Superhero Movies

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.907
Поени од реакции
84.313
Сиквел на кој филм е?
Нема филм да биде ова, серија ќе биде, можда и ја требаше да пишам за тие што не знаат. Продолжение на приказната на Watchmen од стриповите (а има и одлична филмска адаптација на стрипов што се вика...Watchmen :D )


 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Овој ич ми нема фаца за Бетмен. Никако не можам да го замислам во оваа улога, посебно после Бејл и Афлек кој за мене не беше лош. Е сега за глумата не знам баш колку го бидува. Не ми ни текнува на некој негов филм што ми оставил впечаток. Не сум гледал инаку ни еден дел од Twilight филмовите (и не планирам).
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
sansa i dark phoenix bombardirani od kritikata, najlosiot xmen do sega izlezen ...
go gledase li nekoj, do tolku li e sranje ili uste i se gnevni radi GOT : )))))
 
B

Beginner

Гостин
Леле јас вчера се заебав гледав видеа со интервјуа со кастот на Гот и налетав на видео со Софи и Џими и така заради Софито го пуштив а заборавив дека и во скоро време беше премиерата. Имам лоша навика да читам коментари и видов спојлер и мислам баш заради тоа има лош рејтинг се по список на тој што намерно во комемтари дават спојлери гомна од луѓе.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Дарк Фениксов - “Civil War“ за сиротиње. “Непопуларно мислење“ е во денешно време да дадеш прејз и да пофалиш Х-Мен филм, ама овој е ств тенка работа. Убедливо најслаб Х-Мен филм откако го направија приквел рибутот, а Бога ми послаб е и од “Last Stand“. Штета шо по втор пат ја поплавуваат Феникс сагата. Фамке Јансен беше бог и батина back then, у споредба со ова..
:love::love::love:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мене ми беше добар Дарк Феникс.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Не сум некој кој со страст ги следи филмовите со супер херои, но еве еден мој поглед.

Само што си доаѓам од на свадба каде за време на вечерата ја пуштаат оваа песна:

https://www.youtube.com/watch?v=JWdZEumNRmI

Пред неколку месеци го гледавме Deadpool 2.

Почнува песната и мене во глава ми излегува следната сцена:

https://www.youtube.com/watch?v=QUuff0qC2CY

А песната ја знам со години и сум ја слушнал 100-ци пати пред да го гледам Deadpool.

Кој друг марвер/дц филм има таква моќ? :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.907
Поени од реакции
84.313
Мене по некоја случајност ептен ми се допаѓаат филмови што критиката ги хејта.
Не дека одам контра, туку стварно, гледам филмови, викам "Ееееј ова е топ", одам онлајн глеам луѓе го хејтаат.

Пример: Ориџинс, Х3 на пример

Генерално сум фан на Х-мен филмовиве и малтене сите ми се свиѓаат.

Дарк Феникс....не е до толку лош бе :D

Најслаб Х-Мен (како група) филм, ама не е очаен :/

Е сега овој филм ми е различен од Апокалипс, у таа смисла што Апокалипс почна ОДЛИЧНО, а заврши..ех.

А овој почна мех, а заврши солидно.


Апокалипс > Дарк Феникс

Ама ако го хејтавте Апокалипс ваљда овој ќе го серете ептен. (а скоро сите го хејтаа Апокалипс како најлош Х-Мен филм до тогаш...така да.. :D )

Така да, тука ќе се сложам со останатите...
од сите...6-7 Х-Мен филмови..
Дарк Феникс последен, па над него Апокалипс..
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Апокалипс е на ниво ако не и полош од сите 3 ф4.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.856
Последен добар искмен беше фрст клас, другиве ми се онака, исто и волверин ориџинс многу ми се допадна и уште ми е во сеќавање иако сите го критикуваа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom