Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Мислам дека Хакан ќе почне да игра подобро ако Инзаги почне со 3-4-1-2, али тешко така да почне зашо у тој случај се десеткува и изолира Брозовиќ. Можеби у некоја 4-3-1-2, али сепак и тоа тешко да се деси познавајќи го Симоне. Можда ќе профункционира и во оваа 3-5-2 ако го убаци малце понапред у иднина, who knows. Мене ме изненадува што дефанзивно е добар, доста покрива, доста трча и многу е борбен, а отсекогаш ми важел за флегма и играч што не се замара.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Мислам дека Хакан ќе почне да игра подобро ако Инзаги почне со 3-4-1-2, али тешко така да почне зашо у тој случај се десеткува и изолира Брозовиќ. Можеби у некоја 4-3-1-2, али сепак и тоа тешко да се деси познавајќи го Симоне. Можда ќе профункционира и во оваа 3-5-2 ако го убаци малце понапред у иднина, who knows. Мене ме изненадува што дефанзивно е добар, доста покрива, доста трча и многу е борбен, а отсекогаш ми важел за флегма и играч што не се замара.
Никогаш не бил константен, уште кога играше во Леверкузен ист беше, голем талент и ништо повеќе. Kако back up не е лош, али никако не е за прв тим.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Никогаш не бил константен, уште кога играше во Леверкузен ист беше, голем талент и ништо повеќе. Kако back up не е лош, али никако не е за прв тим.
Јасно. Абе на Ериксен да не му се десеше тоа идеално ќе беше све со Хакан у тим али јебига, вака додатно не јебат повредите на Сенси и Видал и мора да крпиме у средина.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Хакан е добар додека се околу него е подмачкано и иде по план.
Прв момент кога ќе отиде утакмицата во мајчина, он одма зема неплатен одмор тој ден и Господ не го наоѓа на терен.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.270
Ериксен една година се мачеше да се уклопи у тактиката а не па Хакан. Вчера дефанзивно беше океј ама напред беше крш.
Сеа ако очекувате гол и асистенција секоја утакмица, на куров.
Не е лош ама тоа не значи дека треба да биде и неопходен и дека мора да игра на секоја утакмица прва постава. Идеално ќе беше Сенси мртвиот да не се повредеше пак, ќе ротираа доста. Вака е фрлен у огин уште од старт.
Плус никад не играл толку повлечено у средина.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Играше и во Милан на таа позиција пред да дојде Пиоли. И очаен беше. Толку му е капацитетот на ќебапот. Една утакмица игра после на 10 го нема.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.270
Се изнаиграл, кај точно ниеден тренер што играл 3-5-2 пред Пиоли.

А и за самата ЦМ позиција, од 170 утакмици, само на 30 се појавил на тој дел од теренот.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Не во 3 5 2 ама играше во 4 3 3 во средина на неколку натпревари. Нема потреба од терање инат. Ви кажавме што играч е Хакан. На која и позиција да го играш ефектот е тој 1 добар натпревар 10 лоши. Така да маубети дека никад не играл на таа позиција и затоа лошо играл воопшто не се точни.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.765
Поени од реакции
13.413
Ериксен една година се мачеше да се уклопи у тактиката а не па Хакан. Вчера дефанзивно беше океј ама напред беше крш.
Сеа ако очекувате гол и асистенција секоја утакмица, на куров.
Не е лош ама тоа не значи дека треба да биде и неопходен и дека мора да игра на секоја утакмица прва постава. Идеално ќе беше Сенси мртвиот да не се повредеше пак, ќе ротираа доста. Вака е фрлен у огин уште од старт.
Плус никад не играл толку повлечено у средина.
Играше дури и ДМ во Милан. :D Милан кога играше 433 овој играше или лево во средина или на крило.

А не можеш да кажеш дека не е лош или дека врши работа, па релативизирање демек е играч за ротација само.... Хакан зема поголема плата и од Броз и од Барела.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Хакан зема поголема плата и од Броз и од Барела.
Тоа Интер лесно го решава, ги продава Брозо и Барела на лето и решен проблем :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Марота(некогаш и сега): Ако играчот сака да си оди, не смееме да го задржиме во тимот! :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom