Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Обезбеди опстанок Торино, или има уште шанси Беневенто?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Обезбеди опстанок Торино, или има уште шанси Беневенто?
Ако Торино загуби од Лацио, тогаш имаат шанси со победа.

2-2 завршил првиот меч меѓу двете, со победа Беневенто би имал подобар меѓусебен дуел.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Па ти си будала и без да се расправаш со мене. Епска будала.
И не замарај веќе, остај ме да уживам, ЈЕР



Ај вие уште неколку пати спомнете колку европски финалиња имате играно, мош така и ќе освоите некое.









Пробај, може ќе ти помогнат: https://zk.mk/psihijatri
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
А она за Лацио 2018та, Јувентус да завршеше 4ти на сметка на Лацио при веќе договорен Де Врај кој направи пенал на мечот и Лацио оштетен безброј пати во текот на сезоната, ќе беше наместено 4то место, Даре ќе имаше пресметано точно колку бодови се украдени.

А сега ми релативизирате, ако не бил Интер, ќе бил некој друг 4ти :pos:

Mondo брате..јас признавам дека Лацио беше оштетен тогаш од судии..ама да не заборавиме дека и Интер беше оштетен од судиите во дербито против Јувентус 2-3 во Милано..да не повторувам пак.

Ама едно е факт.

Таа сезона имаа директен дуел последно коло Лацио-Интер во Рим каде му одговараше нерешено на Лацио за да одат во ЛШ и имаа предност од 2-1 на полувреме...на крајот да се потсетиме како заврши
1621178675389.png

Чисто,поштено без контроверзии...Интер машки ги доби на нивни терен и то е то.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ја не би да се мешам у муабетов, ама да не беа толку оштетени Лацио до таа утакмица, нула значење ќе имаше директниот дуел со Интер, Лацио веќе ќе беа пласирани.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Интересно е како одредени членови од фан клуб Јувентус се дрзнаа одма со лични навреди почнувајќи од Влатко 100 денари завршувајќи со Гори ис он фајр Лаз...

Ја отераа темава во пченките и сеа кај и да е некој од Монде, Скирики или Деви ќе побара модерација...

Ништо не го менува фактот дека Јувентус е криминогена организација... За жал за тоа нема модерација, цел свет знае...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Првиот пенал за Јувентус 99% се свири за секој, секогаш, особено откако има ВАР.

Не ми се ни верува дека за ова би дискутирале.
Никогаш. Одглуми Гаргамел, со викање, со плачење, со се. И Дел Пјеро ти кажа дека не е пенал. Не знам што сакаш повеќе, Моџи да излезе со изјава дека не е пенал?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Никогаш. Одглуми Гаргамел, со викање, со плачење, со се. И Дел Пјеро ти кажа дека не е пенал. Не знам што сакаш повеќе, Моџи да излезе со изјава дека не е пенал?
Сеа ќе удрат и по Дел Пиеро, ќе речат за инат така зборел дека го избркаа од клубот тогаш. :icon_lol:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Колкава когнитивна дисонанца треба да имаш за да си фан на Јуве, жал ме фаќа.

Значи и да беа досудени 7 пенали и три црвени против Јувентус, пак за вас ќе беше досуден осми, за победа, без контакт, на прво припарвање до шеснаесетник, без да се гледа ВАР.

Ама не, тепале тие, интерашите сме биле нервозни (на освоена титула, yeh sure), па пораз не сме прифаќале, па не знам шо.

Стварно не ми е јасно како не ви паѓа тро незгодно.
Мислам дека, морална дисонанца е правилната фраза. Навиваат за нешто, чие однесување е целосно контрадикторно со моралните вредности на секој просечен човек.
Па, затоа читаме тони истресени глупости, од кои обичен човек се дезориентира и не може да ги испроцесира до крај.
Јувенташите се people in need. :(
Помогнете им, не ги заебавајте. Кажете дека е во ред што се заебале во детството да навиваат за италијанска мафија, не се они криви, од кај да знаат.
Еве види Конте како го кренавме на нозе. Друг човек е станат. Сега сигурно дава пари по бездомници, не турка старци по скали, не се дере по бебиња што плачат во авион. Да остане уште една година, сигурен сум дека ќе признае и дека Калчополи си го заслужија.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Никогаш. Одглуми Гаргамел, со викање, со плачење, со се. И Дел Пјеро ти кажа дека не е пенал. Не знам што сакаш повеќе, Моџи да излезе со изјава дека не е пенал?
Дел Пиеро во изјавата вели дека нитуеден од трите досудени пенали, не е пенал.

На првите два едноставно се води поради тоа што се ВАР пенали, тешко го прифаќаат тоа постарите фудбалери.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
295
Поени од реакции
158
Интересно е како одредени членови од фан клуб Јувентус се дрзнаа одма со лични навреди почнувајќи од Влатко 100 денари завршувајќи со Гори ис он фајр Лаз...

Ја отераа темава во пченките и сеа кај и да е некој од Монде, Скирики или Деви ќе побара модерација...

Ништо не го менува фактот дека Јувентус е криминогена организација... За жал за тоа нема модерација, цел свет знае...
другар многу одамна ја имаш отерано темава у пм со глупости го пратам форумов со години и можам да кажам дека не си многу омилен ни меѓу своите а камоли од другите не пишувам јас по 100 поста како јуве бил криминогена организација јувентус местел јве ова јуве она за се јувентус ти е крив досаден си незнаеш ни титула да прославиш
а да не го спомнете јувентус ова повеке важи за интерашите
бројките не лажат кој е подобар и кој има поголем успех така да олади
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
другар многу одамна ја имаш отерано темава у пм со глупости го пратам форумов со години и можам да кажам дека не си многу омилен ни меѓу своите а камоли од другите не пишувам јас по 100 поста како јуве бил криминогена организација јувентус местел јве ова јуве она за се јувентус ти е крив досаден си незнаеш ни титула да прославиш
а да не го спомнете јувентус ова повеке важи за интерашите
бројките не лажат кој е подобар и кој има поголем успех така да олади
Еве ќе ти одговорат секако (И онака само интераши пишат).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom