Spartacus

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Анкета

Што ви се допадна повеќе:

1. Арената
2. Востанието

Од разбирливи причини нема точка 3 пошто ако има ќе ги збрише овие две, if you know what i mean :oops:
Арената, не само поради Енди, туку и поради приквелот со Ганик. Затоа и ептен ми се допадна во претпоследната епизода кога востаниците си импровизираа нивна арена и моментот на крај 'for Crixus, for Doctore, for Varro итн.'
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Барам дел од саундтракот, ама никако да го најдам. Не можам да најдам ни клип на јутјуб за да слушнете, ама ај ќе пробам некако да објаснам

1ва сезона, 4та епизода, 07:22 - 07:50. Борбата во питовите (подземјето) што е... е тоа го барам/// :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Изгледа јас сум единствен кој повеќе уживаше во востанието.

Барам дел од саундтракот, ама никако да го најдам. Не можам да најдам ни клип на јутјуб за да слушнете, ама ај ќе пробам некако да објаснам

1ва сезона, 4та епизода, 07:22 - 07:50. Борбата во питовите (подземјето) што е... е тоа го барам/// :D
Оди на заливот и пиши Spartacus Blood and Sand Soundtrack, 120mb e таман ќе го преслушаш. Ги немам епизодите во компјутер инаку ќе проверев.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Изгледа јас сум единствен кој повеќе уживаше во востанието.


Оди на заливот и пиши Spartacus Blood and Sand Soundtrack, 120mb e таман ќе го преслушаш. Ги немам епизодите во компјутер инаку ќе проверев.

Преслушшав друже ама ништоо, сите траки ги свртев ама џабе.. .
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
А кога ке продолжи на мтв. или нема да има или дајте линк кај ја има да се спушти или изгледа он лине
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Сасвим случајно земав да ја глеам серијава ама сум малце збунет и барам помош за гледање.
Имено јас вчера изглеав 6 епизоди од Gods of the arena и ми беше сумљиво пошо го немаше Спартак нели:)
На имдб исто е малце чудно има по сезони и по години. Има Blood ad sand, war o he damned i engeance и има Gods of the area. Може ке звучам глупаво ама збунет сум пошо почнав прво со Gods of the arena. Ај некој нека ми го каже редоследот плизззз.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Сасвим случајно земав да ја глеам серијава ама сум малце збунет и барам помош за гледање.
Имено јас вчера изглеав 6 епизоди од Gods of the arena и ми беше сумљиво пошо го немаше Спартак нели:)
На имдб исто е малце чудно има по сезони и по години. Има Blood ad sand, war o he damned i engeance и има Gods of the area. Може ке звучам глупаво ама збунет сум пошо почнав прво со Gods of the arena. Ај некој нека ми го каже редоследот плизззз.

Blood and Sand
Gods of Arena
Vengeance
па последната..

Имено, gods of the arena е prequel na blood and sand, што се дешавало пред тоа во истата, некои префериираат дури така, правилно а и со подобар ефекет е прво blood and sand.
Гледај, не си напраил ништо страшно. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Почни си од Blood and Sand, ред си е ред.
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
62
Поени од реакции
130
И сега како да ја најдам последната сезона War of a Damned пошо на МРТ1 ги даваа само првите три сезони а оваа изгледа не ја откупиле.На замунда гледав нешто но не знам дали се сите епозоди.Ако сака некој нека прати линк каде можам да ги свалам сите епизоди од War of a Damed.Фала унапред:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Секаде можеш, оди на Арена или на Заливот. 10 епизоди се.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Конечно ја догледав. Последните две епизоди посебно емотивни, сум плачела на крај, а не сум во ПМС, така што, голем :cuc: за серијава.

Сума сумарум, првата сезона ми беше најдобра, поготово ради Енди. Другиов Спартакус не ми беше тоа-тоа, немаше некоја секси озбилна/ладна фаца, па и тие дупчињата на образите уште повеќе му даваа некој детинест изглед.
Варо ми е најнепрежален лик од серијава. Голем плус за првата сезона. Исто смртта на Сура, па соништата/кошмарите што ги имаше Спартакус, се до паѓањето на Батијатис, супер епизоди. Последната од прва сезона, е најдоброто нешто од серијава, 2-3 пати ја изгледав.

Gods of the arena, иако го нема Спартакус, супер ми беа тие епизоди. Се даде историја за другиве ликови, плус го вметнаа и Ганикус, што ми беше исто супер лик, поразличен.

Вторава сезона некако досадна. Утепаа многу време барајќи се со Нејвиа, нејзините проблеми, бла, бла. Некои нови ликови, ништо поразлични, се ко да се вртеше во круг.

Третата ми беше далеку подобра од втората. Конечно некој од Рим кој не ги потцени бунтовниците и рака на срце, паметен човек и војник, Крас. Син му најголем лигуш што постои, али пак внесе нешто интересно во серијава. Цезар беше исто многу добар лик, актеров исто погоден, кога видов дека не е плав се разочарав, супер му стоеше плава коса. :D
Последните епизоди беа супер ко што реков више, Криксус ме изнервира кога тргна сам ко демек да го освојува Рим, и ваљда од тогаш се насетуваше дека ќе му летне главата и нему.

Битно сите си умреа слободни, а не ко робови. Mission accomplished.
Нејќам историски филмови, а уште помалце пак серии. Али оваа стварно вреди да се гледа. И покрај сите тие крвишта, кои крај краева, иако на секој чекор ги има, сфаќаш дека се нешто најнебитно кон кое треба да се осврниш во серијава.
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
45
Поени од реакции
8
Blood and Sand-13 eпизоди
Gods of Arena-6 епизоди
Vengeance-10 епизоди
War of the Damned- 10епизоди
Точен е бр на епизодите и редоследот??
Ја гледав оваа пред годна ипол може и 2 али ја преќинав ама сега пак ке почнам и ке ја завршам!!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Blood and Sand-13 eпизоди
Gods of Arena-6 епизоди
Vengeance-10 епизоди
War of the Damned- 10епизоди
Точен е бр на епизодите и редоследот??
Ја гледав оваа пред годна ипол може и 2 али ја преќинав ама сега пак ке почнам и ке ја завршам!!
Точни се епизодите, а и редоследот. Изгледај ги вака ко што си ги напишал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom