Superhero Movies

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Paul Dano официјално ќе го игра Ридлер во The Batman.

Не е „мојот човек“ Дејвид Тенант ама ова ми е исто океј избор. Има неколку одлични улоги Дено. Инаку претходно Зои Кравиц беше потврдена како Catwoman.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Со Пингвинот што направија?
Новости за нов глумец, откако Џона Хил ги откачи (или тие него)?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Со Пингвинот што направија?
Новости за нов глумец, откако Џона Хил ги откачи (или тие него)?
Има некои шпекулации за Josh Gad ама ништо официјално. По се изгледа тој самиот ургирал да ја добие улогата.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Има некои шпекулации за Josh Gad ама ништо официјално. По се изгледа тој самиот ургирал да ја добие улогата.
Енди Серкис е најдобриот избор според мене.
Потврден е актеров и за во Веном 2. Но не знам која улога.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.260
Енди Серкис е најдобриот избор според мене.
Потврден е актеров и за во Веном 2. Но не знам која улога.
Во улога на режисер на филмот :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Потврдено е дека Лекс Лутор ќе биде во Џокер 2. Но нема да го глуми Џеси, туку се водат преговори со Bryan Cranston (од Breaking Bad).

Ќе биде интересно да се гледа Лекс против Џокер, бидејќи Лекс би бил негативец во новиот филм за Џокер.

Ај па понатаму можеме да видиме филм Legion of Doom. Натака иде работава.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Потврдено е дека Лекс Лутор ќе биде во Џокер 2. Но нема да го глуми Џеси, туку се водат преговори со Bryan Cranston (од Breaking Bad).

Ќе биде интересно да се гледа Лекс против Џокер, бидејќи Лекс би бил негативец во новиот филм за Џокер.

Ај па понатаму можеме да видиме филм Legion of Doom. Натака иде работава.
Ништо не е потврдено, не туку трескај.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Нема да има Џокер 2, само еден филм е или евентуално ако го убедат Феникс со многу милиони долари за да се врати. Иако не ми се свиѓа ко лик, ни во гладијатор не можев да го поднесам, многу ми е така unlikable. Исто ко Реј Лиота што не можам да го сварам и цел Гудфелас филинг ми се руши ради него. Има некои такви фаци, неподносливи.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нема да има Џокер 2, само еден филм е или евентуално ако го убедат Феникс со многу милиони долари за да се врати. Иако не ми се свиѓа ко лик, ни во гладијатор не можев да го поднесам, многу ми е така unlikable.
Ќе има продолжение. Не е официјално дека ќе биде Џокер 2. Би требало да го вратат Хоакин, бидејќи им се наполнија џебовите. Не им одговара ни на двете страни да раакинат соработка.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
За Кренстон како Лекс Лутор се збори одамна. Мислам дека беше во игра и за Batman vs Superman пред да го земат Џеси и да направат катастрофална грешка. Мислам дека филмот ќе беше барем 30% подобар ако Кренстон глумеше...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не знам дали сте приметиле, Марвел кога прави филмови со сите ликови заедно (Avangers), филмовите прават лом од заработувачка, исто кога и DC прави соло филмови испаѓаат топ. Но кога е обратно и кај едните и другите бројките се надоле.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Вчера инаку конечно најдов време да го гледам Spiderman: Far From Home. Имаше филмот свои моменти ама за мене не понуди нешто посебно. Се надевав дека ќе ми даде барем една причина да бидам возбуден за идните проекти на Марвел, ама јок... Endgame за мене функционира како одличен крај на филмскиот универзум и се’ после тоа и нема некоја поента. Веројатно за прв пат откако постои MCU не сум хајпнат за ниту еден иден филм на Марвел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom