Star Wars

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Замисли кој хејт би го добил A New Hope да бил излезен во време кога постоел интернетот. Па само сценана со стромтруперон шо си ја мава главата од вратата би била спомнувана во секој пост. Прво беше многу ако Death Star, сега изспоубија секоја поврзаност со старите филмови, дури и референци имаше низ филмот да се не споредуваат со старите филмови, cause everything old needs to die, сега и тоа не е погодено.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Замисли кој хејт би го добил A New Hope да бил излезен во време кога постоел интернетот. Па само сценана со стромтруперон шо си ја мава главата од вратата би била спомнувана во секој пост. Прво беше многу ако Death Star, сега изспоубија секоја поврзаност со старите филмови, дури и референци имаше низ филмот да се не споредуваат со старите филмови, cause everything old needs to die, сега и тоа не е погодено.
Не си прав фан на СВ ако не го хејташ секој СВ филм, така е актуелно сега. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Замисли кој хејт би го добил A New Hope да бил излезен во време кога постоел интернетот. Па само сценана со стромтруперон шо си ја мава главата од вратата би била спомнувана во секој пост. Прво беше многу ако Death Star, сега изспоубија секоја поврзаност со старите филмови, дури и референци имаше низ филмот да се не споредуваат со старите филмови, cause everything old needs to die, сега и тоа не е погодено.
Да, ја изгубија секоја поврзаност со старите. Join me and we can :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Замисли кој хејт би го добил A New Hope да бил излезен во време кога постоел интернетот. Па само сценана со стромтруперон шо си ја мава главата од вратата би била спомнувана во секој пост. Прво беше многу ако Death Star, сега изспоубија секоја поврзаност со старите филмови, дури и референци имаше низ филмот да се не споредуваат со старите филмови, cause everything old needs to die, сега и тоа не е погодено.
Леле како го неам приметено ова досега?! ХАХАХ Ипак, морам да признаам дека ESB и ROTJ ми се многу пати погледани од овој дел.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Glej sea, trebase malku po dlaboko so filmot da vlezar, mnogu povrsinski, filmot se fokusirase na dve Nesta, prvoto -izvrsuvanje na zadacata(problemot so go imase otporot , da ne pisuem spojleri),spored mene najgolem nedostatok, nebare e epizoda od nekoja serija,mnogu amatersko scenario, alo Star Wars e ova luge, generacii rastele So filmov, vtoroto luk I devojcevo, ajde toa ok, mada ocekuev klasicen trening ko na Film, nekoja finta da ja nauci. Filmot ne e los,mozese mnogu podobro, ocekuem sledniot da bide krs u pozitivna smisla

Sent from my Coolpad E502 using Tapatalk
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Прашање до подобро упатените во Војна на Ѕвездите филмскиот серијал ... каква е генетската/роднинската поврзаност на џедај-девојката Реј од новиве серијали на овој филм (епизода 7 и 8) со џедајот Лук Скајвокер(синот на Анакин Скајвокер/Дарт Вејдер) ... ќерка или ?!!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Прашање до подобро упатените во Војна на Ѕвездите филмскиот серијал ... каква е генетската/роднинската поврзаност на џедај-девојката Реј од новиве серијали на овој филм (епизода 7 и 8) со џедајот Лук Скајвокер(синот на Анакин Скајвокер/Дарт Вејдер) ... ќерка или ?!!
Од тоа што се знае, нема никаква поврзаност со ниеден лик. Освен ако Сноук не ја лажеше.

Патем, трејлер за филмот за Соло.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Најлош Стар Ворс ми беше YоungAdult булшитот од 2015. Затоа и сеуште продолжениево не го ни гледав.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Jas se zasitiv izgleda.

Ja ne gi hejtam novite, naprotiv mnogu mi se dopagaat, force awakens bese odlicen, a rogue one za razlika od site epten mi legna.
Najvisoki oceni.

Ama ova bese premnogu fan service i reciklaza duri i za mene. Onaka, apla. I prilicno dolg za neinteresna prikazna.
Ima odlicen character building and development, a i da ne se lazeme, na duga staza Kylo Ren ke e kulten, Rey e odlicna, Finn, Poe, novive klinci se super... ama kako stand-alone iskustvo ovoj osumkava, onaka, meh.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Jas se zasitiv izgleda.

Ja ne gi hejtam novite, naprotiv mnogu mi se dopagaat, force awakens bese odlicen, a rogue one za razlika od site epten mi legna.
Najvisoki oceni.

Ama ova bese premnogu fan service i reciklaza duri i za mene. Onaka, apla. I prilicno dolg za neinteresna prikazna.
Ima odlicen character building and development, a i da ne se lazeme, na duga staza Kylo Ren ke e kulten, Rey e odlicna, Finn, Poe, novive klinci se super... ama kako stand-alone iskustvo ovoj osumkava, onaka, meh.
Што мислиш за Фин-Роуз сабплотот?
И за дијалогот Can you put a shirt on?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Што мислиш за Фин-Роуз сабплотот?
И за дијалогот Can you put a shirt on?
Kompletno bez toj del filmot ke traese kolku sto trebase da trae...

Mozea na drug nacin da vmetnat nov mlad anakin za buduci filmovi.

Also neka begaat od zvezdi ko benicio del toro, bolje e koa sami sozdavaat zvezdi, imaat poise avtenticnost filmovite, da ne pocnat da izgledaat ko sekoj vtor blokbaster.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Го глеав и одма ми се допадна на почеток коа видов дека добрите се составени од монголоид, кавказоид, негроид, преодна фаза кавказоид-негроид. Не утнаа ни еден расен тип или подтип.
А нормално генерали, адмирали, се све жени. Плус и вонземни видови имаат.

А лошите... ех, лошите се составени од еден единствен профил на луѓе. Знаете кој. Штета што нема христијанство у тој универзум.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Го глеав и одма ми се допадна на почеток коа видов дека добрите се составени од монголоид, кавказоид, негроид, преодна фаза кавказоид-негроид. Не утнаа ни еден расен тип или подтип.
А нормално генерали, адмирали, се све жени. Плус и вонземни видови имаат.

А лошите... ех, лошите се составени од еден единствен профил на луѓе. Знаете кој. Штета што нема христијанство у тој универзум.
Фактот што еден цел сабплот немаше ендгејм и постоеше само колку Фин и Роуз да егзистираат во филмов без некоја поента ми сметаше многу повеќе од тоа што беа црнец и азијатка. Иако Дизни стварно почна да ги поминува сите граници за диверзитет. И нека бидат црнци и нека бидат азијати ама нека имаат поента зошто се во филмов. И јас многу се бунам за тоа што по секоја цена сакаат да ги вклучат, ама веќе почнаа да ги пикаат по цена на филмот. Сценарио никогаш не смее да трпи на сметка на диверзитет.
Ликот на Лора Дерн ми беше океј иако и тоа беше исфорсирано као демек Генерал Генерал цел филм те насочува на машки лик и после као хехе еве и жени можат да бидат Генерали, ве заебавме мизогони едни. Не ми сметаше што имало женски Генерал колку што ми беше неприродна презентацијата на тоа.
Force Awakens стварно ми се свиѓаше, Rogue One ми беше напорен, ама сеа почнува комична да ми станува франшизава. Веќе почната е и young adult романса да станува жанровски , така што најубаво е и пристапот на фан базава да се смени. Ако успеат со третиов дел да напраат некоја epic space battle со Кајло и Реј на спротивставени страни топ, ама не би сакала да ги глеам кај што се лигават Придружи ми се - Не ти се придружувам ај облечи мајца шо ми се шеташ гол.
Ти им викаш Сакаме поеќе акција тие ти викаат Епа еве ви љубовни тријаголници глејте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom