StarCraft 2

Член од
30 јануари 2013
Мислења
10
Поени од реакции
4
јас спаѓам во тие 10 % што дота ја знаат поради warcraft 3... пошо сум играл warcraft 2, orcs vs humans и така натака :D... и тоа е потполно точно дота ја расипа играта.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Батали дота. Дота според мене е најголемото срање што ја уништи играта. Од стратегија со 15 год и јаче историја се сведе на 40 мин брканици низ мапа ( 90 % warcraft 3 ја знаат по дота , а не дота по warcraft).
Во недостаток на WC 4 ( заради 8543483485848538 WOW продолженија) еве им текнало да направат мод за Warcraft на Starcraft.
Иначе пред да искочи SC 2 имаше модови за WC 3 ;)
Читав порано дека имало инсајдери од Близард кој најавиле дека кога ќе се заврши со Legacy of the Void, тимот ќе седне да ја прави WC4 ..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.937
Поени од реакции
21.458
Читав порано дека имало инсајдери од Близард кој најавиле дека кога ќе се заврши со Legacy of the Void, тимот ќе седне да ја прави WC4 ..
Koга официјално тоа ке го потврдат ,мислам дека поубаво чувство од оргазам ке ме обземе :oleee:
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Ако некој ја има sc2 на Battle.net нека ме адне MCK#2743
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Ме интересира дали се е кракната Legacy of the Void,ја има по торентиве ама е околу 20гб па реков да прашам да не ја спуштам за ѓабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom