Superhero Movies

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.558
I can’t wait to not watch Italy vs the Netherlands

:tvg::tvg::tvg:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Дедпул (y)
Ако ви се допадна првиот ќе ви се допадне и овој.

(y)

(да, понекогаш less кажано is more :D )
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
oчигледно:
На Танос му останал time stone-от од Инфинити вор...
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Аман нека пројде Дедпул, и шуто и рогато се сликаше дека е во кино.
Нема тоа е тоа.На пример сеа коа бев за Avengers многу луѓе искористија прилика да се сликат со чеканот на Тор и она сите така прават гримаси као го тегнат и на други филмски проекци истите случувања се,потоа следува споделување на социјалните мрежи(што е нормално i'm not even mad bro бидејќи ако не се сликаш доџе му исто као да не си бил па додај му на тоа и сликање на картата)патем овие генераци ми се доста интересни и процесот на креирање фотографија(Кои не е ни малку спектакуларен тука доста обичен).Хајпот е голем,сите се cant wait,cant wait horny young people,од друга страна јас ќе чекам да се расчисти масата па да го изгледам на раат Xd.

0:39-1:26

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дедпул кецот беше бољи, ама и овој беше забава во движење и горе-доле исто ниво на смеење.
After credits сцената е партали!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.558
Добар беше дедпул, али ќе остане на тоа, добар, користена истата формула ко и на првиот дел, со приказна мех, веќе видена, со исти фори, и со пост кредит сцени кои најверојатно беа бољи и од целиот филм, што е лошо.
Да не испадне дека хејтам, филмот ми се допадна, ама формулата која ја користат брзо ќе испари, нема веќе никаква инвентивност, ако првиот дел беше одлично прифатен зашто малкумина беа запознаени со овој лик, сега веќе истово оувер енд оувер аген ако го форсираш, веќе на секој ќе му стане досадно.
Дедпул делува на филм кој е агрегатор на сите досетки на интернетот, за лошите диси филмови, и за остали 9гег заебанции и мемиња што егзистираат, и све тоа скоцкано во еден филм, повеќе од форите веќе можеше да ги начекаш на нетов и пред филмот, ко бркот на супермен, марта, бетмен и супермен моментот и ред други.
Форите дека фокс нема буџет за поише херои можеа да застанат на минатиот дел ама тука мал апгрејд се обидоа да им направат а истото не беше воопшто смешно, ваљда зашто еднаш е доволно да ја чуеш фората, втор пат веќе не е тоа тоа, макар и си ја мењал, поентата е иста.

И да, дури и у дедпул мораа да ја задоволаг lgbt публиката, дедпул ко филм се фати на тој воз ... дедпул еј, кои се следни, саутпарк ? :popce:

Али еве, сметам дека во иднина тоа ќе се промени, почнувајки од x-force филмот, идеален момент дедпул да добие една нова насока, не верувам дека ќе си дозволат нешто слично да ни сервираат и по трет пат или четврти пат. Ако не се лажам најавите се такви, прво x-force филм, па дедпул.

p.s. Бролин сметам дека одлично ги портретираше и танос и кејбл, ако на ова го додадам и only the brave ко филм, може да се каже дека периодов му е доста успешен.
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Добар беше дедпул, али ќе остане на тоа, добар, користена истата формула ко и на првиот дел, со приказна мех, веќе видена, со исти фори, и со пост кредит сцени кои најверојатно беа бољи и од целиот филм, што е лошо.
Да не испадне дека хејтам, филмот ми се допадна, ама формулата која ја користат брзо ќе испари, нема веќе никаква инвентивност, ако првиот дел беше одлично прифатен зашто малкумина беа запознаени со овој лик, сега веќе истово оувер енд оувер аген ако го форсираш, веќе на секој ќе му стане досадно.
Дедпул делува на филм кој е агрегатор на сите досетки на интернетот, за лошите диси филмови, и за остали 9гег заебанции и мемиња што егзистираат, и све тоа скоцкано во еден филм, повеќе од форите веќе можеше да ги начекаш на нетов и пред филмот, ко бркот на супермен, марта, бетмен и супермен моментот и ред други.
Форите дека фокс нема буџет за поише херои можеа да застанат на минатиот дел ама тука мал апгрејд се обидоа да им направат а истото не беше воопшто смешно, ваљда зашто еднаш е доволно да ја чуеш фората, втор пат веќе не е тоа тоа, макар и си ја мењал, поентата е иста.

И да, дури и у дедпул мораа да ја задоволаг lgbt публиката, дедпул ко филм се фати на тој воз ... дедпул еј, кои се следни, саутпарк ? :popce:

Али еве, сметам дека во иднина тоа ќе се промени, почнувајки од x-force филмот, идеален момент дедпул да добие една нова насока, не верувам дека ќе си дозволат нешто слично да ни сервираат и по трет пат или четврти пат. Ако не се лажам најавите се такви, прво x-force филм, па дедпул.

p.s. Бролин сметам дека одлично ги портретираше и танос и кејбл, ако на ова го додадам и only the brave ко филм, може да се каже дека периодов му е доста успешен.
Odlicno objasnato.
Potpolno se slozuvam so tebe.
Zapoznat sum so karakterot uste od pred 15-tina godini. Otsekogash Deadpool bil originalen. I vo prikaznata i vo humorot.
Prviot del bese odlicen, a vtoriot izgubi od originalnosta. Bese aren.
10/10 - prviot...
6/10 - vtoriot...
...spored mene.

p.s. se slozuvam i za Josh Brolin!!! Odlicen akter.
"Only The Brave" ne sum go gledal, arno me potseti, ete sega se spushti, ke go gledam denes :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.294
Поени од реакции
78.949
Дедпул кецот беше бољи, ама и овој беше забава во движење и горе-доле исто ниво на смеење.
After credits сцената е партали!
ок, да ја чекам значи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
Dedpul e ist kako zaebanciite na nekoi komichari, ednas se interesni koga ke gi cues po vtor pat dosadni
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Нови Аквамен фотки од Ентертејнмент Виикли. Се' поврзано со филмов изгледа многу бед есс. Биче ептен аква фрики. I think we're in for a treat. Пред некој ден бил прикажан и трејлер на некоја конвенција, така да у скоро време ќе го пуштат јавно. Најдоцна до комик кон.
Аквамен и Мира
am_213768218923198231921.jpg

Аквамен и полу-брат му Орм ака Оушн Мастер
am_12736832193122123.jpg

Џејмсе Воне царе:cuc:
am_7832783223832048039.jpg

Блек Манта. Хелметот:drk::drk::drk:
dsadsaasdas.jpg

Кралицата Атлана:love:
am_217632873821989231.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom