Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
34.210
Поени од реакции
89.487
Кур ми бацио!

старата кладилничарска :cool:
А тебе да те ебе поранешниот играч на Тотенхем Фацио. ОоооОооооооОоооооо небоооо се отворилоооооооо, стадион је експлодираооооооо

Едит: Чао Стек, не видов дека Мад Цоко пишал да го ебам и него и Арсенал.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.491
Поени од реакции
50.452
Во новата сезона посакувам на Јуве да не им досудат доволно пенали за да бидат прво место.

Не, сакам да освои било кој друг. За промена малку, да живне лигата оти бетер од Бундес стана.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.879
Поени од реакции
6.443
Сега за сега Интер има најскап состав во Италија според трансфермаркт, да почекаме да заврши преодниот рок па ќе видиме кој е фаворит. Али мислам дека и според кладилниците Интер ќе биде фаворит...

На Јуве со Пирло големи се шансите да му се деси потоп со таа средина составена од Мекензиевци...
Да да, со освежена средина од Kulusevski и Arthur... мисли си дека ќе биде така.

Ама сепак ајде да почекаме ко шо велиш, може Меси ќе го земате.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.717
Поени од реакции
6.020
Да да, со освежена средина од Kulusevski и Arthur... мисли си дека ќе биде така.

Ама сепак ајде да почекаме ко шо велиш, може Меси ќе го земате.
Јас не сум за Меси во Интер си знае Конте што да купи не се секирам... Како и да е Пјанич > Артур (барем е опасен од слободни) а Кулушевски е крило/напаѓач, али ако Пирло го прави везњак тоа е друга работа, може ке му тргне сепак е млад 20 години има...
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.146
Поени од реакции
458
Да да, со освежена средина од Kulusevski и Arthur... мисли си дека ќе биде така.

Ама сепак ајде да почекаме ко шо велиш, може Меси ќе го земате.
Уште со куќата нема средено, патем желба мие да се решава предпоследно коло скудетото во директен дул со Интер, и за инат од интерашите да се деси како 1998 да има за Интер пенал да не му суди а нас да ни суди непостоечки Драма да биде цело лето после итака секако зборат дека не поддржваат судиите барем нека биди Апла вака! :) :) :pos:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.879
Поени од реакции
6.443
Јас не сум за Меси во Интер си знае Конте што да купи не се секирам... Како и да е Пјанич > Артур (барем е опасен од слободни) а Кулушевски е крило/напаѓач, али ако Пирло го прави везњак тоа е друга работа, може ке му тргне сепак е млад 20 години има...
Незнам колку си приметил, но Конте цело време фура со фудбалери кој веќе ги тренирал. Цело време посакува поранешни / сегашни фудбалери од Челси и Јувентус.

Така беше кога отиде и во Челси, знам дека посакуваше 2/3 фудбалери од Јуве.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.717
Поени од реакции
6.020
Незнам колку си приметил, но Конте цело време фура со фудбалери кој веќе ги тренирал. Цело време посакува поранешни / сегашни фудбалери од Челси и Јувентус.

Така беше кога отиде и во Челси, знам дека посакуваше 2/3 фудбалери од Јуве.
Па има некој концепт зацртан во главата и некои фудбалери кои знае дека ќе му достават, ете за Лукаку препека и беше полн погодок.

Нека му го донесат Видал, за другото не знам што ќе се дешава пошто не им верувам на медиумите, ама мислам дека Конте ќе биде задоволен со тимот и тоа би требало да го плаши Јувентус кои со Пирло се тотална енигма.

Разбирам дека сте сигурни за Серија А поради 9-те титули ама мислам дека сте заслепени малку и не приметувате дека моментално Јувентус е без компас и јасно зацртани цели. 90 посто од играчите дојдоа без барање на тренер, кој прави трансфер политика? Кој треба да уигра играчи?

Буфон, Киелини и Бонучи во најмала рака ќе го сметаат Пирло за еднаквен а не за авторитет, за Роналдо да не ни зборам...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.879
Поени од реакции
6.443
Па има некој концепт зацртан во главата и некои фудбалери кои знае дека ќе му достават, ете за Лукаку препека и беше полн погодок.

Нека му го донесат Видал, за другото не знам што ќе се дешава пошто не им верувам на медиумите, ама мислам дека Конте ќе биде задоволен со тимот и тоа би требало да го плаши Јувентус кои со Пирло се тотална енигма.

Разбирам дека сте сигурни за Серија А поради 9-те титули ама мислам дека сте заслепени малку и не приметувате дека моментално Јувентус е без компас и јасно зацртани цели. 90 посто од играчите дојдоа без барање на тренер, кој прави трансфер политика? Кој треба да уигра играчи?

Буфон, Киелини и Бонучи во најмала рака ќе го сметаат Пирло за еднаквен а не за авторитет, за Роналдо да не ни зборам...
Тоа најмногу ве бутка напред и ви дава надеж за титула, Pirlo.

Па скоро секоја година е така кај Јуве, околу трансферите. Така беше и ситуацијата кога ни беше спортски директор Marotta. Незнам зошто мислите дека е нешто ново тоа.

Околу Pirlo, јас го мислам спротивното. Верувам дека ќе успее со Јуве и ќе има секако подобра игра и сезона од Sarri.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.717
Поени од реакции
6.020
Тоа најмногу ве бутка напред и ви дава надеж за титула, Pirlo.

Па скоро секоја година е така кај Јуве, околу трансферите. Така беше и ситуацијата кога ни беше спортски директор Marotta. Незнам зошто мислите дека е нешто ново тоа.

Околу Pirlo, јас го мислам спротивното. Верувам дека ќе успее со Јуве и ќе има секако подобра игра и сезона од Sarri.
Фала богу еден нормален разговор со Јувенташ да сврзам без исмевање и сарказми од двете страни...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.286
Поени од реакции
34.204
Commisso had asked #Inter 90M for #Chiesa. - DiMarzio

Многу ќе ми биде кејф ради вакви газди играчи ко Киеза и Белоти да си одат ко free agents.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.536
Поени од реакции
48.144
Да да, со освежена средина од Kulusevski и Arthur... мисли си дека ќе биде така
Aj Arthur си го пишал на латиница, веројатно заради мекото Т :pos: , ама Кулушевски?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.247
Поени од реакции
41.042
Дур не се врати Катанија, немам интерес за лигава. Serie C and climbing, andiamo Rossazzurri !!
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.448
Поени од реакции
7.635
Да да, со освежена средина од Kulusevski и Arthur... мисли си дека ќе биде така.
Верувај тие што ги плукате најмногу Квадрадо и Сандро ќе ви бидат пак најдобри и најбитни играчи што ќе ја прават разликата со другите екипи...каков Кулушевски и Артур...заменете ги бекојте со некои просеци како Де Шиљо и ќе видите колку се јаки тие Кулушевски,Мекинзи и Артур.

За титула ќе видиме,многу е битно како ќе се одвива сезоната со повреди,форма,резерите како ќе се покажат итн....не заборавајте дека ова му е втора сезона на Конте во Интер и сега си го знај тимот и ќе бидат повоиграни, а за разлика од претходните сезони разликата помеѓу Јувентус и останатите е помала .
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.879
Поени од реакции
6.443
Верувај тие што ги плукате најмногу Квадрадо и Сандро ќе ви бидат пак најдобри и најбитни играчи што ќе ја прават разликата со другите екипи...каков Кулушевски и Артур...заменете ги бекојте со некои просеци како Де Шиљо и ќе видите колку се јаки тие Кулушевски,Мекинзи и Артур.

За титула ќе видиме,многу е битно како ќе се одвива сезоната со повреди,форма,резерите како ќе се покажат итн....не заборавајте дека ова му е втора сезона на Конте во Интер и сега си го знај тимот и ќе бидат повоиграни, а за разлика од претходните сезони разликата помеѓу Јувентус и останатите е помала .
Колку што знам Cuadrado не е на продажба... што исто и јас не би искрено, бидејќи ни треба ваков во средина. А за муабетов со Kulusevski и Arthur реално не ти држи вода да ги споредуваш со De Sciglio. За американчето McKennie не коментиран ништо бидејќи искрено не го имам многу гледано.

Ако ја споредиме средината со интер пак Јуве има подобра, истрошениот Asamoah? Дедото Vidal? Просекот Candreva? Eriksen не знај на кај тера.

И 10-та сезона да му е на Конте, пак ќе го пцуете кога во 85-та минута прави измени и не знае да го води тимот. Кај нас беше 3 години, истиот си беше со глупавите потези.

Да бидеме реални, шансите за титула секако дека одат кај Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom