Stand-Up настани

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Све е тоа супер, ама да се задржиме на евентов.

За Весна Петрушевска на друго место. :)
Договорено. Само не можам, а да не го пишам ова:

Весна е толку стара што контролорите во бус не и бараат карта...во вторник и петок.
Весна последен пат беше смешна кога се соблече гола... во театар.
Зошто шоуто на Весна се викаше „Вртелешка“ !?
- Оти нема телевизија на која не се сврте.
Кој и ги пишува шегите на Весна !?
- Латас.
Што е заедничко за Весна и стенд - ап !?
- Незнам ... и јас се чудам.
Зошто Весна ќе почнува стенд - ап во 69 !?
- Оти на таа поза има дипломирано.

Ај доста е. Сеа да се вратиме на темата. ;)
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
за балкан стендапов можам да кажам дека сите беа онака ништо посебно маријан беше безвезен збореше за груевски мн мешаше политики и свој лични ставови што многу не му иде у прилог посра се живо што постои на светов калиопи таму некој српски екс ју мекс ју пеачи што не ги ни знам, селимова и желчевски , боки 13 се отвори човекот и така ... другиве исто беа така - така со по некоја добра фора .. тој едниот нешa бриџис само би го издвоил али затоа шо праеше фаци интересни и звуци ... хрватот од лани беше нервозен нешто и лани беше 100 пати подобар , тој едниот за мртвите фати збореше и претера малце со црниот хумор , лани тој што беше црногорец оваа година босанец го претставија и беше премногу досаден саат и нешо збореше и стварно ретко одвалуваше добра фора и така можам да кажам лани беше 100 пати подобро
игор и тони неке да чуе дека дојдоа хахахахах
 
P

PewDiePie

Гостин
Среќа што не бев...............а тоа дека е комуњар одма му се позна на дебилот маријан,нема клипче да не го спомне "чичко милован" или да не пушти нешто сељачко српско класичен србоман-комуњар. Гаден,гаден дебилен лик.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
Договорено. Само не можам, а да не го пишам ова:
Весна е толку стара што контролорите во бус не и бараат карта...во вторник и петок.
Јак Oneлајнер, алал нека ти е. :pos:
 
П

Паган-др

Гостин
Balkan Stand-up presents Srgjan Jovanovik

По големиот успех на Балкан Стенд Ап 2 (продадени 1.200 карти осум дена пред започнување на настанот!) на барање на македонската публика во клубот "69" на 22-ри декември со почеток во 21 часот пристистигнува еден од најдобрите стенд-ап комичари на овие простори, Срѓан Јов
ановиќ и неговото целовечерно шоу “Групна Терапија” (редовно поставувана на репортоарот на феноменалниот "Звездара" театар во Белград).
Стоечката комедија е форма која провоцира, засмејува и отвара секакви прашања... Еден човек и еден микрофон и публика која активно учествува.
Час и половина, сам позади микрофонот, Срѓан Јовановиќ, ќе комуницира и ќе ги забавува сите оние кои ќе имаат можност да го следат неговиот настап. Отворено и слободно како пред најдобри пријатели, ќе зборуваме од религија до спорт и од политика до секс.
• Од 5-ти декември картите може да ги набавите преку продажните места на “Купи Карти за се”. Цена 250 ден до 12-ти декември, од 13-22 декември 300 денари и на врата 400 денари.
КОМЕДИЈАТА НЕ ЗАПИРА ПОВЕЌЕ !!!

 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ептен навали народов со стенд ап комедии. Ако ако, удри бригу на весеље. :)

Јас сум за тоа да се направи специјализиран клуб само за стенд ап настапи, оти вака на параспур личи, по кафичи и дискотеки, фали уште по кафани, ама таму е малку ризично да не се засркнат гостите дур гнетат.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ептен навали народов со стенд ап комедии. Ако ако, удри бригу на весеље. :)

Јас сум за тоа да се направи специјализиран клуб само за стенд ап настапи, оти вака на параспур личи, по кафичи и дискотеки, фали уште по кафани, ама таму е малку ризично да не се засркнат гостите дур гнетат.
Ако нешто ме нервира во оваа земја е тоа што, ако еден се фрли во Вардар сите идат по него.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ако нешто ме нервира во оваа земја е тоа што, ако еден се фрли во Вардар сите идат по него.
Нормално, затоа и сакаат да стават врби на сред Вардар, да има кај да се фатиш да се одмориш. ;)

Кога некој ќе види дека од нешто може да направи пари и да биде познат, одма сите сакаат истото. Ама прашање е кој колку го бива.
 
П

Паган-др

Гостин
Според мене најдобрите што беа во хард рок, доаѓаат сега во 69ка. :)

Ѕвездите на првиот "Балкан Стенд Ап" повторно во Македонија! Најдобрите стенд ап комичари од Словенија и БиХ, Тин Водопивец и Перица Јерковиќ на 16.02.2012 во клуб 69! Карти по цена од 150 денари на сите продажни места на Купи Карти за Се.

 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Да не има некаде со Бојан Велевски? Настапувал ли он уопште во живо некаде?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Бев во 69 со србите сеа во Јануари, пак ќе одам Февруари со словенците. Вреди
--- надополнето: 2 февруари 2012 во 18:02 ---
Иначе Таруно баш би сакал да дојдам на твој настап, пиши кај ќе настапуваш следно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom