Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Сега гледав халјатс, каков пенал свирнал за интер ццццццццц :pos:, како рипна Барела не да го наседна хахаххаахахах. Редно е и против Милан малце да почне са се свират пеналчиња, а и боље Дерби на Италија да си играме сега, каде каде поинтересно е, на крај миланезиве од борби за титули ќе си останат со празни раце како тргнало :D .
Автоматски споено мислење:

Ти ебам неутралноста, на крај испаднало коларов бил тој што фаулирал хахаха.
Кул идеја, али dosen't work in real life, дури и сладоледџијава тоа го знае, а го знаеш ти, али неутралност јебига.

Чист фаул е ова за средина на терен, според секој ебан критериум на судииве, Коларов иде у против напад, буши низ средина и е пред Ибрахимович, не позади него па он да мава у него и да праи фаул. Единствено што може тука да е предмет на дискусија е дали ибра заслужи да му се ПРОГЛЕДА низ прсти, зашто у ваква ситуација, за ваков прекршок судиите секогаш даваат жолт картон, у 99% од сутуациите, ако играчот кој фаулира нема жолт. Е сеа валери ни прв ни последен немаше да биде ако идеше на репутација на играч и да му прогледаше низ прсти у стил ова ти е задња опомена пред исклучување, ама па у таква ситуација Интер ќе тераа со муабетот дека се оштетени ... со право.

Две дискутабилни ситуации имаше, прво пред голот на Милан и пред фаулот од броз имаше фаул над дармијан, да дадеа милан гол сместа после тоа ќе се гледаше вар и ќе го поништеа тој гол, вака имаше прво фаул и тоа падна во вода, ама останува фактот дека имаше фаул и тоа у опасна зона за удар, пред шеснаестерец, слична на онаа од каде ериксен даде гол. Втората е секако пеналот, тука ако немаше контакт тогаш не е пенал и нема ништо срамно и лошо во тоа да се признае, дека судијата ја ебал и во таа ситуација Милан се оштетените.

Ама за црвениот ... па уште и коларов фаулирал, јебала те неутралност мондо.
Фаул имаше, за црвен дал беше до утре може да се дискутира, али го има исклучено чисто ради што нон стоп прави драми секоја текма, пцовки, исправа криви дрини на 40 години наместо да биде пример за помладите, ко кец на десетка му дојде на Валери да му залепи црвен, а ако бидеме реални да беше друг играч може и ќе прогледаше низ прсти.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291

Ќе се најди некој ќе му ја искрши глата нема да се опули дали е Ибра или некој Стојко од Долно Којнаре. Ебате сељакот...
Од чиста мира го провоцираше?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
Си ги има ибра запишувано овие работи за секој играч очигледно и начекуе прилики за да ги провоцира у тек на утакмица, ова со мајка му на лукаку е измислица од некој шерхолдер у евертон, по што Лукаку сакал да го тужи.
И сеа начека момент Ибра за да си го искористи ова, класичен треш толк, откако Лукаку покажа нервоза после стартот на Ромањоли. До некаде, пак ќе речам, му успеа, али убаво некој пиша на форумов, на крај кармата си ја заврши работата, Ибра практично и беше главен виновник зашто Милан испаднаа од купот. Богзнае низ кариера што све има зборено ама кога се полни стадиониве не се слуша ко сеа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ибрахимовиќ е една искомплексирана личност до максимум, класичен покондурен сељак кој ја тепа жена му дома ако не даде гол на некој меч или ако го изнервира судијата. Куртон глупав, секое коло оправа криви дрини, поише настапи имал он отколку голови Запата wiwowowowowowowowowow јакото дело за 40 годишен кондом кој 20 години игра фудбал во споредба со 10 години помлад играч. Еве и денес со Лукаку, разбирам trash talk ама овој го праи тоа на селски начин, апла. Инаку не го оправдувам Лукаку, не смее да си дозволи така да реагира што и да му каже некој на терен.

Види го Мондонико што напишал, со ладна глава и НАЈОБЈЕКТИВНО, Коларов се удрил у ногата на Ибра.... :pos: :pos: :vozbud: Па драги мои ова е за во аналите на форумот, најглупо нешто во историјата. Боље пиши го мразам Интер кратко и јасно и не глуми филозоф. Кога веќе си пишал објективно зошто не го спомнеш фаулот (недосуден) над Дармијан од страна на Ромањоли кој патем беше и за жолт, а 20 секунди потоа беше свирен фаул за Милан после кој падна голот? Или толку од "објективноста"? Едино за кое си во право е дека Валери лошо го водеше мечот, имаше еден куп ситни недосудени фаули, згреши и за еден корнер од Тео кој беше чист како солза али си досуди гол аут братот.

Се на се Интер далеку подобар противник, Милан буквално еднаш пројде центар и гол дадоа. Заслужен пролаз даље, ќе видиме сега со Спал како ќе изиграме во двомечот.

П.с. Татарушану имаше ГОАТ партија денес, исссскина.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442

П.с. Татарушану имаше ГОАТ партија денес, исссскина.
Ама па чекај сега, ама па како? Ама па не мрдна од место за голот на Ериксен, гледач повеќе, со поглед ја испрати топката у мрежа маме му ебам месечарско, ги кошташе Милан излез од купот...



Барем да се фрлеше да му ебам мртвиот коњ... Не мора да ја одбрани колку само воља да покаже...

Голем дноперт си за голмани, убаво кажав од што ја шутираа топката во него до крај ќе мислиш дека е на ниво на Ноер...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ама па чекај сега, ама па како? Ама па не мрдна од место за голот на Ериксен, гледач повеќе, со поглед ја испрати топката у мрежа маме му ебам месечарско, ги кошташе Милан излез од купот...



Барем да се фрлеше да му ебам мртвиот коњ... Не мора да ја одбрани колку само воља да покаже...

Голем дноперт си за голмани, убаво кажав од што ја шутираа топката во него до крај ќе мислиш дека е на ниво на Ноер...
Види сега со што ме замараш и ме тераш да се карам со тебе, а тепавме против Милан и генерално топ ми е вечерта. Не ме замарај за умрениот Хандановиќ и неговото месечарење, глеј денес кај беше позициониран ори голот на Ибра, срам над срамовите му ебам тоа флегматичниот. Ова на Ериксен 10 Ноери не го бранеа.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Околу црвениот картон.
Никој не го тераше Ибрахимович да пцуе нечија мајка, да се кара и да заработи глуп жолт картон.
Никој не го тераше Ибрахимович на играч што е во шпринт да му поставува нога (Ибра беше позади него од неговата лева страна. Ептен глупа ситуација, Коларов и така и така ништо немаше да напраи, јбг си го знаеме каков е.

Зашто Ибрахимович пцуеше мајки и влагаше непотребно со нога пред Коларов тоа него да си го прашате.
Чист жолт картон. Чист непотребен жолт картон.
Црвениот си иде на негова душа. Не се криви ниту судии ниту другите играчи.

Не дека не можеше судијата и на Лукаку и на Ибрахимович да им даде втор жолт уште во прво полувреме. Баш коа Лукаку здиве а ибра продолжи да провоцира.


Околу пеналот,
Добро бе, не гледате фудбал од денес, убав контакт си имаше, доволен за пенал.
Кога ја даваа снимката успорено, од убав агол се виде чисто дека со десната нога го закачи Барела. И судијата остави да продолжи играта дур од Вар не го исконтактираа да оди да провери. Баш тогаш и убаво покажаа.
Доста поглупи и подискутабилни пенали се досудувале и за Јуве и за Милан и за Интер. Тука нема што да се дискутира, кристално чиста ситуација.

Милан вечерва сам си е крив за сопствениот пораз.
2 глупи ситуации ги коштаа црвен картон и пенал. 2 тотално непотребни старта.

Едино околу фаулот (пред слободниот удар на Ериксен) не видов убаво, а и нема добра снимка на нет.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.311
Коларов удри во ногата на Ибра. Па нема појако од ова жими се :pos:
Занимливо е тоа што е точно, само што и даље е фаул од страна на Ибра, не за втор жолт, ама сепак фаул. Ако ти ја подместам нога пред тебе, а ти со во трк, ти ке удриш во мојата нога, но тоа не значи дека е фаул од тебе. Апропо ситуацијата со Ибра и Коларов.

Барела се фрли ко од автобус удрен, и никогаш не би свирел оној минимален контакт како пенал. Милан од шансите на мечот и не заслужил пролаз даље, и Интер може им земе Калчо само ради подолга клупа.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.571
Поени од реакции
3.266
Околу црвениот картон.
Никој не го тераше Ибрахимович да пцуе нечија мајка, да се кара и да заработи глуп жолт картон.
Никој не го тераше Ибрахимович на играч што е во шпринт да му поставува нога (Ибра беше позади него од неговата лева страна. Ептен глупа ситуација, Коларов и така и така ништо немаше да напраи, јбг си го знаеме каков е.

Зашто Ибрахимович пцуеше мајки и влагаше непотребно со нога пред Коларов тоа него да си го прашате.
Чист жолт картон. Чист непотребен жолт картон.
Црвениот си иде на негова душа. Не се криви ниту судии ниту другите играчи.
Od ona sto jas procitav ne mu pcuel majka tuku mu spomnal nekoi voodoo magii i mu rekol Magare, sto i vsushnsot e.
Niso strasno se razbira, sekohdnevno e ova na terenite, ali odma crneckoto iskaca na povrsina posilno e od niv, sto i da im kazes odma ja vrtat na rasizam, kakva vrska ima magare so rasizam ne mi e jasno, i bas bi sakal intelegentniot Lukaku pred kamera u zivo da objasni kako si go povrza toa so rasizam :tvg:
Ama on znae deka ako kaze vo javnost deka Ibra mu rekol magare site ke mu se prsnat od smeenje u faca, prvo u soblakalna ke mu se zgazat od smeenje soigracite, pa posle cela javnost itn. Ama zatoa koga ke kaze deka si bil navreduvan rasisticki e togas rabotata e seriozna.

I ednostavno polesno e da se prestavis kako zrtva, da kazes deka si bil rasisticki navreduvan samo za sve mozno vo opstestvoto da zastane na tvoja strana, a ti da bides onoj sto si abused.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
комплетно неутрално
:pos:


Убаво како прво и основно види го т.н старт, кој всушност може да не беше и прекршок. Коларов удри во ногата на Ибра, згора на тоа контактот беше многу благ и во гужва. Никаква дури ни основа за жолт.
*Ибра го брка Коларов 15 метри, го фаулира од грб, ама благ бил контактот. Коларов удрил во ногата на Ибра, кој притоа е позади Коларов и му става нога :pos:

Веројатно под влијание и на настанот на крајот од првото полувреме, каде што, повторувам изненадување е како за такво беснеење Лукаку не беше исклучен. За многу помалку исклучувале играчи.
Некој погоре пишал дека не требало Ибра да добие жолт одма затоа што му бил прв фаул после жолтиот. Ибра требаше да добие црвен кога го предизвика инцидентот, заедно со Лукаку, затоа што и двајцата продолжија да јадат бурек долго откако судијата им покажа жолти картони. Тоа е доволна опомена дека ако заебат нешто во второ ќе одат на ладење. Ибра се заеба, пошто е глуп.

И на крајот, не знам што толку се трескате од земја, види му ја реакцијата на Ибра при исклучувањето, се му е јасно.

Пеналот е во најмала рака дискутабилен. Јас лично добив впечаток дека Барела почна да паѓа уште пред да има било каков контакт. За ова не сум сигурен, уште еднаш би видел. Ако го собори контактот тогаш може да се прифати одлуката, иако и тој беше со многу мал интензитет.
Ич небитно е кога почнал да паѓа, Леао му направи swipe, доволно беше Барела да стои каде што беше и ќе беше однесен. Кој играч нема да падне на таков глуп старт во 16 метри?



Чувај ги овие постови за полуфиналето, остај ги Миланезите, и ние така би реагирале за време на натпреварот. Разликата е што ние ќе се жалиме на судијата, вака било онака било, ама и се прописно ќе им наредиме и на Конте и на кој и да е абдал што добил глуп црвен или направил пенал. Или на голманот кој не се фрлал по топка. Пример ти е натпреварот што ни го добивте 2-3 во Милано, кога и покрај тоа што бевме максимално испиздени на судијата за црвениот на Пјаниќ, цела недела ги плукавме Спалети и Сантон.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
И да не можете да ги оправдате одлуките пишете само дека и на другите суделе вака и завршена работа. Македонска работа, абе и Вмро крадеше, абе и Сдсм крадеше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
Занимливо е тоа што е точно, само што и даље е фаул од страна на Ибра, не за втор жолт, ама сепак фаул. Ако ти ја подместам нога пред тебе, а ти со во трк, ти ке удриш во мојата нога, но тоа не значи дека е фаул од тебе. Апропо ситуацијата со Ибра и Коларов.

Барела се фрли ко од автобус удрен, и никогаш не би свирел оној минимален контакт како пенал. Милан од шансите на мечот и не заслужил пролаз даље, и Интер може им земе Калчо само ради подолга клупа.
Ако е фаул, тогаш е и жолт, ако се водиме според бај д бук муабетот. За жолт се знае дека одлучува судијата и неговиот критериум, ако за црвен у глобала има некои пишани правила кога се дава, ко задњи у одбрана кога праи фаул и спречува чиста шанса, игра со рака на гол линија и слично, за ова, критериумот на судијата е битен и он на крајот пресекува, дали ќе прогледа низ прсти или не. Фаул ко фаул не е опасен, ама тука самата ситуација налага да се даде жолт, небитно дали е груб или не прекршокот.

ГДС стандард си вадат анализи за вар одлуките и остали спорни ситуации за секоја утакмица и ги оценуваат судиите уз коментари на Рицоли, Марсека на мечот удинезе интер за слична работа ја заебал наводно, и не даде втор жолт за играч на удинезе у прво, истиот подоцна у 35та минута и беше изваден бидејќи за било каков фаул веќе ќе јадеше црвен, а судијата е казнет после утакмицата ради пропустите. Така да вториот жолт на Ибра не е никаков скандал, обратно да беше, Интер ќе имаа основа да се бунат, а муабетот абе веќе имал жут па ова е престрого за да биде исклучен у никој случај не ја прави ситуацијава скандалозна и кражба у корист на Интер.

Две дискутабилни ситуации имаше, секако тоа е пеналот за кој уште не начекав асално видео на темава за да се види дали има или нема контакт, и голот на Милан кој следеше по чист фаул над Дармијан пред шеснаесетникот на Милан. За пеналот, точно е дека Барела веќе науми да паѓа, и всушност со падот делува ко да го избегна стартот на Леао, да не паѓаше милион % ќе беше однесен од десната нога на играчот од Милан, кој стартуваше многу нелогично, прво каснеше, второ топката беше прилично оддалечена од насоката у која он се пушти да лизга, безмозочен старт со други зборови. Али еве ако најде некој асално видео што го глеале и од ВАР собата нека стави, вчера за време на пренос не ги глеав ја репетициите. АКО има контакт, небитно е како се испонашал Барела, старт во кој топката е на пола метро од тебе а ти го удираш играчот е фаул според сите правила у фудбалот, ако го удрил, без разлика како, пенал е.
За голот на Милан, ги спаси фактот што следеше после прекин и фаул од брозович, да дадеа гол од игра без прекини, голот ќе беше поништен зашто ќе гледаа ВАР и ќе досудеа фаул за Интер.

Od ona sto jas procitav ne mu pcuel majka tuku mu spomnal nekoi voodoo magii i mu rekol Magare, sto i vsushnsot e.
Niso strasno se razbira, sekohdnevno e ova na terenite, ali odma crneckoto iskaca na povrsina posilno e od niv, sto i da im kazes odma ja vrtat na rasizam, kakva vrska ima magare so rasizam ne mi e jasno, i bas bi sakal intelegentniot Lukaku pred kamera u zivo da objasni kako si go povrza toa so rasizam :tvg:
Ama on znae deka ako kaze vo javnost deka Ibra mu rekol magare site ke mu se prsnat od smeenje u faca, prvo u soblakalna ke mu se zgazat od smeenje soigracite, pa posle cela javnost itn. Ama zatoa koga ke kaze deka si bil navreduvan rasisticki e togas rabotata e seriozna.

I ednostavno polesno e da se prestavis kako zrtva, da kazes deka si bil rasisticki navreduvan samo za sve mozno vo opstestvoto da zastane na tvoja strana, a ti da bides onoj sto si abused.
1. Никаде Лукаку не го обвинил ибра за расизам за време на мечот, бладаш нешто и измислуваш.
2. Имаш видео позади поставено каде ја спомнува мајка му.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom