Superhero Movies

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Ендгаме втор викенд
= Worldwide: $2,188,698,638
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
za strip fanovite imase predobri momenti u endgame, ko retko koga do sega, prikaznata bese dobro zaokruzena i sto e najbitno, da, i ova sega e dosta biden segment od vakviot tip na filmovi, mnogu malce vreme od ovie 3 casa bese odvoeno za gej lobito, crneckoto lobi i feministkite, iako za ova poslednovo imase eden moment koj prakticno bese i najlosoto nesto vo Endgame, duri i tugja sramota da te fati.

A sega za slednive fazi :popce::popce::popce:

Captain Marvel ako go planiraat za centralen heroj :sramezliv:, ja iskreno gi cekam konecno fantastic 4 vo pravo svetlo na filmsko platno, sto seuste ne sme go videle do sea, i zdravje boze za 2 - 3 godini da pocneme i so mutantite. Ima i nekolku hintovi mali, barem mozni ke vidime dali se tocni narocito vo guardians, za Galactus ko sleden glaven negativec, sto bi bilo super, a on bi idel so fantasticnite 4 i silver surfer, za koi pak ke kazam, zazluzuvaat dobar film.

Kako i da e, tesko nadminlivo e ova do sega sto go napravija ama otkako gi zemaa pravata od FOX za karakterite koi bea pod nivna kapa, pak se otvara eden sirok spektar za moznosti vo idnina bidejki realno ogromen e ovoj marvel univerzum a u istiov sega sto go gledame seute gi nemame nit fantastic 4, nit x-men.
Vsusnost i ako se vidat zelbite na fanovite, ovie preovladuvaat, fantastic 4, silfer surfer, x-men, a dizni i te kako se grizi za toa.

Eternals gi zaboraviv, tie se potvrdeni za slednite filmovi, andzelina jolie najverojatno isto ke bide del od marvel univerzumot, ke vidime Adam kako ke se pokaze u guardians of the galaxy bidejki e najaven so post credit scenata od krajot na vtoriot del, i u spider man potvrden e mysterio koj e glumen od jake gyllenhaall, i najverojatno Elementals ko negativci ako se vodime po toa sto go vidovme vo trejlerot.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Ваљда може од денес и ние да почнеме со спојлери да збориме?
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Според режисерите да, од денеска се трга банот за спојлери.

Инаку има шпекулации Крис Хемсворт дека ќе го продолжи договорот со Марвел
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Multiverse :zloo::zloo::zloo:
Sve si mislam deka filer ke bide captain marvel, dodeka ne se izbaci u kadar noviot wolverine, so nekoj superhero landing.
Od edno ebano trejlerce pocnuvaat da praat hajp za slednite fazi, shkolski, by the book
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ваљда може од денес и ние да почнеме со спојлери да збориме?
Значи да не ја отворам темава едно 2-3 месеци? :D Најозбилно, тешко дека ќе најдам време и можност да отидам до Скопје на кино да го гледам. Ќе мора да го чекам на торент. Тоа ти е живот во провинција јбг... Лани успеав да го гледам Infinity War без да разберам ни еден спојлер. Се надевам така ќе биде и со Endgame.
 
B

Beginner

Гостин
Значи да не ја отворам темава едно 2-3 месеци? :D Најозбилно, тешко дека ќе најдам време и можност да отидам до Скопје на кино да го гледам. Ќе мора да го чекам на торент. Тоа ти е живот во провинција јбг... Лани успеав да го гледам Infinity War без да разберам ни еден спојлер. Се надевам така ќе биде и со Endgame.
Имаш торент на замунда добра слика ама кинески суб :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Помалку заборавена сцена, која ги дефинира моментално марвеловци, и фактот што како и во шахот, однапред размислуваат за сите нивни следни потези

https://youtu.be/pyd4v_Zq6Oc?t=132

15568e4bd40d4c8aa9dec3e5d0bccabbc036be21_hq.jpg

Ja исекоа на крај намерно, а на овој line се чекаше доста долго, практично најдоброто го оставија за крајот
Инаку кога ќе размислиш добро, age of ultron е можда и најбитен филм у цела франчиза, со оглед дека доста работи во тој филм беа подредени на тој начин што најавија све што следеше, и поставија солидна основа за истото.

:vozbud::vozbud::vozbud:
не знам за вас, кај мене цела сала се преврте на овој момент, шутки се правеа не се знаеше кој каде седи више, и за време на пар други за кои у друга прилика ќе се прави муабет тука.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
:vozbud::vozbud::vozbud:
не знам за вас, кај мене цела сала се преврте на овој момент, шутки се правеа не се знаеше кој каде седи више, и за време на пар други за кои у друга прилика ќе се прави муабет тука.
Баш затоа сакам секогаш да одам на премиери на вакви филмови, поради искрените реакции и возбудата кај публиката полна фанови кои десет години гледаат, се замараат и ги знаат сите детали. А филмот има многу такви детали кои ќе ти бидат ептен јаки доколку се сеќаваш на се што се случувало претходно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Баш затоа сакам секогаш да одам на премиери на вакви филмови, поради искрените реакции и возбудата кај публиката полна фанови кои десет години гледаат, се замараат и ги знаат сите детали. А филмот има многу такви детали кои ќе ти бидат ептен јаки доколку се сеќаваш на се што се случувало претходно.
Кога ќе имаш прилика, дека едитирав у постот горе, глеј го age of ultron пак, чисто за тепање време, доста потценет филм ако се гледа од сегашна перспектива, дека и тогаш не помина добро кај критиката, ама од оваа перспектива, можеби и најважниот у цела франчиза.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Кога ќе имаш прилика, дека едитирав у постот горе, глеј го age of ultron пак, чисто за тепање време, доста потценет филм ако се гледа од сегашна перспектива, дека и тогаш не помина добро кај критиката, ама од оваа перспектива, можеби и најважниот у цела франчиза.
Знам знам. Пред да излезе Ендгејм го репризирав само Инфинити Вор, плус гледав видеа со битните моменти од сите други филмови, ама се сеќавам скоро на се затоа што ги имам изгледано сите филмови по неколку пати. А откако беше премиерата тука, ги репризирав пак сите Авенџерс и Сивил Вор затоа што минатиов викенд имав шанса да го гледам во IMAX втор пат. Иако знаев точно што да очекувам, на второ гледање уште појак ми беше :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Глеавте тизер трејлер за Вочмен?

Не знам што да мислам... барем е сиквел така да приказната нема да ја уништат...ама може да се каже и самиот факт што прават сиквел е уништување на приказната..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Глеавте тизер трејлер за Вочмен?

Не знам што да мислам... барем е сиквел така да приказната нема да ја уништат...ама може да се каже и самиот факт што прават сиквел е уништување на приказната..
Сиквел на кој филм е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom