Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.854
Поени од реакции
23.158
Тролејбус лупа глупости, Саашко му стиска лајк.

Страдањата на навивачите на миланските екипи на кајгана форум colorised
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.352
Поени од реакции
7.564
Тролејбус лупа глупости, Саашко му стиска лајк.

Страдањата на навивачите на миланските екипи на кајгана форум colorised
Сериозно мислиш дека отпуштањето на човекот што ви донесе титула, лани стигна до полуфинале ЛШ и сезонава заврши втор ќе донесе бенефит за Милан?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.423
Поени од реакции
42.498
cancel napraile za nesto sto ne postoi, nit e na povidok deka ke postoi, ke vidis kako ke se smeni narativot koga pak aktivno ke pocne da se forsira formiranjeto na super ligata :)))
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.082
Поени од реакции
685
Pred nekoji godini site meca od posledno kolo se igra vo ist termin , sega se mestat mecevite apla so ovie terminite od petok , ocekuvanu e Atalanta da gi izgubi 2 meca za da ide Roma chl .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Pred nekoji godini site meca od posledno kolo se igra vo ist termin , sega se mestat mecevite apla so ovie terminite od petok , ocekuvanu e Atalanta da gi izgubi 2 meca za da ide Roma chl .
Дај боже да е така како што викаш, јас пак мислам дека е обратно, дека Аталанта ќе тепа за да Рома не оди во ЛШ. Клубовите што одат во европски натпреварувања делат одредена сума од федерацијата и на сите им одговара да се што помалку за да парите се делат на помалку дела.

Плус ако оди Рома во ЛШ, тоа значи дека ќе го означат конкурентот со +50мил евра, истата таа Рома ќе им биде конкурент за пласман во ЛШ и следната година, зошто би ги ојачале?
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.082
Поени од реакции
685
Дај боже да е така како што викаш, јас пак мислам дека е обратно, дека Аталанта ќе тепа за да Рома не оди во ЛШ. Клубовите што одат во европски натпреварувања делат одредена сума од федерацијата и на сите им одговара да се што помалку за да парите се делат на помалку дела.

Плус ако оди Рома во ЛШ, тоа значи дека ќе го означат конкурентот со +50мил евра, истата таа Рома ќе им биде конкурент за пласман во ЛШ и следната година, зошто би ги ојачале?
Zasto ne se gleda toa vise , koga i federacijata moze samata da ubeduva na toa da ima italija 6 ekipi , sepak e golemo dostignuvanje za Seria A , moze i da pobedat Atalanta ama ova moznosto ne veruvam deka ke ja pustat Italiancite.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
511
Поени од реакции
1.732
Моу е длабоко во себе..антички македонец.
Пушите га грци!
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.463
Поени од реакции
5.695
Она кога Миланезите го фалат Пиоли па ќе спомнат дека ги однел во полуфинале на ЛШ:

Нема полузерски муабет од тоа, па и у финале да стигнеш голем кур освен ако не го освоиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom