Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
(чист пенал, Дармијан го спречи Киелини да игра со глава, без да се фокусира на топката си го собори во шеснаесетникот)
Дали си сериозен дека Дармијан ГО СПРЕЧИЛ ДА ИГРА СО ГЛАВА? Значи Киелини, во моментот ко ја осети раката (која не ни го влечи за дрес) почнува да паѓа. Тежок блам, ко буквално секоја негова плачка, дерење и праење притисок низ цела утакмица, заклучно со барањето фаул во напад дури ТОЈ го влечеше Лукаку.

И пак, дури и да прифатиме дека овие биле *ВАР пенали* (боже сачувај), ништо не го пери досудвањето, а уште помалку негледањето ВАР за последниот пенал, кој во. никој. случај. не беше „изнудување контакт од колумбиецот“ ко шо напиша таму поназад, туку беше срамна и скандалозна одлука, резил за цела лига.

Ама ок, како ви е полесно така, шо да ви речам.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Најсмешно е што пробуваат и пеналот врз Лаутаро каде што беше брутално згазен на пета да го изнедачат со смешните одлуки за Јувентус...
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
На Донарума му се останува у Милан изгледа (y)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Знам дека ме чекаат мене да кажам форца Милан, за да дадат гол. Така да, форца Милан.
Дај не се просеравајте комшии, завршете работа вечерва.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Коментаторов ќе приумре ако Милан не дае гол...
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Знам дека ме чекаат мене да кажам форца Милан, за да дадат гол. Така да, форца Милан.
Дај не се просеравајте комшии, завршете работа вечерва.
Не даваат гол, макар и ти пишеш 100 пати Форца Милан. :)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Слепи при очи, глупи при мозок?
- Навивачите на Инда..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.684
Прв пат у живот навивав за мртвиве и види ги се испосраа дома со Каљари... Кујзне колку е мачно во тим да имаш лик како Кастиљехо, јас што сум за Интер се напнав гледајќи го денес, а не пак фановите на Милан секое коло.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Ви текнува на Пиоли јакиот што ги посра смрдлињава? Епа толку од него, 2 такви партии има у сезона, евентуално една.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Ко да го глеам Интер со Спалети, идентично, ќе тепаат гости 0-5, дома ќе се мачат со екипа што за апсолутно ништо не се бори. Убаво рекле дека тренерот е пола екипа, денес Милан точно 0 шанси за гол имаа за 90 минути, па колку сака нека е лош тимот, кога ќе креираш 0 шанси за гол против екипа која веќе обезбеди опстанок, и притоа на хартија е послаба од тебе, се знае точно каде е лоциран проблемот.

Pioli is on fire, класика, и со пласман во ЛШ, Милан со овој е осуден на ова, ништо поише од битка за ЛШ, нереално беше ова како ги спремил денес а уствари све им беше подредено за еден рутински триумф и пијанка вечерва да си праат.

Им пишав у темата мислам пред 2-3 недели, не смеат да си дозволат да бркаат победа во Бергамо, на крај на тоа дојдоа, Аталанта иако има решено пласман за ЛШ убеден сум дека ќе си го бркаат за нив историски најдобриот пласман во Серија А, второто место, а моментално 2 бода се пред Милан и Наполи, со пораз можат на крај 4ти да бидат така да поздрав и секое добро за Милан. Искрено, поголеми се шансите Милан да оди во ЛШ преку Болоња која игра дома со Јуве, отколку овие да победат у Бергамо.

Ете го и пеналот од вчера патем, поклон кој од моментална перспектива на крај може да се покаже ко клучен ако Милан извиси.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom