Stand-Up настани

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување
В

Вори

Гостин
Грд е во склад на се друго набројано како екстра. Кај е сето тоа, па е и грд и глупи фаци прави тоа чудо. Одамна некој не ме иритирал повеќе од него просто ми се превртува во стомаков секогаш кога ќе го видам на ТВ или на фб, или било каде да се зборува за него. Не го можам, значи, не хејтам зашто е наш или ете така оти ми е досадно, ами стварно органски неможам да го поднесам човекот.:sick:
Океј е тоа.Штом не можеш да го поднесеш човекот,не го гледај.И не пишувај на темава.
Ја за некого што мразам,не зборувам толку и не оправам криви-дрини.Едноставно,не ми се свиѓа и чао.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
еј се напиздив што се кења за Џамбазов, луѓе затнати ви се мозоците пошо грото од луѓето затоа што е наше го хејтаат затоа што не кажува Амерички фори, и не е баш меинстриим врска нема баш се поштуе Џамбазов заради поларитетот што го дава на својот настап дијалектот што го убацува хумор за нас...
Кој хумор го дава Игор Џамбазов? Раскажува вицеви на дијалект, ако сакам тоа да го слушам ќе отидам на Војче Китановски. Едно е стенд ап друго е шега за време на Бинго или Лотарија. Ако Џамбазов раскажува дејствија што му се случувале со Џаро на времето би отишол да го гледам зошто тоа ќе биде баш стенд ап. Битолчанецот не ми прави баш мерак не знам зошто. Едино од нашиве може да биде интересен Тони ма да и тој е друга клапа... Сашко и Горазд прават баш стенд ап и повеќе заслужуваат да настапуваат него горе споменатите.
Не видов кој ќе доаѓа од страна па ако на некој не му е тешко нека пише зошто не можам да барам нагоре по постови се се за „ХЕЈТЕРИЗАМ“.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Предлагам една тема да отворите за ХЕЈТЕРИЗАМ па да се испуцаме сите јако
 
B

BooBojan

Гостин
Ќе иде некој бе,утре стигам у Ск,сакам да идам ама тешко дека ке најдам некој да идам со него,па сакам да знам дали ке иде некој?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Секој си има сво вкус. Нормално на некој ке му се свига, а на некој не. Мене игор ич не ми е смеше. Марјан понекогаш ми е смешен. Тоа не значи дека го хејтам игор...
Вечер убаво да си поминете. Ептен ми е криво што нема да одам :place:
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Само што се вратив и можам слободно да кажам дека си поминав одлично и дека сосема е поразлично кога гледаш на јутјуб,тв и во живо.Животот си го продолжив на настанов.Ај малку како беше.Стигнав порано и почекавме така малку музиче ово оно и имаше некоја модна ревија се шетаа типки и некои типци ама типките беа закон во облеките имаше и скоро голи :drk: :) .Џамбазов го отвори шоуто иако он тоа што го прави не спаѓа баш во стенд-ап комеди затоа што кажува вицови иако треба да бидат ете да речеме случки од секојдневен живот.После него продолжи Домагој Пинтарич кој да речеме беше поднапиен и не беше толку смешен(барем за мене),a после него настапуваше Неша Бриџис (Ненад Даниловиќ) кој според мене беше најдобар вечерва.По него очекував мал пад но настапи некој од Survivor што беа и одлично ја одржа и така добрата атмосфера што владееше во 69.Пеѓа Бајович,мислев дека ке биде fail на настанов и лошо го отвори неговиот дел и првите 10-на минути не беше смешен ама потоа растури,мошне интересни делови од секојдневието кажа.По него Марјан,изгледа очекував многу повеќе или пак него му беше лош сетот еве да речам.За разлика од другите,Марјан не одбра една,две,па еве и три теми за разговор туку нешто спојуваше збореше.Гвуевски,штафети неговите потресувања како на јутјуб едноставно да кажам ме разочара ама ај нека му е простено првпат можеби му е пред волку публика.А и неговиот сет траеше точно 20 минути за разлика од другите што збореа можеби по 30-40 минути и онака баш те внесуваа во муабетот.После последниот клип Манекенки на Марјан и ова што го видов можеби ке почне да оди во погрешна насока типот.Тоа е тоа од мене,настанов има 8/10 од мене.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Има ли некој клип или видео негде да се најде од стенд уп што беше во 69?
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
уште колку пати ќе нагласиш дека не е стенд-ап комичар?
Додека не сфати и Игор самиот. Точка. :)

пс. ова со големиот фонт е многу јако, дури и ќори можат да прочитаат... :)
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Додека не сфати и Игор самиот. Точка. :)

пс. ова со големиот фонт е многу јако, дури и ќори можат да прочитаат... :)
Риспект!
--- надополнето: Nov 17, 2011 9:28 PM ---
уште колку пати ќе нагласиш дека не е стенд-ап комичар?
како што вика Таруно...
плус, видов дека луѓето го заборавија тој факт, па да ги потсетам ;)

без заебанции, зошто да го поштуем Игор? само дека е Игор? он може да биде арогантен и дури да не се заинтересира што генерално се квалификува како стенд-ап, а јас не смеам да го критикувам?
он пред 20 години почна да, како да кажам, „собира“ македонски дијалекти. и тоа е супер - ја многу ги поштуем нашите дијалекти.
ама, мув он јеботе, више! а, не во секоја прилика, требало-нетребало. со самото тоа он не е мутиталент, туку „едноталент“. претрувам сега малку, ама ме разбирате, нели?
поентата е дека не може Игор да го бива за се и дека он треба баш во све да се испроба... и ние да викаме Игор-Sвер!
и дека за секој што се обидел во стенд-ап, само затоа што е од мк и дека бил храбар да се обиде, морам да викам браво?
сега и весна петрушевска ќе прави стендап; тек тоа ќе биде шоу! ќе вади прљав веш пред цела македонија - топ!
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
сега и весна петрушевска ќе прави стендап; тек тоа ќе биде шоу! ќе вади прљав веш пред цела македонија - топ!
Оу Џизас и ја прочитав за Весна. Не знам што е со глумциве со завршени кариери, ова им е као задниот круг или !?

Ај у 14 дневен бан, одобрен од било кој администратор, да се кладиме дека темите на Весна ќе и бидат политика и секс. И тоа за сексот ќе збори од женска гледна точка (нели оти е жена и има поминато многу ;)), а од политика ќе збори за власта т.е. против опозицијата.
 
П

Паган-др

Гостин
Све е тоа супер, ама да се задржиме на евентов.

За Весна Петрушевска на друго место. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom