Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Многу ми се некако за греота кога ги читам како пробуваат на било кој начин да го оправдаат судењето што беше срамно...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.602
Поени од реакции
3.305
Многу ми се некако за греота кога ги читам како пробуваат на било кој начин да го оправдаат судењето што беше срамно...
Кој го брани бе све да му ебам, црвен за безвезе му даде на Бента, класично давање предност на интер
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Зборувате демек од жал за Наполи и Милан како судиите ќе биле против нив за Јувентус да се пласира во ЛШ, а заборавате што му се случи на Лацио 17/18та сезона кога судиите го убија со 10+ бодови и тоа со ВАР, а тимот кој се пласираше во ЛШ на сметка на Лацио, со исти бодови, е ни помалку ни повеќе чесниот Интер.
И? Да не беше Интер, ќе беше некој друг клуб четврто место. Не знам каква врска има Интер со тоа што Лацио биле оштетени од судиите. Да добивал Интер помош од судиите, тогаш муабетот ќе ти имаше логика, вака ова е само еден многу лош спин во стилот на измеќарот Бетмен Велит.

Еве тргнете сè на страна, само види го вториот пенал за Јуве, ништо друго. Не знам како не можете да сфатите дека таквата судиска одлука е срам за Италија општо како држава, а после и за целиот фудбал. Олицетворение на криминалната организација која уште ја нарекуваат фудбалски клуб.

Затоа не само Интеристите, туку цел нормален фудбалски свет што прати Серија А и знае што се дешава со фудбалот во Италија ќе навива за Милан и Наполи да се пласираат во ЛШ.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Многу ми се некако за греота кога ги читам како пробуваат на било кој начин да го оправдаат судењето што беше срамно...
И мене некако ми е греота како неможете еден пораз да прифатите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.465
Убаво ми текнуваа, ти си еден од тие што го бранеше јуве кога другите го напаѓаа дека местел.
Како те бендисаа денешнава утакмица?
Па мислењето што си ми го цитирал самото кажува.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Дежа ву од пред некоја година ко се бркаја Наполи и Јуве за прво.

Интер - Јуве со 300 контроверзни одлуки тепаа Јуве, утредента сабајле Фиоре 3-0 Наполи, црвен 10мин за Кулибали.


Утре циркузи че е на Артемио Франки, осеЧам.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.307
Сеуште не сум влегол у Фан Клуб Интер да ги дочитам...башка Џонтра го чекам со коментар за мечот :kafence:
Мех. Џонтра е шампион на Италија и не обрати баш многу внимание на оваа лакрдија.
Се надевам дека што е можно поише неутралци ја имаат гледано утакмицата за да се уверат каква тажна и за греота творевина е Јувентус.

Мондонико е гревче.

Дел Пиеро ви ја измоча "победава"

Интер е шампион на Италија.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.602
Поени од реакции
3.305
Многу јак шампион, со играч повеќе не можат да победат аматер кој залутал у тренерски води и раштиман оркестар на секое ниво.
Ни се стресоа гаќите од шампионот :icon_mrgr:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Околу утакмицата вчера,
Киелини доби жут картон пошто си дае автогол.



Ај добро утро.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Колкава когнитивна дисонанца треба да имаш за да си фан на Јуве, жал ме фаќа.

Значи и да беа досудени 7 пенали и три црвени против Јувентус, пак за вас ќе беше досуден осми, за победа, без контакт, на прво припарвање до шеснаесетник, без да се гледа ВАР.

Ама не, тепале тие, интерашите сме биле нервозни (на освоена титула, yeh sure), па пораз не сме прифаќале, па не знам шо.

Стварно не ми е јасно како не ви паѓа тро незгодно.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
И мене некако ми е греота како неможете еден пораз да прифатите.
Сите што ве читаат ви кажуваат дека сте за греота. Никој нема проблем со поразот. Туку со начинот на кој е дојден до таму.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Ако влез на јуве во лш значи и останување на генијот Пирло,срамноно судење од вчера го прифаќам.
Да надополнам дека мене она вчера воопшто не ме изненади + додај на тоа дека веќе Интер е шампион = сосема лабаво си ја испратив текмата.

пс.Јувентус вчера се избрука по кузнае кој пат,мислам дека само прашање на време е кога ќе искочи на виделина некој документ кои све судии биле на платен список на ањели гнидата.

Серија Ц #herewego ќе биде,можда и поскоро од што во моментов делува :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom