Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.167
Поени од реакции
85.623
Мене ме интересира, дека не го следам веќе по социјалниве мрежи проливов...колку поста има објавено за Мота во Јувентус последниве па еве 4-5 дена да речеме?
Автоматски споено мислење:

Едит: ЈанЅЗа ме јадеше па морав да проверам на Твитер...последниве 5 дена има објавено околу 12-13 вести во кои се спомнуваат Мота и Јувентус.

Давеж!!!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.288
Поени од реакции
16.763
Мене ме интересира, дека не го следам веќе по социјалниве мрежи проливов...колку поста има објавено за Мота во Јувентус последниве па еве 4-5 дена да речеме?
Автоматски споено мислење:

Едит: ЈанЅЗа ме јадеше па морав да проверам на Твитер...последниве 5 дена има објавено околу 12-13 вести во кои се спомнуваат Мота и Јувентус.

Давеж!!!
Него уште ко го фатија дека пари од агенти земал за да измислува трансфери и гласини јасно беше колку е сатот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.605
Поени од реакции
6.077
Него уште ко го фатија дека пари од агенти земал за да измислува трансфери и гласини јасно беше колку е сатот.
А кој новинар не е таков?

Тие што никој не ги знае измислуваат за кликови, тие што сите ги знаат си зимаат пари за да постираат.

Затоа нема полош џган од новинари.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.405
Поени од реакции
21.991
А кој новинар не е таков?

Тие што никој не ги знае измислуваат за кликови, тие што сите ги знаат си зимаат пари за да постираат.

Затоа нема полош џган од новинари.
По се изгледа агентот на Mika Faye освен што му плаќа огромна сума и му го дудла на жабаров.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.649
Поени од реакции
22.068
Средината не ветува многу. Не разбирам зашто Фаџоли е поканет, тој сега изигра прв натпревар после 7-8 месеци. Верати се пензионираше или повреден е?
Во напад исто така на "деветка" се малку тенки. Претпоставувам Скамака ќе биде класичен шпиц а Распадори и Ретеги замена. Т'нко богами.

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.338
Поени од реакции
57.871
Фаџоли го пишале ради подршка, дека рачунаат на него и дека не го баталиле. Не верувам дека ќе влезе на конечниот список.
Таа е средината, никој не фали, Верати у Катар отиде да игра фудбал мајка бара у репрезентација, Локатели е можда изненадување што го нема ама па и благе везе нема од фудбал дечкото, го исхајпаа и потона ко жетон.
352 планира да игра Спалети со Киеза и Скамака у напад. Не знам кој им е оној Фолорунсо.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.112
Поени од реакции
3.020
Средината не ветува многу. Не разбирам зашто Фаџоли е поканет, тој сега изигра прв натпревар после 7-8 месеци. Верати се пензионираше или повреден е?
Во напад исто така на "деветка" се малку тенки. Претпоставувам Скамака ќе биде класичен шпиц а Распадори и Ретеги замена. Т'нко богами.

Who the fuck is Folorunsho? o_O
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.288
Поени од реакции
16.763
А кој новинар не е таков?

Тие што никој не ги знае измислуваат за кликови, тие што сите ги знаат си зимаат пари за да постираат.

Затоа нема полош џган од новинари.
Новинарите се како политичарите и дамбетер :свиркам:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.649
Поени од реакции
22.068
Who the fuck is Folorunsho? o_O
Едно циганче од Верона. Даде еврогол против Јуве и тука влезе малце у фокус. Го имам гледано ама на крај памет не ми дошло дека е италијанец.


Фаџоли го пишале ради подршка, дека рачунаат на него и дека не го баталиле. Не верувам дека ќе влезе на конечниот список.
Таа е средината, никој не фали, Верати у Катар отиде да игра фудбал мајка бара у репрезентација, Локатели е можда изненадување што го нема ама па и благе везе нема од фудбал дечкото, го исхајпаа и потона ко жетон.
352 планира да игра Спалети со Киеза и Скамака у напад. Не знам кој им е оној Фолорунсо.
Абе не верувам ни јас дека ќе влезе на конечниот список ама за останатите играчи е демотивирачки вака да се поканува играч на листа за ЕВРО само за да му се даде до знаење дека не е заборавен. Можел Спалети и со телефонски повик ова да му го каже а не да исклучува играчи кои се труделе цела сезона.
И оној Ричи е изненадување ама ваљда за него и Фолорунсо Спалети повеќе знае.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Едно циганче од Верона. Даде еврогол против Јуве и тука влезе малце у фокус. Го имам гледано ама на крај памет не ми дошло дека е италијанец.
Абе не верувам ни јас дека ќе влезе на конечниот список ама за останатите играчи е демотивирачки вака да се поканува играч на листа за ЕВРО само за да му се даде до знаење дека не е заборавен. Можел Спалети и со телефонски повик ова да му го каже а не да исклучува играчи кои се труделе цела сезона.
И оној Ричи е изненадување ама ваљда за него и Фолорунсо Спалети повеќе знае.
И против Рома даде убав гол

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.167
Поени од реакции
85.623
Средината не ветува многу. Не разбирам зашто Фаџоли е поканет, тој сега изигра прв натпревар после 7-8 месеци. Верати се пензионираше или повреден е?
Во напад исто така на "деветка" се малку тенки. Претпоставувам Скамака ќе биде класичен шпиц а Распадори и Ретеги замена. Т'нко богами.

Нема да им биде прв пат на италијанциве да земат играч директно од суспензија, истото го направија со Роси 1982 година.
Јас мислам дека Фаџоли ќе иде на Еуро, и дека не е туку така селектиран само за да му дадат поддршка...во оваа средина Жоржињо и Фаџоли ќе бидат оние што ќе треба да ја организираат играта, не викам дека ќе игра одма прва постава, ама сигурно ќе биде опција од клупа.

Верати се "пензионираше" од националниот тим истиот момент кога потпиша за Ал Араби, реши да го следи примерот на Џовинко и Бернардески.

Многумина изостанаа од тимов: Гати, Локатели, пола тим на Аталанта, Политано, Бонавентура, Бираги и Господинот Чиро Имобиле
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Средината не ветува многу. Не разбирам зашто Фаџоли е поканет, тој сега изигра прв натпревар после 7-8 месеци. Верати се пензионираше или повреден е?
Во напад исто така на "деветка" се малку тенки. Претпоставувам Скамака ќе биде класичен шпиц а Распадори и Ретеги замена. Т'нко богами.

Најјако е што Гати му играше цел циклус на квалификации, а на крај Манчини го викна кој само еднаш или два пати беше повикан за репрезентација во последната година и тоа еднаш ради суспензијата на Ачерби, истото и за Шарави, пробуваше и истера квалификации со еден куп офанзивни, а на крај Шарави на готово го викна :D

Сега нормално не знаеме од тие 30 фудбалери можеби токму овие двајца ќе ги исфрли, ама како и да е многу некако неправедно за Гати, Бонавентура(кој му носеше поени со неговите голови во квалификациите) и Локатели.
Локатели вчера на инста ставил црна слика на стори од толку што е разочаран
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.167
Поени од реакции
85.623
неправедно за Гати, Бонавентура(кој му носеше поени со неговите голови во квалификациите) и Локатели.
Локатели вчера на инста ставил црна слика на стори од толку што е разочаран
Оправдано за Локатели, мизерна сезона имаше, пас не знае да сврзи.
Реално ако не беше италијанец, и ако не беше редовен репрезентативец, со неговиве игри одамна ќе беше ставен на трансфер листа... Ама ете, ми се чини дека сеуште е недопирлив во овој тим на Јуве
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom