Superhero Movies

Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Go gledav "Ant-Man and the Wasp" vo 3D na kino.

Filmot e ubav, ima odlicen balans pomegu komedija i drama. Isto ima eden kup akcija, a 3D efektite se top.

Glavnite karakteri se standardno dobri, no i sporednite igraat znacajna uloga.
"Negativcite" se edni od podobrite. "Ghost" e zakon ;)

2 saati na kino, super si pominavme.
9/10
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Џемјс Ган е тргнат од режисерското место за guardians of the galaxy, причина, рандом твитови од 2010 со навредлива содржина, црн хумор за педофилија, гејови, евреи и слично ...

the world we live in today ....

Голем удар е ова за марвелофци односно за GOTG, човеков беше алфа и омега као диригент за овој проект, и за инфинити вор беше земен за да го токми дијалозите за условно речено, неговиве карактери од GOTG.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Место да напредуемо у модерно време сас овакви глупости се враќамо назад само, страшни су овија американси форсеви около предрасуде и говор на омразу. У 2010 пишаја, леле бре, трагедија.
Свак човек, жив има предрасуде и нешто мрзи или нејќе, само мртав човек му е свеедно. Американци да га дудлав.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Мене ГотГ ми се ништо посебно, така што.... Сеедно.
Првиот беше рифрешинг, ама вториот канцер, Таика може и подобра работа би завршил ако го земат, Рагнарок имаше далеку подобар хумор од вол2.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Aquaman изгледа ептен моќно. Едвај го чекам филмов, имам ептен големи очекувања.

Ама Shazam бе... Само на овој трејлер ги обрнав очите десет пати... Ова како некоја ефтина пародија на суперхеројски филм полна со клише хумор. На никој начин не можам ова да го поврзам со првите филмови на DC каде одеа со посериозен пристап. Колку сака нека беа тие филмови критикувани, барем држеа до некој свој универзум. Со ова ќе направат каша-попара.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Aquaman изгледа ептен моќно. Едвај го чекам филмов, имам ептен големи очекувања.

Ама Shazam бе... Само на овој трејлер ги обрнав очите десет пати... Ова како некоја ефтина пародија на суперхеројски филм полна со клише хумор. На никој начин не можам ова да го поврзам со првите филмови на DC каде одеа со посериозен пристап. Колку сака нека беа тие филмови критикувани, барем држеа до некој свој универзум. Со ова ќе направат каша-попара.
Уште после тргањето на Снајдер дур го снимаа џастис беше јасно кој правец сакаат да го тераат, таму направија каша попара, ришутинг правеа на пола сцени, земаа човек од марвел да им го доврши филмот, останатото е историја, на крај повеќето тој филм го памтам по смешното cgi со супермен и тргањето на бркот.
Имаше еден смешен коментар што го долови ова, баш на трејерлот на шазам мислам беше, или за аквамен, а е референца од дедпул, “So light. You sure you’re not from the MARVEL Universe?”

На крај публиката е таа која ги диктира работите, погоре глеам е спомнат рагнорк, а се надоврзува за муабетот за готг, а уствари баш ган и готг се причината зашто третиот дел од тор беше таков каков што е, глупа прича ама смешни досетки, се знае кој е таргетот тука, и која публика, таа е формулата сеа за сеа, до тој дел тор беше критикуван како мрачен, доста посериозен пристап, критики кои беа трејдмарк за новиве DC филмови. Едноставно има публика каде поинтересно им е кога моќниот негатиец кој поседува Infinity stone го јаде со dance off, отколку нешто покрваво и похардкор, или посериозно, сеедно.
 
R

Redhead

Гостин
Мене па ни за Аквамен трејлерот не ми остави добар впечаток ама ај може филмот пријатно ќе ме изненади. А Шазам не го ни догледав трејлерот, ме нервира тој исфорсиран хумор.
 
B

Beginner

Гостин
Добар редослед ли направив за да почнам да ги гледам?


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Зошто не прават нови филмови со Ајрон Мен?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Добар редослед ли направив за да почнам да ги гледам?


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
deadpool 2, venom i spider man into the spiderverse не спаѓаат во овој MCU универзум, така да можеш да си направиш маратон без тие три, па накнадно да си ги изгледаш.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Уште после тргањето на Снајдер дур го снимаа џастис беше јасно кој правец сакаат да го тераат, таму направија каша попара, ришутинг правеа на пола сцени, земаа човек од марвел да им го доврши филмот, останатото е историја, на крај повеќето тој филм го памтам по смешното cgi со супермен и тргањето на бркот.
Имаше еден смешен коментар што го долови ова, баш на трејерлот на шазам мислам беше, или за аквамен, а е референца од дедпул, “So light. You sure you’re not from the MARVEL Universe?”

На крај публиката е таа која ги диктира работите, погоре глеам е спомнат рагнорк, а се надоврзува за муабетот за готг, а уствари баш ган и готг се причината зашто третиот дел од тор беше таков каков што е, глупа прича ама смешни досетки, се знае кој е таргетот тука, и која публика, таа е формулата сеа за сеа, до тој дел тор беше критикуван како мрачен, доста посериозен пристап, критики кои беа трејдмарк за новиве DC филмови. Едноставно има публика каде поинтересно им е кога моќниот негатиец кој поседува Infinity stone го јаде со dance off, отколку нешто покрваво и похардкор, или посериозно, сеедно.
Добро, како и да е, публиката е прв кривец што вака го зафркнаа универзумот на DC. Проблемот е што повеќето фанови очекуваа DC да одат по пат на Марвел. Мене па баш тоа што се дистанцираа од Марвел со првите филмови ми беше најдоброто нешто кај DC.

И Man Of Steel и BvS можам да ги критикувам, ама за други работи. Никако за тоа дека биле премногу мрачни. Напротив. За мене трилогијата на Нолан ќе остане засекогаш репер за тоа како се прават квалитетни суперхеројски филмови. Па мислам дека тој да го режираше BvS ќе завршеше одлична работа. Вака Снајдер некако не ја долови приказната како што треба. Тука ќе додадам и други фактори, како неинвентивниот расплет со Марта, утнатиот кастинг за Лоис Лејн и Лекс Лутор, па и непотребното уфрлање на Думсдеј... Имаше филмот многу маани, ама проблем мене ни за секунда не ми беше мрачниот тон.

Ама ете, фановите мораа непотребно да исплукаат се’ и си побараа филмови - копија на Марвел. Па Justice League наместо да биде епска приказна што се чекаше со децении, испадна просечен филм кој имав впечаток дека е направен набрзина и ради реда. Сега буквално не знаат кај тераат.

А и Марвел за мене не е тоа што беше. Дел од филмовите станаа ептен cheesy. За GOTG имав толеранција за таквиот хумор барем до сега. Сепак некако тие два филма иако сите знаеме дека се дел од MCU си тераа своја приказна, може да се каже независна од другите филмови. Па почнаа и продолжија во тој дух. Ама кај Рагнарок и тоа како ми пречеше претераниот хумор. Отидоа во full comedy mode. Споредено со првиот Тор од 2011, кој ми е еден од омилените Марвел филмови, ова мене ми изгледаше бедно. Не е баш пример на кој DC треба да се угледа.
 
B

Beginner

Гостин
Стигнав до guardians of the galaxy е сега овој ми стои неповрзан со другите и според трејлерот глуп. Вие што мислите вреди ли да се гледа?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Стигнав до guardians of the galaxy е сега овој ми стои неповрзан со другите и според трејлерот глуп. Вие што мислите вреди ли да се гледа?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Чим ти е глуп од трејлерот, ич не се замарај понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom