Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Не. Треба нешто да ме влече. Милан си беа интересен тим со Бакајоко, Пакета, Пјонтек тогаш. Лани беше 50-50 помеѓу Јуве со Сари и Интер со Конте ама уште по првите неколку кола испадна Јуве затоа што беа досадни. Интер би бил фаворитот и оваа сезона, интересен е тимот, ама како и претходно Конте ми ствара одбивност во втората сезона и поради него ќе ме изгубат. Може да бидат разгледани Лацио и Аталанта ама во моментов фаворити се Јуве и Милан. Јуве може да има интересен тим. Иако во транзиција, би сакал да видам што тренер ќе испадне Пирло. Ама и Милан станува интересен тим пак со Ибра, сега Тонали и Бакајоко, па имаат одлични шанси да станат прв избор.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Не. Треба нешто да ме влече. Милан си беа интересен тим со Бакајоко, Пакета, Пјонтек тогаш. Лани беше 50-50 помеѓу Јуве со Сари и Интер со Конте ама уште по првите неколку кола испадна Јуве затоа што беа досадни. Интер би бил фаворитот и оваа сезона, интересен е тимот, ама како и претходно Конте ми ствара одбивност во втората сезона и поради него ќе ме изгубат. Може да бидат разгледани Лацио и Аталанта ама во моментов фаворити се Јуве и Милан. Јуве може да има интересен тим. Иако во транзиција, би сакал да видам што тренер ќе испадне Пирло. Ама и Милан станува интересен тим пак со Ибра, сега Тонали и Бакајоко, па имаат одлични шанси да станат прв избор.
Да, Ама прво некој треба да прекине да се инати за Бакајоко :cool:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Ако има помош како лани Јувентус од судиите кај што според сите статистики освоил 21 бод повеќе поради грешки на судиите, пак ќе бидат шампиони.
Мајко мила :pos::pos::pos:...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Тоа најмногу ве бутка напред и ви дава надеж за титула, Pirlo.

Па скоро секоја година е така кај Јуве, околу трансферите. Така беше и ситуацијата кога ни беше спортски директор Marotta. Незнам зошто мислите дека е нешто ново тоа.

Околу Pirlo, јас го мислам спротивното. Верувам дека ќе успее со Јуве и ќе има секако подобра игра и сезона од Sarri.
Без провокација ова ама на која основа го базираш тоа дека Пирло ќе успее во Јуве? Или чисто навивачки?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Не знам зашто се смееш, сите релевантни медиуми ја пренесоа информацијата.
Ти барем не си на ниво на Даре уфо или некој сличен, немој со вакви информации...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Без провокација ова ама на која основа го базираш тоа дека Пирло ќе успее во Јуве? Или чисто навивачки?
Pirlo е интелигентен и добар познавач на фудбалот. Таа чистка што ја прави во Јуве не е туку-така. Тој самиот им има кажано дека не се во неговиот проект. Самиот Pirlo ги познава нивните квалитети.

Zidane успеал, зошто да не и Pirlo?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Брат и вчера те приметив, зашо имињава на латиница ги пишуваш? :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Pirlo е интелигентен и добар познавач на фудбалот. Таа чистка што ја прави во Јуве не е туку-така. Тој самиот им има кажано дека не се во неговиот проект. Самиот Pirlo ги познава нивните квалитети.

Zidane успеал, зошто да не и Pirlo?
Зидан прво беше тренер на младински тим после асистент на Анчелоти кога освоија првата Лш. Така да таа споредба воопшто нема смисла. Пирло има 0 искуство во менаџирање на играчи и менаџирање тим со високи амбиции. Пирло е седнат на клупа со 0 минути како тренер. Ја не викам дека нема да успее пошто не се знае тоа никад ама во ваква ситуација и состојба огромен ризик е. Едино нешто што има во прилог е интелегенцијата ама на крај тоа пак може ништо да не значи.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Pirlo е интелигентен и добар познавач на фудбалот. Таа чистка што ја прави во Јуве не е туку-така. Тој самиот им има кажано дека не се во неговиот проект. Самиот Pirlo ги познава нивните квалитети.

Zidane успеал, зошто да не и Pirlo?
Зидан кога стана тренер во Реал немаше бивши соиграчи и беше голем авторитет, А-класа играч... Не викам дека Пирло не е на ниво на Зидан во класа ама е каде каде поизвикан играч.

Пирло доаѓа во средина со играчи што играле со него и се сметаат за еднакви ако не и над него, нели Буфон е нај нај во Јуве, во ерата на Зидан он во Реал беше најјак...

Значи различни се условите во кои влагаат двата тренери...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Zidane успеал, зошто да не и Pirlo?
Прво, да нагласам дека немам мислење дека нема да успее, напротив мислам дека би се снашол добро. Влага во шампионски тим, Пирло не беше глуп ко играч. не знам зошто би бил глуп ко менаџер, влага во „свој“ тим каде што има авторитет. Еден тон предиспозиции за да успее.

Е сега, зошто се фаќаш за еден од ретките успешни примери? Почни да ги набројуваш менаџерите (поранешни играчи) кои неуспеале и ќе видиш дека Зидан и пар други после 2000та се исклучок а не пракса :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom