Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.009
Поени од реакции
55.275
zatoa i ne uspea vo engleska..
Не дека ќе ти значи нешто ова но... Лукаку у ол тајм ранг листа на голгетери у Премиер лигата е на 20то место со 113 голови и се наоѓа пред играчи како Гигс, Дрогба, Стерлинг, Ван Нистелрој, Бербатов, Салах, Мане, Беркамп, Хазард, Торес, Роналдо, Тевез, Кантона, Суарез.

Притоа играјќи за тимови како Евертон и ВБА плус Манчестер Јунајтед.

Сите овие играчи мислам дека имаат повеќе настапи од него у лигата, ме мрзи да проверувам толку детално пошто секако нема цел и поента ваквото убедување.

Дали бил класа или не, ме боли кур, тоа секој различно си го поима. Муабетов почна од фудбалски неписменото мислење на Аврамовски што го цитирав. Ете и да не е класа, зарем личи на некој опишан како таков, да помисли некој Адебајо Акинфенва е.

Плус, не кур ја носете темата у различен правец од тоа што навистина е, а тоа е

МИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИХИЛАН
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Они сами си направија самоубиство, со самото давање отказ на Анчелоти знаев дека ќе се уште по утепани. Абе како може да му даваш отказ на Анчелоти за да го донесеш Гатузо?

Се гледа дека човекот е изгубен. Требаше само трпение и се ќе се средеше, види ги Евертон газат.
Треба и инвестиција не само смени тренер.Наполи последна добра инвестиција увиграчи ја направи пред 100 години,кога го продадоја Кавани и ги купија Каљехон и Игуаин.Исти стап е и со Јуве.Место реконструкција на тимот пред 3 години они го избркаја Алегри.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Многу малку се збори некако за падот на Милан... Поготово јувентиниве кои ги бранеа миланезите и замараа како тоа од ние сме збореле пола година за падот на Милан кој не се десил.

Епа даме и господо, уживајте и гледајте у ретровизори, пошо Јуве, Рома, Аталанта и Лацио ви дишат у врат.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Многу малку се збори некако за падот на Милан... Поготово јувентиниве кои ги бранеа миланезите и замараа како тоа од ние сме збореле пола година за падот на Милан кој не се десил.

Епа даме и господо, уживајте и гледајте у ретровизори, пошо Јуве, Рома, Аталанта и Лацио ви дишат у врат.
Поготово ќе биди поинтересно ако ја поминат Звезда и ќе му се натрупаат уште толку утакмици....како шо тргнало ништо чудно бродолом да доживеат
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Морам да напоменам дека од Јувенташката тројка најмногу го поштувам Сперминаторот...

Горилаз се труди да понижи нечиј лик користејќи се со деца со посебни потреби, кои сите знаеме дека се родени такви без никаков избор, деца и лица кои не би знаеле за зло доколку ликови како Горилаз не би ги заебавале, малтретирале или вреѓале...

Бјанко Нерво се користи со злоставување и скоро секогаш тоа го поврзува со човек близок од фамилијата, верувам дека тука има некои жртви кои би можеле да се тригернат и да им предизвика стрес, исто така личноста што е злостатвувана немала избор... Бјанко нерво не ги сака овие жртви, тој ги исмева...

Од друга страна Спермосот се задржува на индивидуата, односно ти прави психолошки профил и ти вика дека си забеган, имаш акнсиозност итн... Што од една страна е прифатилво пошто не напаѓа особи што немале избор...

Ова нека ви биде водич во токсичноста под скриени никови на сите, барем држете се до некои основни критериуми и стандарди...

Хејтерите ќе кажат дека сум се пронашол во некој од овие 3 описи... :pos:

Шала на страна време е да се намали токсичноста во темава почнувајќи од мене... Ветувам утре ако киксне Јувентус нема да пишам ништо лошо :vrtioci:
Пролив е братов


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Многу малку се збори некако за падот на Милан... Поготово јувентиниве кои ги бранеа миланезите и замараа како тоа од ние сме збореле пола година за падот на Милан кој не се десил.

Епа даме и господо, уживајте и гледајте у ретровизори, пошо Јуве, Рома, Аталанта и Лацио ви дишат у врат.
Mn se mali sansite Milan da ne zavrsi top 4, da padnaa se gleda deka ne e toa toa, izmoreni se, ama i ekipive ko Roma Napoli i Atalanta ne se nisto po stabilni od Milan, eve ja Roma i se ukaza sansa de se priblizi i so pobeda protiv Milan da gi pomine na tabela i se isposraa so faking Benevento. Atalanta tepa so Milan i Napoli i se posiraat so nekoja poluekipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Mn se mali sansite Milan da ne zavrsi top 4, da padnaa se gleda deka ne e toa toa, izmoreni se, ama i ekipive ko Roma Napoli i Atalanta ne se nisto po stabilni od Milan, eve ja Roma i se ukaza sansa de se priblizi i so pobeda protiv Milan da gi pomine na tabela i se isposraa so faking Benevento. Atalanta tepa so Milan i Napoli i se posiraat so nekoja poluekipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Види, разлиакта е 6 поени, од кои секој со секого треба да игра меѓусебен. Има уште 15 кола, така да не би рекол дека се мали шансите.
Да, дефинитивно ви иде у прилог тоа што сезонава сите се нестабилни, ама шансите и те како се реални ако Милан не ја дигне формата.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.430
Милан ептен треба да падне, па да не стигне до четврто место. Во спротивно и ќе им помогнат малку ако треба. :oops:
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.490
Поени од реакции
4.730
Сите 15 ќе не победат, црна и мачна ќе ни е судбината. Ама собравме поени за опстанок некако, можи и на средина на табела да сме, ништо чудно. Потона возот..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.916
Сите 15 ќе не победат, црна и мачна ќе ни е судбината. Ама собравме поени за опстанок некако, можи и на средина на табела да сме, ништо чудно. Потона возот..
@Трибиани кога ќе го прочита ова:

1614004210842.jpeg
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Они сами си направија самоубиство, со самото давање отказ на Анчелоти знаев дека ќе се уште по утепани. Абе како може да му даваш отказ на Анчелоти за да го донесеш Гатузо?

Се гледа дека човекот е изгубен. Требаше само трпение и се ќе се средеше, види ги Евертон газат.
Секако дека газат Евертон, исто како во Наполи губи утакмици што треба да ги добие лагано. Сезонава два пати изгубија од Њукасл, прошло коло измочани од Фулам дома. Исти кур се двајцата, имаат екипи со огромен офанзивен потенцијал а играат мртов дефанзивен фудбал.

Ако го отпуштат сега изборот ќе биде меѓу Спалети и Мацари, а на лето имаат шанса да го вратат Сари така да јас очекувам да остане до крај на сезона.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Зошто? Фамозното, се губи на битни натпревари или имате нешто ново?
Шахтјор, Реал? Што се деси со најдобриот напаѓач кога требаше да даде гол за даље се усра буквално. Купот со Јуве за даље исто какање... тоа е најсвежо.
Чекај да си одам да не дојде тој што ќе бара статистики што него му одговараат.
Ај најдете како го погоди во глава Санчез за поминување на група и да заврши тема Лукаку.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Шахтјор, Реал? Што се деси со најдобриот напаѓач кога требаше да даде гол за даље се усра буквално. Купот со Јуве за даље исто какање... тоа е најсвежо.
Чекај да си одам да не дојде тој што ќе бара статистики што него му одговараат.
Ај најдете како го погоди во глава Санчез за поминување на група и да заврши тема Лукаку.
Не замарај жити се, однесете си ја приватно дискусијава. Не мора да е најдобар Лукаку на свет, се дур е добар и се надевам ќе почне да носи титули во тимов, јас сум и повеќе од среќен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom