Skopje East Gate

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.205
Поени од реакции
190.274
иначе за намалување на посетеноста на Сити мол е ради отварањето на риталот у топанско,
И пред РПП се намали посетеноста, пишав дата, им се отвори во Косово она Дани што го спомна, нонстоп го заборавам.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
5.541
И пред РПП се намали посетеноста, пишав дата, им се отвори во Косово она Дани што го спомна, нонстоп го заборавам.
знам и за тој Алби се вика, имаше на пракса доста косовар/ки по зара, бершка и сите остали што ги држи една корпорација али уште се лажат за кај нас јер ценовно пониски сме биле
како и да е колачот е тој само што повеќемина ке го делат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.205
Поени од реакции
190.274
знам и за тој Алби се вика, имаше на пракса доста косовар/ки по зара, бершка и сите остали што ги држи една корпорација али уште се лажат за кај нас јер ценовно пониски сме биле
како и да е колачот е тој само што повеќемина ке го делат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Индитекс, клиенти сте ми :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
5.541
И пред РПП се намали посетеноста, пишав дата, им се отвори во Косово она Дани што го спомна, нонстоп го заборавам.
знам и за тој Алби се вика, имаше на пракса доста косовар/ки по зара, бершка и сите остали што ги држи една корпорација али уште се лажат за кај нас јер ценовно пониски сме биле
како и да е колачот е тој само што повеќемина ке го делат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.640
Поени од реакции
6.536
Кај нас е лошо што работите се прават без долгорочен концепт и без да се осмислат. Саемот таков каков што беше функционираше ама е факт дека целиот тој кварт беше несреден и опкружен со ѓубре и скапани објекти. Факт е дека проектот на новиот центар е многу добар, факт е дека ќе вработи многу млади луѓе и ќе го заживее делот кој бил неофицијален паркинг за автобуси. Локацијата е многу добро осмислена и преку обиколница и Пластичарска ќе биде достапна за сите транзит патници кои се враќаат од Грција нпр.
Од друга страна ме иритира индиферентноста на одговорните кои сеуште немаат план каде би сместиле саем кој дефинитивно треба да има секој нормален поголем град.
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Карта колку, 900 денари у вторник на попуст? :icon_lol:
До сега одев до Софија секој пат кога сакав нешто да гледам во ајмакс. Таму е околу 500, плус патот, исто ќе ми се фати :D
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.613
Поени од реакции
12.415
Чешит сте со желбиве кои компании да бидат присутни, на ваков тиња стандард нормално дека ќе имаме и тиња фирми од: Косове, Турција, Албанија, Србија, што мислите колку народ може да си дозволи карта од 1000че за во Кино? Да еднаш од мерак ќе се стегне секој, ама не е ова концерт па да одат само на 3-4 мавања годишно туку бизнис што треба да работи постојано.
Не поминува бизнис кејс на ваквите брендови, една од причините зошто тешко просперираат и брендови како Мекдоналдс (300 денари 2 залаци хамбургерче со 10 компирчиња, а на 50 метри од него некој локален бренд за 150 денари ќе ти даде хамбургер од 400 грама).
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.631
На врв Bottom