StarCraft 2

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не може.
И прекинете со торент муабети. :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Jas mozam da najdam torrent za site... WARNING igrata e vo .Razor 1911 i e okoly 7.18 Gb. taka da treba posaglam net :) ... A torrentot ne go objavuvam ovde ... MSN :D ??? (ili mozi i ovde?! :P )
Ние сме сакати, па ќе те чекаме тебе за Starcraft 2.........
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.182
Поени од реакции
27.415
Стварно ли
Кериган повторно станува човек???
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Играва е еден огромен, 7 гб тежок, масивен, исполиран апдејт. Ама затоа, играва е и фантастичен пример за тоа како се прави СОВРШЕН апдејт. :)

А, и да, да не заборавам, сите вие кои ја имате Старкрафт 2, имате 2 опции:
1. Или не се задржувајте многу долго во главното мени;
2. Или отворете си my documents/starcraft II, каде го имате фајлот variables.txt, кој треба да го отворите и да го копирате следново:
frameratecap=60
frameratecapGlue=30

Имено, програмерите заборавиле да го ограничат фрејмрејтот кога сте во главното мени, што може многу сериозно да ја загрее вашата графичка картица, па дури и да ја прегори.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Играва е еден огромен, 7 гб тежок, масивен, исполиран апдејт. Ама затоа, играва е и фантастичен пример за тоа како се прави СОВРШЕН апдејт. :)

А, и да, да не заборавам, сите вие кои ја имате Старкрафт 2, имате 2 опции:
1. Или не се задржувајте многу долго во главното мени;
2. Или отворете си my documents/stacraft 2, каде го имате фајлот variables.txt, кој треба да го отворите и да го копирате следново:
frameratecap=60
frameratecapGlue=30

Имено, програмерите заборавиле да го ограничат фрејмрејтот кога сте во главното мени, што може многу сериозно да ја загрее вашата графичка картица, па дури и да ја прегори.
Не заборавиле бе, тоа договор со Nvidia гарант.
Иначе боље е вака, апдејт него измислување топла вода.

Така сите Корејци ќе го бомбардираа Близард, ама сериозно.

Едит - ова и во играта ќе го ограничи фрејмрејтот?
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Не заборавиле бе, тоа договор со Nvidia гарант.
Иначе боље е вака, апдејт него измислување топла вода.

Така сите Корејци ќе го бомбардираа Близард, ама сериозно.

Едит - ова и во играта ќе го ограничи фрејмрејтот?
Не, не, ќе си остане ист како и претходно, нема да имаш никакви промени, освен што ќе и' го продолжиш животот на графичката. :D
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
The official Battle.Net support page explains that "screens that are light on detail may make your system overheat if cooling is overall insufficient. This is because the game has nothing to do so it is primarily just working on drawing the screen very quickly."
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
може ли да ми кажете дали ја има Старкрафт 2 во југотон и колку пари е ...фала однапред..позз:salut:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Играта ја има во Југотони чини 4000 денари. За C.E. незнам.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Играта ја има во Југотони чини 4000 денари. За C.E. незнам.
Тие нормални ли се бе! Нетачни будали. Јас ќе ти ја нарачам за 3000 и ќе си стаам 500 денари во џеб......... (btw ова како пример, немам намера да се замарам да нарачувам за други - www.sendit.com ја има за 42 евра + 2-3 евра поштарина, стига за 7-14 дена)
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
43
Поени од реакции
0
Луѓево во Кореја се стварно заболени по играва

 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Зошто играва од RELOADED не може да се игра Skirmish? Само кампањата може да се игра :(
 

alexo187

It's strictly business.
Член од
12 септември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
11
Симни го кракот од Razor
 

Kajgana Shop

На врв Bottom