Six Feet Under

S

sim4e

Гостин
Zlate aman nemoj da mi sporeduvas Frends i Six Feet nemoj.. mislam nisto ofenzif ali jas taa serija nemozam da ja svaram, neznam sto gleda narodot u frends iskreno..

Inaku komsice oficijalno da pisam welcome to the club, wot ke garant ima vise spremeno krevetce so jastuce da go stisnes i da se isplaces ko coek koa ke ja dogledas, serija koja mozam bez problem da ja gledam miljon pati na ripit i pak da mi e interesna.

Kazi baba Ruth koja smizla e :D :pos:
Те молам, многу сум љубопитен да научам каде виде дека ја споредил Френдс со серијава. Само пиша дека темите за други серии што завршиле пред десетина години имаат по неколку страни. Серии кои и се подобри од Сикс Фит Андер која не е потценета од никој, а најмалку од форумската популација, со оглед на тоа што и ќоро и сакато има дадено стручно мислење во темава.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
Еј де. Мирни.
Не споредував, Луси, воопшто. ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку само треба да ја гледаат серијава личности кои се припотресуваат во животов со беспотребни работи :tapp:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Ок Nate, Claire и останатите главни ликови ги чуствувам како фамилија, ама искрено најјак лик кој мора да се испоштува од серијата е сестрата на Ruth - Sarah. Таков лик да имаш дома секој ден ванила ќе ти биде. <3
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Како се гледа друга серија после ова? :place::place: Седам веќе 3 саати пред компјутер не знам кај да терам. Од прееска ми врти SFU ost во позадина, мотам цигари и блеам во таван. По ова што читам сите имавме слична рекација на финалево. На моменти во текот на серијава се форсирав да ја гледам, знам само дека ми се трупаат обврските ама јебига што треба да ги обавувам скоро. Once you start ur hooked. Дијалозите нема ни да ги коментирам, се е до сега кажано. Музиката е ремек дело. Од interpol, raidiohead, до некој екслузивни песни, единствено Sons of anarchy е до некаде рамна со soundtrack-от. Веројатно ме дирна серијава на емотивен план толку ради тоа што некои „срања“ ми се дешаваат моментално, али овие 5 сезони беа ладен туш и соочување со шансата за многу поголеми проблеми што те очекуваат, увод во „возрасниот живот“. Соочување со смрт, mood swings, морални дилеми(многу голем впечаток ми остави моментот кога Бренда требаше да прави амниоцинтеза), матурацијата на Клер, емотивното растење на Дејвид... Те тера да размислиш колку имаш, што земаш здраво за готово и колку уствари ти е супер животот што ти буди некоја чудна bitter-sweet емоција. Ако се средам со време, ќе пишам една поубава критика за серијава, до тогаш да знаете дека сите што сте ја изгледале серијава имате бонус поени кај мене, love yall.
Ко за крај, ве оставам со една песна прилично тематска ама ја немаше на soundtrack-от од серијава, еден од бендовите што придонесоа во soundtrack-ов. Скроз кул бенд за ваков mood.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
најјаки постови има тука од сите серии на членови само што завршиле со гледање, сите во шок :lolzz:
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Тема за серија шо е завршена пред 10+ години со 31 страна. Ова многу зборува колку е само најбоље. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom