунг, пробај тоа објасни им го на дечките од мобиларите да видиш дали е иста гаранцијата од Телеком или Ледиком.
Tаков случај е еден на 1000000. Фактички тоа не е “под гаранција“ туку продавање неисправен уред.
Прајме муабет дека по 7 месеци си го користиш телефонот нормално вибер,фејсбук месенџер порничи, и почни екранот да јавува бои,да се рестартира,звучникот или микрофнот не ти работат.
 
A

Avenger99

Гостин
Tаков случај е еден на 1000000. Фактички тоа не е “под гаранција“ туку продавање неисправен уред.
Прајме муабет дека по 7 месеци си го користиш телефонот нормално вибер,фејсбук месенџер порничи, и почни екранот да јавува бои,да се рестартира,звучникот или микрофнот не ти работат.
Не е продавање јер дента кога го отвориле телефонот си функционирал супер. Замената се случи после 10тина дена. Многу се поголеми шансите да ти го заменат во телеком него дрските дечки од Ледиком, од искуство.
 
I

INFECTED

Гостин
Ова ми е втор договор до тимобајл и трет нема да има па макар и бесплатен да е.
На над десет меѓуградски патишта низ Македонија губи мрежа, прескапи се, телефоните им се прескапи, наплаќаат по дваесет педесет денари за смс демек као ммс ако напишеш над 200 букви на кирилица и ред други недостатоци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom