Superhero Movies

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Point taken. На Старфајр и јас на почетокот паднав кога беше само отфрлено ејлиенче, збунета фаца, али со константна од-до насмевка што ја правеше ептен cute . Но во New52, кога ја убација во Red Hood & The Outlaws со Џејсон Тод и Рој Харпер, ја прикажаа како рејалити спонзоруша шо се чука преку лето во Дубаи. Од тој стрип ти е баш и скрин шотот :D. Не знам, јес да сум само машко, ама одбивна ми стана таму, и прекинав да го читам (башка и плотот беше overwhelming). Си ја видоа ДЦ грешката, многу фемини критики имаше, ја изземаа од таму и соло рибут и' направија .. Во понормално издание, од тој софт порничот.

Јас најфино си ја паметам нејзе од оригиналниот Тиин Тајтанс. Таа е таа фацка :X3::X3: ..



ПС - За некој месец излегува анимиран филм Justice League vs Teen Titans :гик::гик:
ППС - Доста со стриповите, too geeky е ова ..
Леле баш со @Red John го коментиравме трејлерот пред некој ден, многу ме нервира анимацијата, значи многу! Starfire ми личи на транвестит, повисока од Cyborg, на што личи тоа? Не знам зошто не се држат до оригиналната анимација од CN, кај што сите се as they should be, барем за мене should be зашто пораснав со ТТ и идејата за како треба да бидат ми е од таму, како што впрочем им е и на добар дел од фановите на овој тим. После тоа направија ТТ Go! што е фијаско од прва епизода и сега направија Titans vs League кај што анимацијата пак не им чини, а и гласот на Робин е... ич да не почнувам.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
@Corvus , Робин во тој цртан ќе биде Дејмијан Вејн (синот на Бетмен и Талиа Ал Гул), не оригиналниот Дик Грејсон. Гласот негов го позајмува исто дете во последните три Бетмен анимирани филмови, откако го вметнаа таму. Доста помал е тој и затоа таков им е и војс кастингот. Иначе Дик Грејсон могуче е да се појави во JL vs TT како Nightwing (го имаше во еден друг мини промо трејлер) ..
osven cosplay koi se sposobnostite na harley quinn?
Harley didn't start out with any actual powers. However, after a failed attempt by the Joker to blow her up in a rocket she was given a "potion" by her friend Poison Ivy. This enhanced her strength, speed, and agility, gave her an immunity to toxins, and a small healing factor (though this seems to vary -- later in her solo series she was shown to be able to heal from gunshot wounds in a matter of seconds as soon as the bullet was removed). She is also an impressive fighter, often using acrobatics that she had trained in as a young woman. She uses many odd and unique weapons and gadgets, such as her traditional mallet, or a large pistol with a large cork in it. Both of these she uses to surprising efficiency and they end up being more useful than they would seem on the outside. Poison Ivy gave Harley a strange brew that increases her strength and speed. She doesn't have powers far beyond those of mortal man but she really has more physical strength than any Olympic athlete. She is able to put any man to the floor in only two punches or one kick. Her legs seem really powerful, she manages to jump very high without effort -- this, coupled with her prodigious gymnastic skills, makes her an incredibly acrobatic and "bouncy" threat in combat, adding to her momentum with pendulous weapons such as her hammer.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Море немате некоја тема за мерење на кој му е поголем од стрип хероите? Јесте да сум читнал неколку Дедпул стрипови и Дедпул вс Кејбл, али ова и за мене е ту мач. :D А што е побитно врска нема со темава, пошто за ниеден од овие на кој го тапшате нема филм. :kuracc:

Туку што се дешава со Гамбит да им е*ам мамата на Марвелци. Од октомври 2016 премиера сега гледам во 2017, месец непознат. Кај го усраа со оној анус Татум за главна улога па и го пролонгираат. :mad:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Туку што се дешава со Гамбит да им е*ам мамата на Марвелци. Од октомври 2016 премиера сега гледам во 2017, месец непознат. Кај го усраа со оној анус Татум за главна улога па и го пролонгираат. :mad:
Гембит беше скоро во бунар ојден, ама се договорија некако на крај и месец дена пред Нова Година почнаа со снимање. Затоа и го одложија за догодина, немаше шанси да го фатат терминот шо им беше првично закажан.

Иначе Гембит не го мешај со Марвел и МЦУ. Тој е под капа на ФОКС и во континуитет со Х-мен и Дедпул ..
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Гембит беше скоро во бунар ојден, ама се договорија некако на крај и месец дена пред Нова Година почнаа со снимање. Затоа и го одложија за догодина, немаше шанси да го фатат терминот шо им беше првично закажан.

Иначе Гембит не го мешај со Марвел и МЦУ. Тој е под капа на ФОКС и во континуитет со Х-мен и Дедпул ..
Го знам од игрица на Марвел затоа си мислев под Марвел е. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.726
Поени од реакции
33.408
Го знам од игрица на Марвел затоа си мислев под Марвел е. :)
Абе тој на Марвел стрип е, ама правата за X Men филмската франшиза ги имаат други, па затоа Марвел не можат да ги спојат нив во MCU. (Колку што јас знам)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Абе тој на Марвел стрип е, ама правата за X Men филмската франшиза ги имаат други, па затоа Марвел не можат да ги спојат нив во MCU. (Колку што јас знам)
Нема потреба да ги спојуваат па да ги усерат ко Авенџерси.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Magneto ми е мене најинтересен и најдобро разработен антихерој. Башка гледај какви актеришта го глумат - Ian McKellen и Miachael Fassbender. Поздрав.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Овој Quicksilver е истиот и во Avengers и X-Men? Ако е истиот, кој е вистинскиот? Во X-Men ми беше многу појак.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Овој Quicksilver е истиот и во Avengers и X-Men? Ако е истиот, кој е вистинскиот? Во X-Men ми беше многу појак.


Да, истиот лик е. Quicksilver & Scarlet Witch се единствени два лика над кои што Дизни и Фокс имаат shared rights и можат и тие, и тие да ги користат. Цаката е во стрип континуитетот на Марвел. Они двајца првично беа претставени како 2 regular kids with powers, кои што се приклучија на Авенџерс. После Х време се откри нивната ориџин стори и тоа дека уствари они се мутанти и деца на Магнето, што директно им даде линк со Х-Мен. Затоа и двете филмски куќи имаат еднакви права над нив (Авенџерс е МЦУ проперти, Х-Мен е Фокс) и можат независно да ги менаџираат како што сакат. А за да се стави пак некоја црта и Марвел да не можат на никој начин да фрлат (ин)директна Х-Мен референца преку своите филмови, Фокс им стави вето на терминот ''MUTANTS'' и строго им забрани да го користат на било кој начин. Затоа во пост-кредитот на Winter Soldier ги реферираа како MIRACLES нив двајца .. :rolleyes::rolleyes:

И второ ДА. Quicksilver-от на Фокс беше waaaaay better. Сценава полека добива култен статус .. (y)(y)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.726
Поени од реакции
33.408


Да, истиот лик е. Quicksilver & Scarlet Witch се единствени два лика над кои што Дизни и Фокс имаат shared rights и можат и тие, и тие да ги користат. Цаката е во стрип континуитетот на Марвел. Они двајца првично беа претставени како 2 regular kids with powers, кои што се приклучија на Авенџерс. После Х време се откри нивната ориџин стори и тоа дека уствари они се мутанти и деца на Магнето, што директно им даде линк со Х-Мен. Затоа и двете филмски куќи имаат еднакви права над нив (Авенџерс е МЦУ проперти, Х-Мен е Фокс) и можат независно да ги менаџираат како што сакат. А за да се стави пак некоја црта и Марвел да не можат на никој начин да фрлат (ин)директна Х-Мен референца преку своите филмови, Фокс им стави вето на терминот ''MUTANTS'' и строго им забрани да го користат на било кој начин. Затоа во пост-кредитот на Winter Soldier ги реферираа како MIRACLES нив двајца .. :rolleyes::rolleyes:

И второ ДА. Quicksilver-от на Фокс беше waaaaay better. Сценава полека добива култен статус .. (y)(y)
Фалат Guardians of Galaxy овде.[DOUBLEPOST=1454416779][/DOUBLEPOST]@Ендорфиниус - а како успеале да најдат заеднички јазик со Сони? Јас колку што знам, по новиот Спајдермен, истиот ќе им се приклучи на Авенџерс.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom