Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.639
Поени од реакции
2.261
Финале ЛЕ се покака.. ЛШ сезонава по групи се покака.. Првата со Јуве 2-0 кога победи Интер не ни играше, следните 2 текми со Јуве у купот се покака.. Со појаките се кака.. Пред некој ден со милан само што даде гол и тоа ради Ибра што беше карма пошто носоњата се курчеше.. Сума сумарум, се покакува на велико на велики утакмици... Поздрав еден топол..
Даде 2 гола у финалето ЛЕ, не замарај :D
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.639
Поени од реакции
2.261
So avyogolo ili bez avtogolo 2?
Гол си е гол. У листа на стрелци 2 пути го има. :D
Автоматски споено мислење:

Шала на страна, неговиот choke на битните утакмици во голема мера беше потпомогнат и од Мартинез, кој исто така промашуваше празни голови (Шахтјор) и многу често беше изгубен на терен, што многу ја олеснува задачата на дефанзивците да го чуваат Лукаку. Ама со оглед на тоа што Мартинез полека ја крева формата и расте ко напаѓач, превзема дел од одговорноста од Лукаку и му е далеку полесно да игра, ама тоа ќе го видиме со Јуве 37мо коло, единствената екипа која покажала дека знае како да го затвори.
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.473
Поени од реакции
5.812
Роналдо ја пополни листата: Им даде гол на сите тимови во Серија А

Е то е то, а не вие се расправате за Лукаку :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.325
Поени од реакции
15.204
Ио, Ио. Ти реков! - викаше вчера Лукаку.

Не се сеќавам дека си ми рекол, Ромелу Менама Лукаку Болинголи, ама добро е што се сети да ми го посветиш голот. Ти благодарам.


:kafence:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.001
Поени од реакции
4.022
Готово тепале со Кротоне, Роналдо дал 2 гола, пак се назад во битка за скудетото, пак се најдобриот тим со најјаките играчи...

Следната Верона има да ги потопи па Пирло ќе биде крив...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.808
Поени од реакции
5.474
ама тоа ќе го видиме со Јуве 37мо коло, единствената екипа која покажала дека знае како да го затвори.
Зависи од чуварот...на дуелот кога изгубија 2-0 Киелини тешко го чуваше, е сега нормално дека тешко ќе го чува со оглед на годините , ама во Торино го чуваше Де Лихт( кој е исто така е физички пресилен играч) па затоа делуваше дека добро го затворија...и Кулибали одлично го чуваше на утакмицата со Наполи каде Лукаку не се виде.

На крајот се зависи од екипата како е поставена и кои се дефанзивци...ретко која екипа има физички монструми во тимот како Де Лихт и Кулибали па затоа Лукаку си чука голој .
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.763
Поени од реакции
1.746
Да го затвориш Лукаку е премногу лесно.

Прво и основно да им кажеш на бековите да не одат напред, да останат на линија со одбраната барем еден од нив да им помогне на дефанзивците, токму тоа го направи Удинезе, и беше сосема лесно за нерешено.

Де Лигт имаше лесна задача со Лукаку затоа што Јувентус играше дефанзивен фудбал.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
447
Поени од реакции
943
На денешен ден пред 9 години, голема, огромна, енормна, колосална, горчлива, страшна, мрачна, несреќна, ужасна, грда, злокобна, мачна, тешка, тажна, брутална, уништувачка, сурова, смртна, катастрофална, фатална, грозоморна, неизлечива, неиздржлива, непоправлива, библиска, космичка, универзумска, апокалиптична трагедија. Да не се заборави!
153722462_3895610427144608_1323476079990190937_n.jpg
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.001
Поени од реакции
4.022
На денешен ден пред 9 години, голема, огромна, енормна, колосална, горчлива, страшна, мрачна, несреќна, ужасна, грда, злокобна, мачна, тешка, тажна, брутална, уништувачка, сурова, смртна, катастрофална, фатална, грозоморна, неизлечива, неиздржлива, непоправлива, библиска, космичка, универзумска, апокалиптична трагедија. Да не се заборави!
Прегледај го приврзокот 285811
Абе ајде комплекси имате само, комплекси од криминал...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom