Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.599
Поени од реакции
3.303
Ама зашто бе бараат to give up? Да не имаат финансиска криза? Или таа од финансии на трудничко им е, па нема кој да пушти плата?
Ова прашање постави си го кај тебе у клуб :icon_mrgr:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Ова прашање постави си го кај тебе у клуб :icon_mrgr:
Немам потреба, кај нас у клуб е јасно дека сме у криза, ама вие си живеете у заблуда све ви е сјајно. Баш ме интересира каков тим ќе составите за следна сезона и дали ќе ви дојде Алегри у ваков тим.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Inter Milan president Steven Zhang held a meeting today between the team and management and asked the squad to give up two months wages as a result of the club's financial issues. (Source: Sky Sport)

Ај да ти преведем јер не ни очекував интераш да ја знае азбуката на англиски а не па да чита и пишува.

Уствари, не ти преведувам. Мучи се сам. Само ти болдирав
Многу јака смешка и финта.
Ти постирав само да видиш дека и кај вас не цветаат рози ама тоа не можеш да го видиш пошто друго ти сервираат розевите весници а и ништо поише не може да се очекува од човек кој слепо брани една политичка партија кај нас во државава која на времето се служеше со истите спинови и новинарски цензури.

Така да, слободно можеш да се изгубиш од темава ЈЕР
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.599
Поени од реакции
3.303
Немам потреба, кај нас у клуб е јасно дека сме у криза, ама вие си живеете у заблуда све ви е сјајно. Баш ме интересира каков тим ќе составите за следна сезона и дали ќе ви дојде Алегри у ваков тим.
Тукушто ми го потврди тоа што го пишав. интер потроши 300 милиона во 2 години кога сите штедеа, за да освои селска лига. За тоа го донесоа и убедливо наскапиот тренер на сите времиња во серија а и трет најскап во Европа. Жените и децата си ги продадоа за да освојат скудето. . .
Очигледно сега не можат да се покријат за плати. Или таа од финансии на трудничко им е :icon_lol:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Тукушто ми го потврди тоа што го пишав. интер потроши 300 милиона во 2 години кога сите штедеа, за да освои селска лига. За тоа го донесоа и убедливо наскапиот тренер на сите времиња во серија а и трет најскап во Европа. Жените и децата си ги продадоа за да освојат скудето. . .
Очигледно сега не можат да се покријат за плати. Или таа од финансии на трудничко им е :icon_lol:
Јувентус потроши 50 милиони повеќе од Интер, не донесе ниеден квалитетен играч за тие пари, остана заглавен со астрономската плата на Роналдо кога сите штедат, освои кур од овца и се бори за 5то место.

Уште еднаш
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.599
Поени од реакции
3.303
Многу јака смешка и финта.
Ти постирав само да видиш дека и кај вас не цветаат рози ама тоа не можеш да го видиш пошто друго ти сервираат розевите весници а и ништо поише не може да се очекува од човек кој слепо брани една политичка партија кај нас во државава која на времето се служеше со истите спинови и новинарски цензури.

Така да, слободно можеш да се изгубиш од темава ЈЕР
Која смешка бе која финта, Иди прво научи англиски азбука па дојди да дебатираш со мене јер не знаеш што читаш очигледно. Нема смешки и финти, факти се у прашање, оризарот зема да ги моли играчите да се откажат од платите :pos: , па зел ми вика јака смешка јака финта
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Еве го моментот кога му поништија гол на Лаутаро таму некаде 60 и некоја...


Чист фаул според Ули Хенес Калварезе.


Фаул е ова, Лукаку го турна Киелини кога овој беше во скок.

Згора на се' судијата свиреше веднаш фаул, уште пред да шутира Мартинез, па играта беше прекината.

Тоа ви велам, од меч каде што имаше крајно непостоечки пенал за Јувентус кој го потврди апсолутно секој нормален човек, вие ја дополнувате работата со:

- Црвен за Кулушевски (апсолутно нема, чист жолт картон)
- Неправилно поништен гол на Мартинез (беше фаул, Лукаку го турна Киелини во скок)
- Непостоечки прв пенал за Јувентус (чист пенал, Дармијан го спречи Киелини да игра со глава, без да се фокусира на топката си го собори во шеснаесетникот)

Да не зборуваме дека вториот жолт на Бентанткур беше мека ситуација, досудена со задоцнување, ми изигравате објективни, а пред 2 години за оној вториот жолт на Џенова (кој беше влечење од зад грб, многу повеќе за жолт во споредба со она вчера) го кренавте форумот како и секогаш, со квалификации дека е непостоечки.

Она што Ули се обиде веројатно да го каже е дека крајно лицемерни сте големиот дел на форумот, Конте беше местач, дркавте на неговиот бан од 4 месеци кој немаше врска со директно местење, ги цитиравте изјавите на Мурињо, за сега да го кревате до небо.

А она за Лацио 2018та, Јувентус да завршеше 4ти на сметка на Лацио при веќе договорен Де Врај кој направи пенал на мечот и Лацио оштетен безброј пати во текот на сезоната, ќе беше наместено 4то место, Даре ќе имаше пресметано точно колку бодови се украдени.

А сега ми релативизирате, ако не бил Интер, ќе бил некој друг 4ти :pos:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Пеналов над Квадрадо искрено врска немаше. Изнуди контакт колумбиецов, крајно недеволно за пенал.
Она кога Мондонико вика дека не е пенал ама остава и простор за да се тумачи пошто изнудил контакт ама не бил доволен :pos:

Исто како да му удриш шамар на некој и после да го тужиш зашто си изнудил контакт на дланката со неговата фаца...

Ама тоа е Монде и Шиканареа дуо-трио логика, да отидат во ноќен клуб ќе се утепаат фалење колку контакти со жени изнудиле а уствари двајцата вирџини...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
- Непостоечки прв пенал за Јувентус (чист пенал, Дармијан го спречи Киелини да игра со глава, без да се фокусира на топката си го собори во шеснаесетникот)
Го уби Дармијан во стартот, слепото црево му го извади и дома му го има закачено на ѕид како трофеј. Среќа една што преживеа Киелини таков зафат, трагедија ќе беше за малку.

Седете си и не срамете се повеќе од клубот што ве срами, и ти и Шон Конери :smirce:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
крајно лицемерни сте големиот дел на форумот, Конте беше местач, дркавте на неговиот бан од 4 месеци кој немаше врска со директно местење, ги цитиравте изјавите на Мурињо, за сега да го кревате до небо.
Не ти е срам вака да се глупираш, или навикна веќе дека никој не те зема здраво за готово па си тераш со глупите постови?

Конте беше капитен, една од најголемите легенди на Јувентус, икона, тренер што ве врати од мртвите и ви освои 3 Скудета... за пред 2 години да барате петиција да се тргне неговата ѕвезда таму на стадионот, да се избрише неговото име од историјата на Јувентус, официјални лица од клубот да се служат со детски провокации и пцуење на утакмица во сезона каде ја доминира лигата со вашиот најголем ривал.

 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не ти е срам вака да се глупираш, или навикна веќе дека никој не те зема здраво за готово па си тераш со глупите постови?
Абе каков срам, остај го да се насмееме, нели глеаш дека со секој втор пост го пробива дното :pos:

Значи наназад напиша дека „не е крив Јуве, вината треба да се бара во судиите“ и дека „Квардадо ИЗНУДИЛ пенал“, а овој со отворена нога го стапна Перишиќ... кој кур е ова бе? :pos: :pos:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Го уби Дармијан во стартот, слепото црево му го извади и дома му го има закачено на ѕид како трофеј. Среќа една што преживеа Киелини таков зафат, трагедија ќе беше за малку.

Седете си и не срамете се повеќе од клубот што ве срами, и ти и Шон Конери :smirce:
Првиот пенал за Јувентус 99% се свири за секој, секогаш, особено откако има ВАР.

Не ми се ни верува дека за ова би дискутирале.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Оди бе таму неписмен еден, и јас будала со тебе се расправам. 100% у АС Макаренко си завршил на 30+ години, името не знаеш да си го кажеш на англиски а јас па очекував просто проширена реченица да разбереш
Па ти си будала и без да се расправаш со мене. Епска будала.
И не замарај веќе, остај ме да уживам, ЈЕР


Џонтра ај уште 5 пати постирај ја сликата дека сте шампиони, мош така ќе стигнете 9 титули по ред..
Ај вие уште неколку пати спомнете колку европски финалиња имате играно, мош така и ќе освоите некое.









 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom