Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Некој мора да ги земе за да не се распаѓаат беспотребно.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Ако нема играчи што стварно сакаат да играат, џабе правите напори цело време да се зголеми бројот. Колку сме, толку сме :toe:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ако нема играчи што стварно сакаат да играат, џабе правите напори цело време да се зголеми бројот. Колку сме, толку сме :toe:
Држи се ти до Реал и не се секирај многу за лигата.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Понудата од Сити, Ван Дајк во Валенсија и Умтити во Милан ја гледам како фер од негова страна како најслаби тимови во лигата бидеји нели ќе ги напушти Сити и ќе ги земе можеби Наполи, па да не ни се мешате на нас со послабите тимови после за Ван Дајк и Умтити вие со појаките тимови. Или сте против тоа вие со појаките тимови?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Против сме. Мада ја сум од кај слабите тимови.:D
Не е проблем, одма би те појачал со Де Роси со 92 рејтинг за Суле или Милинковиќ Савиќ со 90 рејтинг чим од кај слабите тимови се сметаш. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Ајде вие јаките испраќајте понуди до Свонси.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Повторно се двојат екипите од врвот. Се кристализираше кој ќе биде топ3 кој ќе треба да скрола за да си го најде тимот. Ако ги тргнеме реал и барса пошто имаат нефер стартна позиција, одам на трета титула по ред :vozbud:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
@Mad_Coko
Што е финтата со трансферите на Умтити и ВВД?
Имаат салби тимови, мислам дека е фер они да земат некој играч, дур сум во Сити пушти понуда ако сакаш некого.
Борјан тебе ќе ти го вратам Ди Мариа од Наполи кога ќе му истече банот.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Имаат салби тимови, мислам дека е фер они да земат некој играч, дур сум во Сити пушти понуда ако сакаш некого.
Борјан тебе ќе ти го вратам Ди Мариа од Наполи кога ќе му истече банот.
Мислам во ред е. Не ти се игра, го напушти Зенит, нема потреба сега да влагаш во секој клуб и да донираш играчи на слабите.

Слаби се пошто 18 пати ја напуштија играта и менуваа клуб.

Јас бев најслаб, со Свонси против Реал, Барса, Челзи па еве со години си градам клуб и сега не би се ставил меѓу слабите.

Додека им давате играчи на менаџери што се на месец дена во лигава, старите менаџери како мене, Донев, Клипче, Чемпионс, Вардаровците двајца не можеме до нов играч да дојдеме веќе долго време.

Нема за што да играм веќе. На view match само ми се сведе лигава.
Да распродадам тогаш и јас што е квалитетно и да го напуштам клубот.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Имаат салби тимови, мислам дека е фер они да земат некој играч, дур сум во Сити пушти понуда ако сакаш некого.
Борјан тебе ќе ти го вратам Ди Мариа од Наполи кога ќе му истече банот.
Нема потреба, дел од договор беше, секако си најдов подобар играч за таа позиција. Пушти го на продажба да не трупам џабе играчи на таа позиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom