Stargate Atlantis

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Stotuku gi izgledav prvite tri sezoni od Stargate Atlantis i mozam slobodno da im ja preporacam serijava na SF fanovite, koj ne ja gledal da si ja gleda :), zosto e mnogu dobro napravena, ne e nesto naj naj ama e dosta solidna serija. Bi i dal nekade 9 so dva minusa :). Pa mislev da vidam da li nekoj na forumov ima otvoreno tema za ovaa serija ama kolku sto vidov nikoj nema otvoreno, ako sum utnal rabota i sum otvoril dupla tema admistratorive ce si imaat malku rabota ( pozdrav do niv :) ).

Edna rabota samo ne svativ vo serijava, kako na site planeti kaj sto odea se razbiraa so site na angliski, dali ce treba pak da ja izgledam ubavo prvata epizoda, ili nesto e povrzano so stargate sg-1, zosto vo originalniot film stargate trebase da se razbiraat so preveduvanje. Ako vlozile vise tolku trud vo serijava trebalo malku podobro da ja osmislat vo taa rabota

Pozdrav, pa cekam mislenja :)
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Јас сум Stargate Fan и многу ми се допаѓаат сериите, но SG-1 се подобри од Atlantis. Закон серии. Новата сезона на SG1 е супер, се појави и нова раса - орки, кои се помоќни од добро познатите Goa'Uld
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe sg 1 gi imam gledano na televizija sto gi davaa epizodite odamna, inaku sega i niv gi siminjam od web, samo informativno, stargate filmot go imam najvise gledano u kino, koga go davaa odamna, duri 4 ili 5 pati, ne sum siguren, odamna bese :). Uste od togas mi vleze tematikava u krv :)

Samo koj ce gi gleda site 10 sezoni od sg 1 ne znam, ja kako sto sum so vreme, ce gi gledam do nova godina :), dodusa odavj cekam da se simnat, jebi ga SF fan ne odbiva vakva rabota, i pet pati ad sum gledal nesto SF ako e dobro pak ce go gledam :)
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Kolku sto procitav na wikipedia sg-1 ce prodolzi so filmovi, otprilika po eden godisno, a 11 sezona na sg-1 nema da ima, a se planira i da ima tret serijal od stargate, povrzan so shevron 9, toa najverojatno kolku sto razbrav ce bide so patuvanje niz vremeto, ne sum siguren, procitav eden kup raboti :).

Sega gledam za edna druga serija seven days, nesto patuvanje niz vremeto ?

Kako i da e, Atlantis ce prodolzi sega za sega, a mislam deka ce ima barem uste tri sezoni, site idat otprilika do sedum, dodusa enterprise idese do 5 mislam :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Се збореше едно време дека Atlantis ќе има 5.

Инаку, shadow, SG-1 престана да биде добра откако се повлече Richard Dean Anderson.. можда уште е продуцент и се појавуваше од време на време во некоја епизода (и во SG-1 и во Atlantis), ама General Jack O'Neil не е исто ко Colonel Jack O'Neil :)

Atlantis е подобра.. за нијанса, ама сепак подобра.. поинтересна ми е некако. Едвај чекам нова сезона.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Atlantis ima povise smeski, ima interesni situacii, e sega i podobri efekti ima, barem jas mislam taka
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Izgleda na forumov ima malku fanovi na stargate, sepak za site sto ja gledaat Atlantis, ja ima prvata epizoda od cetvrtata sezona za siminjanje, ce ja ima sekoj petok narednive meseci, znaci sabota nedela ce ja ima za siminjanje.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Izgleda na forumov ima malku fanovi na stargate, sepak za site sto ja gledaat Atlantis, ja ima prvata epizoda od cetvrtata sezona za siminjanje, ce ja ima sekoj petok narednive meseci, znaci sabota nedela ce ja ima za siminjanje.
Како бе нема ептен ми е спешл, уште од почеток сум со неа.
Сг-1 колку и тапа моменти да имаше, ми е драга пошто ми е прва, а првиот се памти

Атлантис, има смешки како не, за проста маса да одобрува и серијата да продолжи да се емитува.
Ништо злонамерно баш ми е кеиф за 401.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Ja si gi simnav site tri prethodno i si gi gledav naednas, ama sega ne mi se ceka nedelno :)

Ama sto ce pravis toa ti e, sega si ja cekam utre heroes pa u petk-sabota atlantis, treba da najdam nesto izgleda i za izmegu, dodusa gi siminjam i sg 1, i gi gledam po red, sum gi gledal odamna, barem prvive epizodi, ama nekoja mozda sum ja propustil pa zatoa sve po red :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Ги изгледав сите 4 сезони. Да не има некој информација дали ке се снима и петта? Мислам прочитав негде дека ке имало петта сезона...:)
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Kolku sto gledav po internet treba da ima 5 sezona, ama koga ne znam tocno. valjda na krajov na godinava ce ima. 4 sezona zavrsi sega i sega ce zmieme malku. Eve sega ispadna na dvd stargate the ark of truth. Pa posle ce ima izgleda do krajov na godinava i uste edno prodolzenie na SG-1, mislam deka se vika continuum. Barem taka nesto vidov po sajtovive. A za atlantis zasega tolku :toe:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Не требаше да ја гледам последната епизода.Мрзам коа ке напраат така,сечат на најинтересното и сега треба да се чека нова сезона.Затоа го сакав Дилан Дог поише од Марти Мистерија,у едно романче имаше и почеток и крај,за разлика од Марти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom