Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување
M

.:makedonec:.

Гостин
Ја игра ли некој ... кажете со кој тактики највеќе ви оди, која утакмица ја имате најдобро изменаџирано и со кој резултат ... кој тимови ги менаџирате ...http://www.soccermanager.com/ :)
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 03:38 ---
Division 3 Wednesday 5 Oct 2011 Stadium: Adams Park (10,000) Attendance: 4,782
Gary Waddock (COM) Referee: Robert Malek
. . . (115
)

Wycombe Wanderers
0
-
9
Half Time

(0 - 5)
S.CANALES 9, 10
F.INZAGHI 18, 23
A.CAUNA 51, 63
L.TONI 89P.S - Моја највисока победа до сега ...:)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.918
Поени од реакции
35.186
Дај бе да собереме екипа и да направиме лига? Ми пуштија да отворам лига, ама треба 8 менаџери да има барем, и да бидат активни. Ќе ве тагирам сите што се пишале до сеа на темава ако ви се игра. :D Јас иам 3 профили, од кои со 2 може да учествувам, на третиот неам слободно место, а иам добри екипи не ми се оставаат. :D

@Клипче
@stiv_milanezot
@JimmyFloydBottleBank
@Me2
@El_Matocho
@BlackNight
@acermk

Плус ајљакчиите со кои играме фантази - @Џонтра Волта @DaniBMW @Uli Hoeneß @Rigil ако им се игра. :D Може и @Peja989 ако е слободен да го маваме. Само @RickyLFC9 не го викајте, кој ќе го слуша. :kuracc:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дај бе да собереме екипа и да направиме лига? Ми пуштија да отворам лига, ама треба 8 менаџери да има барем, и да бидат активни. Ќе ве тагирам сите што се пишале до сеа на темава ако ви се игра. :D

@Клипче
@stiv_milanezot
@JimmyFloydBottleBank
@Me2
@El_Matocho
@BlackNight
@acermk

Плус ајљакчиите со кои играме фантази - @Џонтра Волта @DaniBMW @Uli Hoeneß @Rigil ако им се игра. :D Може и @Peja989 ако е слободен да го маваме. Само @RickyLFC9 не го викајте, кој ќе го слуша. :kuracc:
Што ме замараш по цел форум бе?

Имај живот!
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дај бе линк, ја ќе играм. Сум играл ова у средно, доминирав.
Иначе не го викајте @Stefan-kobe он многу разбира фудбал, сите играчи ги знае у каква форма се и стално ќе не победува, нема да биде интересно.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.093
Поени од реакции
77.502
дај линк и објасни ми на кратко. Немам работа, имам време да продавам ако сакаш...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.918
Поени од реакции
35.186
Дај бе линк, ја ќе играм. Сум играл ова у средно, доминирав.
Иначе не го викајте @Stefan-kobe он многу разбира фудбал, сите играчи ги знае у каква форма се и стално ќе не победува, нема да биде интересно.
http://www.soccermanager.com/multiplayer.php

Ќе ја направам јас лигата, ќе оставам ID, ако му се игра на некој нека иде. Си ја земав Барса јас, го неам Суарез ни во една екипа, па да искористам тука :D[DOUBLEPOST=1450910372][/DOUBLEPOST]
дај линк и објасни ми на кратко. Немам работа, имам време да продавам ако сакаш...
Да средам прво со лигата :)
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.868
Поени од реакции
36.474
Што е ова јеботе. И јас сакам кратко објаснување. Ако е добро објаснувањето, можеби ќе размислам дали да размислам да се приклучам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.918
Поени од реакции
35.186
дај линк и објасни ми на кратко. Немам работа, имам време да продавам ако сакаш...
Не сум играл ова ја, мислев на другата, ова играв http://us.onlinesoccermanager.com/
Што е ова јеботе. И јас сакам кратко објаснување. Ако е добро објаснувањето, можеби ќе размислам дали да размислам да се приклучам.
Oкеј ај пред да ја отворам лигата да ви подобјаснам како одат работите.

Прво, правиш акаунт нормално. Со секој акаунт добиваш право на 3 клуба. Значи вие ќе земете еден кај мене за да играме заедно, и уште 2 може да си најдете кај сакате. Има разни видови на Шампионати, ама јас ќе отворам World Championship, каде ќе ги има сите најјаки екипи од разни држави низ светов.

Еден World Championship има 4 Дивизии во кои се поделени екипите, по јачина во главно. 20 екипи во една Дивизија, 38 кола, последните 3 испаѓаат ниво подолу. Promotion-от им е направен како во Чемпионшип во Англија, првите 2 тима дирекно ниво погоре, од 3то до 6то играат плеј оф.

Освен Лигата, си има и 2 купа (на нашки кажано ФА и Мики Маус куп :D ). Има и нешто како ЛШ и Лига Европа ама за таму да можеш да ја менаџираш екипата ти треба претплата, па оставена е на "асистентот". Сепак, во случај да освои твојата екипа ти се брои тебе како титула.

Да одиме сега на некои поважни работи:
- Екипите се релани, составени од моменталните играчи.
- Секој играч си има рејтинг и цена. Рејтингот и цената на играчот се одредуваат од нивните настапи во живо. (пример пред некој ден рипнаа Марез и Варди на 89, Руни и Швајнштајгер паднаа на 93 и слично).
- Цените се базираат на рејтингот, годините и дали играчот е задоволен од неговата позиција во клубот. Повеќе влијаат годините според мене, бидејќи Депај со 90 рејтинг вреди 30 милиони, а Керик со 92 е едно 5-6 милиони. Во врска со третото, пример Фелаини го имам во Манчестер не го играм уопште, после одреден период тој израдува незадоволство (player concern level 1) и му паѓа цената. Така оди до левел 4, кога најверојатно му се раскинува договорот.
- Во врска со трансферите, има едно големо олеснување. Ако некој клуб е без менаџер (unmanaged), т.е. компјутерот го "менаџира" доволно е да ја понудите цената на која се проценува одреден играч и после 24 часа автоматски ќе ви се прифати таа понуда.
- Во една недела се играат 2 кола (недела и четврток или сабота и среда) - не знам како ќе биде во нашата, не сум ја средил сеуште :D
- Куповите се играат понеделник (ако колата од лигата се сабота и среда) и вторник (ако првенствените утакмици се недела и четврток)
- Нормално играчите може да се повредат, може да папсат и слични глупости :)


Друго не ми текнува, Клипче нека ме надополни. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.663
Поени од реакции
31.343
Убаво имаш сфе објаснето, сеа напрај ја лигата и дај код :Д
 
На врв Bottom