Superhero Movies

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
@Шкорпион :eek:
Ете, цело време Латверија си ја визуелизирав како некоја Афричка земја, како Ваканда ама ептен посиромашна и овој е единствен што е паметен у цела држава :D (да, да, знам Дум е генијалец и све тоа....ама жителите ги перцепирам како потпросечно паметни....ама ако е на Балканов....пак важи ова :D )

The more you know.
Фала :icon_mrgr:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@Шкорпион :eek:
Ете, цело време Латверија си ја визуелизирав како некоја Афричка земја, како Ваканда ама ептен посиромашна и овој е единствен што е паметен у цела држава :D (да, да, знам Дум е генијалец и све тоа....ама жителите ги перцепирам како потпросечно паметни....ама ако е на Балканов....пак важи ова :D )

The more you know.
Фала :icon_mrgr:
Дефинитивно не е Ваканда, но земјата има бенефити какви што некои други земји наоколу немаат, како бесплатно здравство и образование, нема технолошки, фармацевтски и индустриски гиганти кои ќе го трујат населението и околината што важи и за еко-пример во регионот, а се смета и за глобална сила само ради Doom и неговиот гениј во наука и технологија со што ја движи економијата на земјата напред. Дури и Ромите имаат посебни бенефиции :aplauz:

Но да, перцептивно, од страна кога некој гледа, стандардот на живот на народот и треба да е на повисоко ниво од што е, а не е, затоа што државата е предводена од супермоќен диктатор-монарх :D

И да, во доволна мера си страда од нашево Балканско :lut:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Новиот Спајдермен..
1. Not great, not terrible
2. Секвенцата со илузиите на Мистерио - БОГ И БАТИНА:cuc::cuc::cuc:. Прејако направена, свака чаС. Тоа мајнд трипот на Доктор Стрејнџ гомна да јаде.
3. Тој режисерот к*р да го отепа, шо Мариса Томеј у двата филма севкупно ја има две мин. ставено. Ти е*ам двоцевката ќорава!

Пост кредитот - Not sure if it was a gag, or there is something more to it..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
У вези Спајдрмен (или поточно, идната инсталација) - Ова дека Крејвен ќе биде црнец од Wakanda негде некој официјален извор има потврдено? Или ко по обичај, се работи за влажнење пички на woke SJWs по интернетов?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
У вези Спајдрмен (или поточно, идната инсталација) - Ова дека Крејвен ќе биде црнец од Wakanda негде некој официјален извор има потврдено? Или ко по обичај, се работи за влажнење пички на woke SJWs по интернетов?
Прв пат го читам ова у постов :D

Уште не е ни 100% потврдено дека Крејвен ќе биде, а камо ли од каде ќе биде. (иако да, според сите шпекулаци се планира Крејвен да биде)

Иначе... кога веќе спомна ваканда...Енди Серкис имаше добра фаца (ама не и тело :D ) за Крејвен да биде..ама и како Klaw не беше лош
 
Ф

Флеш

Гостин
Пу,Весли Снајпс не го игра Блејд:confused::confused:

Just announced in Hall H at San Diego Comic-Con, Marvel Studios’ BLADE with Mahershala Ali.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Пу,Весли Снајпс не го игра Блејд:confused::confused:

Just announced in Hall H at San Diego Comic-Con, Marvel Studios’ BLADE with Mahershala Ali.
се очекуваше да го сменат, сепак стар е, + ја изгуби таа star power што ја имаше многу одамна...ама мислам дека голема е шансата да биде дел од филмот, во повеќе наврати има спомнато дека зборува со Марвел и Фајги...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Хоукај и Б. Уидоу спиноффи лоооол :ROFLMAO:оваа со пиштолчето а овој со стреличките, јаките ликови за посебни филмови :D

What if...? :vozbud: Ова не очекував ич и само за ова сум хајпнат.
Ногу јаки забегани приказни имаше у стрипојте...што ако Панишер го скинал на Спајдермен, што ако Веном беше некој друг, или АјронМен издаица, итн итн...се надевав на Marvel Zombies али тешко тоа да се случи до таму да отидат...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
И со ШангЧи филм ќе напраат.
Не му беше уопште таков костимот порано у стрипови.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
Борбава ќе им биде против новиот клу клукс клан?

блејд чисто сумљам дека ќе го има тој квалитет, ќе го направат како другиве марвели пун со ефтино цги што не личи на ништо
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Пошто не е објаснето баш најдобро во темава ај вака официјало, да си знаете дека не се сите од овие филмови:

Филмови:

Блејд
Тор 4
Доктор Стрејнџ 2
Етерналс
Шанг Чи
Црна Вдовица

Исто така ќе се прават и
Капетан Марвел 2
Блек Пантер 2
ГотГ 3
И најверојатно и Спајди 3.
Исто така планираат down the line и Икс-Мен и Фантастик Фор филмови да прават

Се останато што го гледате ќе бидат серии на Дизни Плус стриминг сајтот што ќе излезе следната година.

What If ќе биде анимирана а сите други live action ќе бидат


Борбава ќе им биде против новиот клу клукс клан?
Зашто доби таков вајб?

Наводно креаториве рекле ќе пробаат да ја направат серијава за моделни времиња, така да..шо знам...

Нешто Antifa vs government vs superheros? нешто такво можда ќе биде шо знам...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
се очекуваше да го сменат, сепак стар е, + ја изгуби таа star power што ја имаше многу одамна...
Снајпс 56, овој Мухамед Али 45...и не се некоја разлика...
И со ШангЧи филм ќе напраат.
Не му беше уопште таков костимот порано у стрипови.
Удри Брус Ли,...
Тони Леунг!:eek: го земале, да ми кажеше некој дека ќе го видам у Марвел/суперхеројски филм...што пак не мора ништо да значи... и Мики Рурк го имаа у АјроМен па џабе не го искористија, и он се жалеше после дека тапа лик му дале...
блејд чисто сумљам дека ќе го има тој квалитет, ќе го направат како другиве марвели пун со ефтино цги што не личи на ништо
...и тешко да биде R...
@Vlatko_Gjorce Хоукај мене ми е омилениот суперхерој бе. Како јаките? Не јаките? Најјакиот!
А бе многу битен лик што би правеле без него :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom