Stand-Up настани

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
За сите тие што ќе го пропуштат овој Стенд-ап, т.е не купија карти на време (бидејќи уште од понеделникот се распродадени), Марјан Ѓеорѓиевски ќе настапува во Миднајт на 27 ноември.
Јееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.756
Поени од реакции
12.833
За сите тие што ќе го пропуштат овој Стенд-ап, т.е не купија карти на време (бидејќи уште од понеделникот се распродадени), Марјан Ѓеорѓиевски ќе настапува во Миднајт на 27 ноември.
ова ти е исто ко да сум сакал да купам карти за финале лш ама немало и сум земал за финале на финале на холандски куп.

Сепак фала за инфото :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
За сите тие што ќе го пропуштат овој Стенд-ап, т.е не купија карти на време (бидејќи уште од понеделникот се распродадени), Марјан Ѓеорѓиевски ќе настапува во Миднајт на 27 ноември.
тешко дека некој оди заради марјан, странците се главни ѕвезди
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
За сите тие што ќе го пропуштат овој Стенд-ап, т.е не купија карти на време (бидејќи уште од понеделникот се распродадени), Марјан Ѓеорѓиевски ќе настапува во Миднајт на 27 ноември.
Уау, а ако не идат за него туку за другите, што правиме тогаш !?
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Заборавив дека за вас све што е наше не бива, и преферирате дркање на јутуб на странските комичари.Игнорирајте го постот и продолжете си
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Заборавив дека за вас све што е наше не бива, и преферирате дркање на јутуб на странските комичари.Игнорирајте го постот и продолжете си
не е точно, ја плукам само по тие што не чинат... :D
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Во колку саат почнува на 15.11.2011 настапот бидејки гледам на постерот пишува 21ч а на картите мислам дека пишуваше 22ч?
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Во колку саат почнува на 15.11.2011 настапот бидејки гледам на постерот пишува 21ч а на картите мислам дека пишуваше 22ч?
Картите се само за Марјан, најверојатно, а тој во 22 часот ќе настапува. :D
--- надополнето: Nov 11, 2011 3:20 PM ---
Заборавив дека за вас све што е наше не бива, и преферирате дркање на јутуб на странските комичари.Игнорирајте го постот и продолжете си
Ноуп, дркам на порничи, а такви на јутјуб нема, туку на други сајтови. Ваљда си запознаен со нив. ;)

Критикувам се што не ми се допаѓа, без разлика дали е наше, ваше и на Тасе. ;)
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
2
еј се напиздив што се кења за Џамбазов, луѓе затнати ви се мозоците пошо грото од луѓето затоа што е наше го хејтаат затоа што не кажува Амерички фори, и не е баш меинстриим врска нема баш се поштуе Џамбазов заради поларитетот што го дава на својот настап дијалектот што го убацува хумор за нас...
 
M

Moon Child

Гостин
Леле преку кур со фората хејтате се што е наше аман. Сашко Коцев е наш па ете не го хејтам, а Марјан ме иритира и точка . Одвратен ми е, глуп, крајно не смешен, вештачки и грд. И не го бива, мене барем не ме смее ами ме иритира појавата негова .
Дали треба да ја поштувам Сузана Гавазова дека е наша?! :tapp:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
еј се напиздив што се кења за Џамбазов, луѓе затнати ви се мозоците пошо грото од луѓето затоа што е наше го хејтаат затоа што не кажува Амерички фори, и не е баш меинстриим врска нема баш се поштуе Џамбазов заради поларитетот што го дава на својот настап дијалектот што го убацува хумор за нас...
Хејтаме хејтери кои викаат дека хејтаме. Клир инаф !? :)
 
В

Вори

Гостин
Леле преку кур со фората хејтате се што е наше аман. Сашко Коцев е наш па ете не го хејтам, а Марјан ме иритира и точка . Одвратен ми е, глуп, крајно не смешен, вештачки и грд. И не го бива, мене барем не ме смее ами ме иритира појавата негова .
Дали треба да ја поштувам Сузана Гавазова дека е наша?! :tapp:
Тоа што е грд значи дека не е добар комичар ор самтинг?Ти ако ги цениш луѓето по лепота,тогаш не знам што да кажам.
Или па ти си некоја лепотица и манекенка,па одредуваш сега кој е грд,а кој е убав?

Луѓе бе,мене ми е интересен на пример.Не којзнае колку,али доволно за да ме насмее.За Марјан зборам.Добар е и тој охриѓанецот,има исто така добри фори.
Почетници се,сега почнаа да се бават со работава.Оставете време да помине,па после судите.А не вака после 2 месеци,одма сите станавте професионални критичари на стенд ап комичарите.
Стручњак до стручњак,немаш место да се свртиш веќе.

И да...ако не ви се свиѓа,не го гледајте.Ако ви се свиѓа тогаш гледајте го.Едноставно и просто е.
 
M

Moon Child

Гостин
Тоа што е грд значи дека не е добар комичар ор самтинг?Ти ако ги цениш луѓето по лепота,тогаш не знам што да кажам.
Или па ти си некоја лепотица и манекенка,па одредуваш сега кој е грд,а кој е убав?

Луѓе бе,мене ми е интересен на пример.Не којзнае колку,али доволно за да ме насмее.За Марјан зборам.Добар е и тој охриѓанецот,има исто така добри фори.
Почетници се,сега почнаа да се бават со работава.Оставете време да помине,па после судите.А не вака после 2 месеци,одма сите станавте професионални критичари на стенд ап комичарите.
Стручњак до стручњак,немаш место да се свртиш веќе.

И да...ако не ви се свиѓа,не го гледајте.Ако ви се свиѓа тогаш гледајте го.Едноставно и просто е.
Грд е во склад на се друго набројано како екстра. Кај е сето тоа, па е и грд и глупи фаци прави тоа чудо. Одамна некој не ме иритирал повеќе од него просто ми се превртува во стомаков секогаш кога ќе го видам на ТВ или на фб, или било каде да се зборува за него. Не го можам, значи, не хејтам зашто е наш или ете така оти ми е досадно, ами стварно органски неможам да го поднесам човекот.:sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom