Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.696
Она кога Миланезите го фалат Пиоли па ќе спомнат дека ги однел во полуфинале на ЛШ:

Гледам преска им направиле Фаревeл на Пиоли, Жиру и Кјаер, мислиш само што освоиле лига на шампиони, apapapa!

Лузерски клуб!
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
816
Поени од реакции
1.434
Гледам преска им направиле Фаревeл на Пиоли, Жиру и Кјаер, мислиш само што освоиле лига на шампиони, apapapa!

Лузерски клуб!
Те чеша газето па гледаш ... телетабис ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.696
Дали значи дека Аталанта ги заеба Рома за место во ЛШ со тоа што победи против Торино?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.366
Поени од реакции
7.611
Ако алудираш на тоа што нема да се пласира Рома во ЛШ, тоа не го засега Лукаку, секако немаше да биде откупен
Само едно А ти фали за да бидеш Лакака.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Од најдобра, до најлоша позиција стигнаа Фросиноне.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.159
Поени од реакции
85.582
Емполи, симпатично тимче...нека идат Удинезе или Фросиноне втора лига, крлежи.


Ребека Корси, CEO на Емполи :kafence:Screenshot_20240526_225057_edit_574487542058348.jpg

Screenshot_20240526_225007_edit_574475707216686.jpg


Али пред се МИЛФара од тешка категорија
 
Последно уредено:

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.583
Поени од реакции
1.118
Kakva selska ekipa se Roma mamma miaaaa
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.727
Емполи, симпатично тимче...нека идат Удинезе или Фросиноне втора лига, крлежи.


Ребека Корси, CEO на Емполи :kafence:Прегледај го приврзокот 418413

Прегледај го приврзокот 418415


Али пред се МИЛФара од тешка категорија
100 пати ја дадоа во кадар вчера до газдата на Емполи седеше у бело кошулче и мало деколте, мислев ќерка му е :P
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Фросиноне се да земеш едно дрво... а бе затвори таму и чекај на контри, земале на гол играат, од ништо им го учукаа Удинезе. А и голманот на Удинезе се претвори во змеј, какви удари им скина...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom