Six Feet Under

Член од
4 септември 2013
Мислења
61
Поени од реакции
64
Серијата ја почнав уште мнооогу одамна. Пред една година решив пак од почеток да ја гледам, изгледав една сезона, и дури сега сред сесија стигнав до пета. Мислам дека е најдобра серија што ја имам гледано.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.183
Серијава ја почнав пред неколку месеци, гледав само по една/две епизоди на ден и да сакав да гледам повеќе не можев скоро на секоја епизода се растажував. Колку и да пишувам за серијава џабе е не можам да го опишам моето чувство за серијава.
Од ликовите највеќе ми се допадна Нејт, инспириран сум од него поради неговата потрага за идеален живот(греота уште што не помина :/ ) и другите ликови се одлични, но Нејт највеќе ми остави впечаток.
Крајот...последните 5 минути не знеав самиот што гледам одличен крај no doubt about it, можам да кажам дека серијава е life changing moment за мене, само оваа серија ме има допрено.
[/SPOILER
Инсталирајте коди па Exodus(add-on), таму јас ја гледав во 1080p
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
31
Поени од реакции
62
Уште не можам да се соземам... Во мене има многу испомешани чувства на тага и среќа. Ја меркав одамна серијава,уште средно бев кога ја почнав и останав само со една сезона. После години поминати, еве факултет сеа завршувам и пред последниот испит да го спремам мене ми текнува на серијава. Не ја оставив, буквално јадев,пиев и спиев со неа. Не можев да престанам да ја гледам. Знаев само дека крајот вреди и дека ќе ме потресе.Не знаев дека тоа ќе се случи во буквална смисла со земјотресов... Оффф колку и да кажувам нема да можам да ви доловам какво доживување беше тоа за мене. На последната сцена се изгубив целосно,имав некој увид што беше значаен за мене. Кога почна земјотресот излегов надвор заедно со мајка ми и почнав да се тресам цела. Таа беше исплашена повеќе за мене отколку за неа. Ме потсети на Рут. Тресејќи се така плачев и ја гушкав..Почнав хистерично да се смеам и да и кажувам колку сме среќни што сме живи... Жената кутра, не го разбираше моето однесување. Не знае каква мајнд фак серија гледаше ќерка и...
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Сум пробал многу пати да ја гледам серијава, ама највеќе имам стигнато до 4-5 епизода од втора сезона. Верувам дека е квалитетна и се‘ тоа, ама колку е досадна не е можно. Не е дека не сакам спори серии и драми, ама оваa нема никакво дејство што ќе те тера да пуштиш следна епизода.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
260
Поени од реакции
127
Сум пробал многу пати да ја гледам серијава, ама највеќе имам стигнато до 4-5 епизода од втора сезона. Верувам дека е квалитетна и се‘ тоа, ама колку е досадна не е можно. Не е дека не сакам спори серии и драми, ама оваa нема никакво дејство што ќе те тера да пуштиш следна епизода.
знаши дека сакаш лесни серии со кои нема да се замараш и да тупиш мозок,за тепање време као нешо xD
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
@Anon so ubavo vaka me izbedira praznicno :busi:
Дечко, ти ја имаш ОТВОРЕНО темава.
Нејзиното постоење е РАДИ ТЕБЕ.
inb4 „шо мајка бараше на пост пред 2 години лајк да ми ставаш“ :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom