Superhero Movies

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
живи глупости ќе ги направат икс мен, со последниов дејс оф фјучр паст и новиот што ќе биде ме потсеќаат на оние авенџери, тотално безвеза, не ни планирам да го гледам новиот.
go izgleda celio trejler od pred mesec dva?


Cap America, Deadpool и X-men are the real stuff. :D
ПС. Psylocke каков хотич е, леле-мале. :drk:
http://9gag.com/gag/a0p7bdX

:D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
WE..
team cap.png
STAND..
fafsdfgdsf.png
UNITED !!!
fjahkasdjas.png

WE..
blow blow uppppp.png
FALL..
roudy.png
... DIVIDED !
scarleta.png


ЧИЛССС. Најѕверски тизер, со најмоќна порака. Суштината на приказната, in a nutshell. Во 6 збора. Јебем ти Марвел, јевем ти све ... :cuc::cuc:


ПС - Х-Мен тизерот изгледа ептен ефтино, како целиот да е снимен пред зелено платно и ефектите далеку од спот он. Многу работа има тука за CGI екипата. А и кога сме кај Сајлок, паузирајте баш на 14-тата секунда од трејлерот и приметете - До толку е абнормално нејзиното салто, што уствари визуелно може да си ги претставиш помошните жици шо ги има користено. Poor job. А и веројатно таа е единствена фајт сцена со неа .. (n)
 
B

beaverknight

Гостин
WE..
Прегледај го приврзокот 138673
STAND..
Прегледај го приврзокот 138674
UNITED !!!
Прегледај го приврзокот 138675

WE..
Прегледај го приврзокот 138676
FALL..
Прегледај го приврзокот 138677
... DIVIDED !
Прегледај го приврзокот 138678


ЧИЛССС. Најѕверски тизер, со најмоќна порака. Суштината на приказната, in a nutshell. Во 6 збора. Јебем ти Марвел, јевем ти све ... :cuc::cuc:


ПС - Х-Мен тизерот изгледа ептен ефтино, како целиот да е снимен пред зелено платно и ефектите далеку од спот он. Многу работа има тука за CGI екипата. А и кога сме кај Сајлок, паузирајте баш на 14-тата секунда од трејлерот и приметете - До толку е абнормално нејзиното салто, што уствари визуелно може да си ги претставиш помошните жици шо ги има користено. Poor job. А и веројатно таа е единствена фајт сцена со неа .. (n)
Леле се наежив додека ги глеав 6те слики и ти го читав постов. 2016 great year for superhero movies? И ја мислам дека така ќе да е. :D
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Бајаги unbalanced се тимовиве. Единствено Ванда да повампири па да имаат некаква мала шанса Team Cap.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Бајаги unbalanced се тимовиве. Единствено Ванда да повампири па да имаат некаква мала шанса Team Cap.
Истото го помислив, барем Визијата да не беше во филмов, вака се стварно прејаки.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Keep in mind, дека и Спајдермен е #ТимТони :icon_lol::icon_lol:. Иако овие на страната на Ајронмен делуваат супериорно, моќите ќе им бидат по-избалансирани од аспект на припадност и попаленост ... Барем јас така мислам.

- Освен Роуди, ниеден друг од кај Тони не изгледа како лик што би се фрлил во оган за него/неговите. Романофф повеќе од приметно е дека се цепа меѓу двете страни, плус јас уште стојам на тезата дека е двоен-агент на Кепот, Пантерот го боли стап за овие глупости и единствена мета му е Баки, Спајди е руки, најнеискусен и може сешто да му перне во глава, а Вижн е своеврсна месија, ја гледа големата слика и од него тешко да избие ексцес. Плус јасно им е кажано на овие дека треба само да ги приведат останатите авенџери со што помалку применета сила, и успат да го донесат/килнат Баки. Оттука тимот на Ајронмен, и самиот Тони, ми делува како поизложен лесно распадлив.
- Од друга страна, на Кеп фајтерите иако се повеќе блек-опс и стриит левел (со исклучок на Ванда), ми делуваат многу покомпактно, уединето и ready for the kill. Сцената со паднатиот Роуди во трејлерот не е случајна. Играат на карта публиката да симпатиша со Ајронмен, дека тој и неговите се физички и емотивно тепани повеќе од што треба и работата избегала од контрола на другата страна (ма да не знаеме, може и од кај Кепот паднал некој?!). Уште во трејлерот се добива вајб дека Стив ќе биде ''in full rogue mode'' и спремен буквално на се' за да го заштити Баки. Фалкон му го чува грбот постојано. Ванда сигурно уште држи гнев и огорченост спрема Тони за смртта на нејзините, плус Кепот и Хокај и' се главни менторски фигури и ќе ја прати таа страна додека може. Единствено Ентмен ми е сумлив и не знам што тој ќе има at stake, па за да се донесе до оваа ситуација. И да не споменувам дека Марвел (не)свесно сами се спојлеришаа пред месец дена кога преку лего и поп фигурите го открија Giant-Man (Ент-мен ќе порасне бајаги) токму на сцената на аеродромот .. Так да, биче ту свега и свачега.:D


Еве и едно интересно видео за ''војната'' меѓу Марвел и Фокс ..

Есента иначе Марвел ТВ и Фокс обострано потврдија дека Фокс добил одобрение од Марвел за две 'X-Мen based'' ТВ серии (Legion & Hellfire) кои што ќе бидат во континуитет со филмовите. Но плус се шпекулира дека е откриен само пола од договорот т.е. Фокс ги вратил правата за Фантастик-4 назад на Марвел. Само не е дефинирано дали ќе бидат на big/small screen ..


ПС - Џејмс Ган (режисерот на Гардијанс) гледал ''rough cut'' видео од Civil War и изјавил (цитат): This is one of the best Marvel movies and Spider-man is off the charts awesome. :vozbud::drk::aplauz:
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Прашање до модераторите, дали темава ќе биде spoiler free?
На пример тие утре што ќе го гледаат Deadpool дали ќе смеат да коментираат тука што сакаат, со спојлери за филмот.
За да си знаат другите што ќе го гледаат покасно филмот, да не влагаат во темава.
Правилото што ќе го одлучите да важи и за сите други идни филмови што ќе излагаат.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Koga sme kaj Legion, interesen cast napravija. :D

Прашање до модераторите, дали темава ќе биде spoiler free?
На пример тие утре што ќе го гледаат Deadpool дали ќе смеат да коментираат тука што сакаат, со спојлери за филмот.
За да си знаат другите што ќе го гледаат покасно филмот, да не влагаат во темава.
Правилото што ќе го одлучите да важи и за сите други идни филмови што ќе излагаат.
Poso dzimej ne e zasegnat I gajle mu e, ostanuva na mene. A jas sekako deka bi izbral zabraneto za spojleri.
Barem eden mesec od premierata.

No ajde, ostavam vie clenovite da izberete. Mislite ke stignete site tie novi filmovi za superheroi da gi izgledate na premierite I vo kino?
Vi se rizikuva spojleri? Star Wars smeese spojleri. Odlicno funkcionira I taka, nema potreba od mnogu moderiranje tuka.
Pa koj gledal, si vlaga, koj ne na negov rizik, ke napomenime, ke se znae.

Ama ajde pisete poveketo propatno uz muabetive kako sakate da funkcionira temava.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
ја би да има спојлери. Иначе што ќе прајме муабет, леле Дедпул ама беше јаааак? - Леле да, стварнооо. :P
Туку 23hrs to go and counting. :noze:

Гаштите испеглани ✓
Мустаќ небрикнат ✓
Картите прибрани ✓
11/2/2016 20.30 not yet :(
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Не
Спојлерите ќе си ги дискутираме во код, не е некоја голема филозофија да стаиш текст во код, и не е фер заради еден филм што нема да се гледа на кино да се избегнува цела тема кај што се дискутираат по 10тина филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom