StarCraft 2

Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Znajsh zoshto? Zatoa shto ne gledam nishto posebno vo ovaa igra a e mnogu skapa spored mene 60 dolari ?! A znaesh li ovde kolku e edna prosechna plata od chovek? 150 evra .... Taka da i ne e neshto posebno ... no sepak sekoj si ima svoj vkus .. Jas primer ja sakam HeroesOfNewerth ..
Епа да...игрите се скапи... Сите ААА наслови кои излегуват се скапи за наш стандард.. Ама тоа не значи дека не се квалитетни. Heroes of Newerth не можеш да ја споредиш со СЦ. HoN е 30 долари.Тоа не е скапо? Тоа ти е пола од цената на Starcraft. Сега ти спореди. Некој можеби мисли дека тоа е скапо за само мултиплејер на една мапа? без некаква позадинска приказна... + СЦ има фантастичен едитор. Веќе има мапи каде буквално можеш да играш да речиме Метал Слуг или Тетрис. Сега замисли уште се што нема да направат. HoN е базирана на Дота која беше изработена на едиторот за WC3... Ама сепак HoN го има она што ги задоволува играчите. Секој по својот вкус....
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Македонскиот пазар е тотално беззначен во сметките на Близард. Каде сте летнале? За наш стандард цената е превисока.
За стандардот во земјите од кои Близард живее, 60-те евра се мала пара. Проста математика. Фалеле мноооогу работи? Сигурен сум дека можеш да ми дадеш детален извештај на тоа што го мислиш ама нема потреба. За мене (еден обичен смртник) тие не се воопшто уочливи и не ми сметаат. Сигурен сум дека и во останатиот дел од светот таквите како мене се многу побројни од оние што ги забележале работите што фалат и си ја играат играта со комплетно задоволство.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Темава не е за HoN, ниту пак за HoN vs Starcraft 2, туку единствено за Starcraft 2.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Starcraft 2 нема LAN, и нема chatrooms на BattleNet.

1. Неможам да си се соберам со другарчињата со кој играм Warcraft/Starcraft во некое нет кафе и да се измзгаме квалитетно со 0 латенција.
2. Кога ќе сакам да играм од дома онлајн на BattleNet со горенаведените другарчиња, неможам да си правам муабет со нив, морам да користам Ventrilo/Teamspeak/MSN/Skype или некој друг 3rd party програм.

Ќе им платам пари на Близард за играва кога ќе ми ги решат овие 2 проблема, затоа што ова е апсолутно неприфатливо. Ако вас ова не ви смета, играјте си со ќеф.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Starcraft 2 нема LAN, и нема chatrooms на BattleNet.

1. Неможам да си се соберам со другарчињата со кој играм Warcraft/Starcraft во некое нет кафе и да се измзгаме квалитетно со 0 латенција.
2. Кога ќе сакам да играм од дома онлајн на BattleNet со горенаведените другарчиња, неможам да си правам муабет со нив, морам да користам Ventrilo/Teamspeak/MSN/Skype или некој друг 3rd party програм.

Ќе им платам пари на Близард за играва кога ќе ми ги решат овие 2 проблема, затоа што ова е апсолутно неприфатливо. Ако вас ова не ви смета, играјте си со ќеф.
Бр. 2 ти е решено, а за Бр.1 нема да има решение.
Во иднина ке има и Chat Rooms на Battle.net
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.650
Поени од реакции
6.513
Ај некој ако може од искуство да кажи од кај ја симнал играва, верзија, пач се шо треба си шо се можи да се игра оти како што видов нешто не можело, LAN ова-она....?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ај некој ако може од искуство да кажи од кај ја симнал играва, верзија, пач се шо треба си шо се можи да се игра оти како што видов нешто не можело, LAN ова-она....?
SC 2 ne mozhe da se igra LAN ... nema pachevi za LAN
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
После 6 дена интензивно млатење на кампањата на „hard“ тежина, можам да кажам дека играва го исполни она што го очекував во целост: внесе свежина, а притоа не го промени основниот setting и принцип на игра, поради која првиот дел стана толку сакан и популарен. Приказната заврши со простор за уште многу прашања и одговори во следните два дела од играта, со тоа што постапката на еден од главните ликови ме изненади, но донекаде беше и очекувана (изиграјте ги сите мисии од кристалот, за да ви биде се’ јасно на крајот). Само ми е мака што не се обидов да ја отклучам тајната мисија, за која читам низ интернетов дека е многу забавна, а ја изгледав и на нет, и вреди да се одигра, зашто е нешто сосема „вон“ стандрадните мисии во Starcraft II.
П.С. Мисија која најмногу ме измачи - „Engine of Destruction“, кога Тајкус ќе го контролира Один. :)
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
може некој да ја раскаже приказната на играва и ако може да ги одвои старата и новата, со други зборови нека напомене кај завршува старата, а каде продолжува со новата starcraft
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
може некој да ја раскаже приказната на играва и ако може да ги одвои старата и новата, со други зборови нека напомене кај завршува старата, а каде продолжува со новата starcraft
Прашај го чичо Google.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
може некој да ја раскаже приказната на играва и ако може да ги одвои старата и новата, со други зборови нека напомене кај завршува старата, а каде продолжува со новата starcraft
Старата завршува со Кериган како „кралица“ на речиси целиот универзум, а тераните и протосите се во хаос. Но, наместо да го доврши започнатото, таа ненадејно се повлекува, и остава да помине време од 4 години, по кое зерговите повторно ги напаѓаат другите раси, со што започнува и вториот дел.
Во меѓувреме, Арктурус Менгск е АПСОЛУТЕН владетел на тераните, и има апсолутна контрола над сите нив, со исклучок на отпадниците познати како Raynor's Raiders, чија глава е, секако, Џим Рејнор. Планирајќи бунт против Менгск, Рејнор прифаќа да извршува мисии за пари, за мистериозната корпорација Мобиус, чија цел е наоѓање на стари, вонземјански артефакти. Заплетот настанува кога ќе испадне дека и зерговите, односно Кериган е во потрага по истите тие артефакти. А протосите се нивни чувари. Зошто/што/како, дознај сам... Ако кажам уште нешто, постов повеќе нема да биде spoiler-free. :)
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Старата завршува со Кериган како „кралица“ на речиси целиот универзум, а тераните и протосите се во хаос. Но, наместо да го доврши започнатото, таа ненадејно се повлекува, и остава да помине време од 4 години, по кое зерговите повторно ги напаѓаат другите раси, со што започнува и вториот дел.
Во меѓувреме, Арктурус Менгск е АПСОЛУТЕН владетел на тераните, и има апсолутна контрола над сите нив, со исклучок на отпадниците познати како Raynor's Raiders, чија глава е, секако, Џим Рејнор. Планирајќи бунт против Менгск, Рејнор прифаќа да извршува мисии за пари, за мистериозната корпорација Мобиус, чија цел е наоѓање на стари, вонземјански артефакти. Заплетот настанува кога ќе испадне дека и зерговите, односно Кериган е во потрага по истите тие артефакти. А протосите се нивни чувари. Зошто/што/како, дознај сам... Ако кажам уште нешто, постов повеќе нема да биде spoiler-free. :)
А сега ова е spoiler free? Ова беше како на некој што го нема гледано Господарот на Прстените да му ги раскажам првите 2 дела. А за третиот да го одбијам оти може да му го расипам :))... :smir:

P.S. Уште нема мултиплејер за нас посиромашните?
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
А сега ова е spoiler free? Ова беше како на некој што го нема гледано Господарот на Прстените да му ги раскажам првите 2 дела. А за третиот да го одбијам оти може да му го расипам :))... :smir:

P.S. Уште нема мултиплејер за нас посиромашните?
Друже, темата се вика „Старкрафт 2“, значи тие што ја читаат треба да се СВЕСНИ дека за првиот дел може да има сешто напишано.
Освен тоа, не открив ниеден важен детаљ од напредувањето, зашто приказната која ја раскажав за вториот дел се открива уште во првиот час од играњето.
А за мултиплеер, ќе си почекаме уште. :)
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
dobro samo so teran moze da se igra kampanji

kako da igram so protos ??
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
dobro samo so teran moze da se igra kampanji

kako da igram so protos ??
Кампањата во овој 1 дел е фокусирана на Теран, ке има уште 2 експанзии фокусирани на Зерг и на Протос.До тогаш можеш да играш само Скирмиш како протос.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom