Spartacus

Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.060
Поени од реакции
8.053
Прејака серија. Многу повеќе од борба, крв и секс. Одлично обработени ликови, мотиви на омраза, љубов, лојалност и нормално кукавички предавства.
Глумата и таа нормално на ниво.

Пишав во темава за да ја вратам на прва страница, заслужува серијава повеќе внимание. :D
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
524
Поени од реакции
1.359
Јас сеуште не сум изгледала серија што ќе ми стане толку при срце како оваа. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.464
Поени од реакции
30.299
Кога пред неколку недели толку многу ми ја препорачуваа серијата, си викам ај нешто да се гледа, ми ја фалеа многу акции, многу колеље, крвови, сексови, цицки, и точно сето тоа го имаше. Ама имало и нешто повеќе, ептен јака серија, прејака, емотивна у п.м.

Иако знаев за историскиот Спартак и неговите подвизи, дури после гледањето на серијата ми е јасно зошто комунисти и анархисти толку се палат на Спартак, ликот е олицетворение на бунт против систем, против власт, против естаблишмент.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
4.433
Само што ја догледав серијата. ПРЕЈАКА!

Ја имав фатено на мтв пред некоја година т.е. имав фатено неколку сцени со секс и крв па не ја сфатив сериозно да земам да ја гледам.

Прејака приказна, одлична глума, емоции, прејаки борби, сплетки, надмудрувања. Секс, оргии, јаки пички. Сето тоа го има во серијата.

Немам што друго да додадам што веќе не е пишано во темата. Кој не ја гледал да ја гледа обавезно.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.529
Поени од реакции
7.860
Стигнав до петта епизода од прва епизода и серијава е ептен добра, заразна, едвај чекаш да пуштиш нова епизода. Го препорачувам на секој (ако продолжат со исто темпо).
Едино што ме нервира се ефектите, јас полоши ефекти немам видено во филм/серија, како да се правени од првоодделенец, а не од професионалец. Ако можете да го пребродите тој момент, филмот ќе ве навлече јако :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.031
Поени од реакции
7.826
Стигнав до петта епизода од прва епизода и серијава е ептен добра, заразна, едвај чекаш да пуштиш нова епизода. Го препорачувам на секој (ако продолжат со исто темпо).
Едино што ме нервира се ефектите, јас полоши ефекти немам видено во филм/серија, како да се правени од првоодделенец, а не од професионалец. Ако можете да го пребродите тој момент, филмот ќе ве навлече јако :D
Друже серијата е скоро пред 10 години.. Тие ефекти тогаш и денес се небо земја.. јас нз што очекуваш, ефекти ко авенџерс инфинити вор?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.529
Поени од реакции
7.860
Друже серијата е скоро пред 10 години.. Тие ефекти тогаш и денес се небо земја.. јас нз што очекуваш, ефекти ко авенџерс инфинити вор?
Не ми е гледан авенџерс. Имам гледано и постари серии, ама овде се ултра лоши. Ако си заборавил, пушти ја пак да се потсетиш.
На страна ефектите, серијата е многу добра (посебно прва сезона), како знае да ти влезе под кожа, ауф... ама лоши ефекти братее, па и успорувањето на снимките кога се борат :pos: се чека една минута од замавнувањето на мечот до убодот.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.142
Поени од реакции
13.358
Не ми е гледан авенџерс. Имам гледано и постари серии, ама овде се ултра лоши. Ако си заборавил, пушти ја пак да се потсетиш.
На страна ефектите, серијата е многу добра (посебно прва сезона), како знае да ти влезе под кожа, ауф... ама лоши ефекти братее, па и успорувањето на снимките кога се борат :pos: се чека една минута од замавнувањето на мечот до убодот.
Не дека се разбирам во ефекти, јас не мислам дека беа лоши, туку едноставно такви решиле да бидат. Некако подраматични, што знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom