Superhero Movies

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Па шо знам? Ја сум ептен руки со суперхеројскиве. Тоа што ми беше нејасно - прашав. А и плус - уште немам догледано се: Winter Soldier, Age of Ultron и Ant Man чекаат.
You are in for a treat во Winter Soldier за кршење кичми, удовицата ќе распали
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Аха, јасно! А како слабо искеширале кога Спајдермените се со вкупно најголема заработка меѓу суперхеројските?
Од една страна Сони не го остварија профит потенцијалот и таргетот кој што го имаа замислено (тоа и го потенцирав предходно, дека остварените бројки компарирани со планираните им потфрлија), а од друга имаа константно слободен пад во бокс офис заработувачката кај сите 5 дела шо ги снимија. Најголем профит им донесе првиот дел од 2002-ра, а најслаб (поразителен) последниот од пред две години. Очито беше дека ту нешто не ваља и арно се свестија. Сега Марвел ќе го управи слингерот .. ;)
 
Последно уредено:
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
имаат направено кастинг за Captain Marvel? Кога ја читам низ стриповиве највише ме потсеќа на Anna Torv од Fringe. Штета што не е доволно комерцијална за големото платно
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
За Кеп. Марвел уште нема ништо официјално (далеку е многу 2019-та), али што се кастинга тиче, имам хинч дека улогата ќе ја грабне Емили Блант ;). Независно, која и глумица да ја одберат - ќе има лотс оф фан со улогата ..



ПС - Сега иначе го даваа Ајронмен-2 и приметив дека мини камеос во филмот имаат Кејт Мара и Оливија Муун. Back then - Ништо специјално. Денес - И двете се Марвел хероини :D:D .... Но не се дел од МЦУ :toe:. #Can'tHaveItAll
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
За Captain Marvel само Katee Sackhoff ја признавам! :D (на непробано, другиве треба да видам на дело)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
живи глупости ќе ги направат икс мен, со последниов дејс оф фјучр паст и новиот што ќе биде ме потсеќаат на оние авенџери, тотално безвеза, не ни планирам да го гледам новиот.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ги сакам овие филмови, ама морат по dark да ги прават, вака ми се ептен онака, мех....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom