Skopje East Gate

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Имаат некои вентили/цевки кои се изработени конкретно по стандардите на Мекдоналдс. И уште никој не знае дали стварно станува збор за отварање на мекче и кај нас или само е назив на видот на инсталациите.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592

Скопски саем биле во долгови демек
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Никогаш не разбрав зашто толку многу го посакуваат МекДоналдс кај нас.
Za da glumat metropola. Sala na strana. Ok e da go ima ama ne do tolku deka nedostiga ako go nema. I onaka McDonalds i Burger King vo drugi zemji kade sto svesta za zdrava izhrana raste, ovie sindziri imaat seriozni problemi da go drzat obvrtot koi im e potreben za da bidat profitabilni.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Настрана МекДоналдс, треба по еден Старбакс и во ситимол и таму па и гтц може, да си купиш кафенце.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Za da glumat metropola. Sala na strana. Ok e da go ima ama ne do tolku deka nedostiga ako go nema. I onaka McDonalds i Burger King vo drugi zemji kade sto svesta za zdrava izhrana raste, ovie sindziri imaat seriozni problemi da go drzat obvrtot koi im e potreben za da bidat profitabilni.
Па ти си у Германија нормално не ти недостига :D
Инаку мекдоналдс работи во европа и азија подобро од америка, а таму губи пазар не ради здрава храна туку други фаст фуд чејнови.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Па ти си у Германија нормално не ти недостига :D
Инаку мекдоналдс работи во европа и азија подобро од америка, а таму губи пазар не ради здрава храна туку други фаст фуд чејнови.
Koga vekje se resavam za fast food preferiram Burger King ama iskreno mi e izliseno a i cenite ne se sovpagjaat so kvalitetot. Obrok meni 10€, fala ne. Vo sekoj turski, aziski, italijanski imbis ke dobijam povekje za parite i povkusno. Istoto vazi za Starbucks. Toa e sve samo ne kafe iako e vkusno. Ama pa cenite se vtavan. Nikogas ne sum go razbiral hajpot gledam redici cekaat za da kupat od tuka nesto a i spremni se da platat soleni ceni. Fency e neli kako brend nema sto tuka mora da im se simne kapa na golemive sindziri. Vo objekt kako East Gate mora da ima i vakvi svetski brendovi kako del od ponudata ne vikam ne, ama ne se moj prv izbor ;)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Koga vekje se resavam za fast food preferiram Burger King
Како бе, како бе таа безвкусна пластика ја преферираш?
Мекдоналдс е исто пластика ама барем има вкус и тоа врвен.
Big 'n Tasty е најдобриот сендвич некогаш направен на планетава.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Како бе, како бе таа безвкусна пластика ја преферираш?
Мекдоналдс е исто пластика ама барем има вкус и тоа врвен.
Big 'n Tasty е најдобриот сендвич некогаш направена на планетава.
Malce se pogolemi, poeftini i pleskavicite se pravat na plamen a ne na tost-grill. Zatoa vkusot mi e podobar am a toa e individualno. Poznato mi e do nekade kako rabotat i kakvi im se sostojkite. Do dusa, za mesoto (pleskavicata) ne mozes da kazes nisto ok e. Potvrdeno e i vo laborski analizi. Drugoto (Nuggets) ili blagite (davas gotova tecnost i na kraj izlaga sladoled - svasta ima vnatre) se somnitelni. A i pijalocite praveni so sirup, ne fala :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Koga vekje se resavam za fast food preferiram Burger King ama iskreno mi e izliseno a i cenite ne se sovpagjaat so kvalitetot. Obrok meni 10€, fala ne. Vo sekoj turski, aziski, italijanski imbis ke dobijam povekje za parite i povkusno. Istoto vazi za Starbucks. Toa e sve samo ne kafe iako e vkusno. Ama pa cenite se vtavan. Nikogas ne sum go razbiral hajpot gledam redici cekaat za da kupat od tuka nesto a i spremni se da platat soleni ceni. Fency e neli kako brend nema sto tuka mora da im se simne kapa na golemive sindziri. Vo objekt kako East Gate mora da ima i vakvi svetski brendovi kako del od ponudata ne vikam ne, ama ne se moj prv izbor ;)
И мене ми беше бургер кинг боље порано, ама сеа го има кај нас можам да јадам коа ќе ми е кејф. Имаат доста специфичен вкус и двете, не го мења ништо тоа.
За цената у македонија секако имаш боље ствари. Мада последниве години и тука рипна стандардот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
ете за дежурните мрчатори да прочитаат дали туку така некој влегува да гради


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
и што е поинакво од рандом мол?

поинакво бе
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Eве некој ако го интересира што понуда има во Тirana East Gate кој е од истата групација.

Бутици продавници

Ресторани

Кино Cineplexx
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Имаат некои вентили/цевки кои се изработени конкретно по стандардите на Мекдоналдс. И уште никој не знае дали стварно станува збор за отварање на мекче и кај нас или само е назив на видот на инсталациите.
Да не е за Бургер Кинг или KFC? Ќе бидам изненаден ако нема KFC, со оглед на тоа што франшизата ја држат Косовари (и уште не ми е јасно како им ја продаваат, очигледно не пратиле некој нивен да јаде тука :sick:).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom