Stand-Up настани

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.678
Поени од реакции
38.860
Ricky so najdobrite materijali do sega

Ne znam zosto fativ da go potcenuvam, mozebi poradi posledniot special no na turnejava za Armageddon pali! Edgy do maksimum, pomestuva granici za wokerite i site tie specijalci se do bebinja so aids, deca bez race i noze koi se homofobicni i racist pa se do injecting jesus cum like heroin i se izmegu vo saat ipol konstantno jadenje trici i spiiting fire. Mad respect, edvaj cekam da vidam kolku od ova ke mu dozvolat da vleze vo specijalot ko sto i sam se prasuva. Se iznasmeav.

Sakam uste Louie ck da go nacekam
Вот, не е Рики малце алт рајт од оние екстремните што ми ги збореше?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.678
Поени од реакции
38.860
ricky e woke, taka otvara i taka se identifikuva, ne znam kako ti se drznes da go labeliras poinaku kolku i heavy da e na jew jokes
што знам, му имам некои стендапи гледано, више делува како да е екстремен алт рајтер што го чита Меин Кампф него да е вокерче.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Се надевам дека еден ден ќе се склопат коцките и ќе го гледам нај величествениот, господинот Bill Burr.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.220
ricky e woke, taka otvara i taka se identifikuva, ne znam kako ti se drznes da go labeliras poinaku kolku i heavy da e na jew jokes
Рики е Рики, нема потреба секој да биде квалифициран како или woke или alt right, си има ставови и тоа е тоа...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.678
Поени од реакции
38.860
Бојан Велевски моментално прави турнеја преку цела Македонија. Магот на стендапот наскоро и кај вас.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
Џери доаѓа во Јуни тука, ама ја претераа со тикетите, 490 по човек од тоа што е останато, за 1000че ќе истерам 3-4 дена одмор во Whitsundays и подобро ќе се релаксирам :D

Ќе му одиме на Тревор во Ноември :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom