Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.204
Поени од реакции
7.990
Исто ко и вие за ЛШ. Си знаете дека не може да освоите па не се грижите. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Моментално другите екипи од Италија не ни можат да играат во ЛШ а не па да се грижат дали ќе ја освојат.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Не ме заебаваj 15 од пенал му се на Роналдо. Стално кога се кршеше резултатот Дибала беше главен.
Со 4 гола влијаел директно на крајниот резултат (али пошто тие од пенал не ги броиме, 3 гола вкупно). Плус 4 асистенции за промена на бодовната состојба.

Најмалку е Дибала МВП ама ај...
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Мојот човек Луис Алберто е МВП, играчина.
Ќе умрам од мака што не напраи уште две асистенции и со Чиро да беа неоспорени владетели. Ти ебам тоа миџетот* Папу...

*позајмено од фан клуб Интер :icon_mrgr:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.051
Поени од реакции
17.727
Со 4 гола влијаел директно на крајниот резултат (али пошто тие од пенал не ги броиме, 3 гола вкупно). Плус 4 асистенции за промена на бодовната состојба.

Најмалку е Дибала МВП ама ај...
Од каде ја извади оваа ретардирана статистика?

Против Интер гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-2
Против Лече гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-1
Против Милан гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 1-0
Против Сампдорија гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-2
Против Бреша гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 2-0
Против Лече гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 4-0
Против Џенова гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-3
Против Торино гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 4-1

Тоа се 8 голови со кој го крши резултатот, какви се тие само 4 клучни голови? Дали побогу твојата статистика брои „влијание врз крајниот резултат“ на следниот начин?

Јувентус - Бреша 2-0

Дибала го дава првиот гол, ама не се важи за „влијателен врз крајниот резултат“ бидејќи после тоа Јувентус дава уште еден гол? :eek:

Според ова гледање на работите ако еден меч заврши 5-0, Роналдо даде 4 гола и после тоа Ругани даде гол за 5-0, дали 4рите гола на Роналдо ќе се сметаат во категоријата „немаат влијание врз крајниот резултат“?

Се слагам дека Дибала не е за МВП, му фалат бројки и особено падна последните 8 кола (додуша 5 одигра од тие 8), кога види бога ти и Јувентус падна, ама немојте со вакви Опта статистики, срамота е.

Еве баш ме интересира да ми дадеш, кои други фудбалери сезонава барем 8 пати отвориле резултат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Абе ептен битно дали еден ромаш и јуваш на македонски форум му ја признавале или не златната копачка на Чиро :pos:

Ич не ми се влага у дискусија за вакви муабети, ете Игуаин имал само 3 од пенал, ама коа веќе сакате да споредувате, дајте му ги на Чиро соиграчи напред да му бидат Мертенс, Инсиње и Каљехон, таа формација и тој тренер и дојте после да споредувате. Исто така, Роналдо да беше најбољи стрелец, кој ќе го трпеше овој над мене со кикици микици, кур ќе го болеше колку биле од пенал.
Затоа не замарајте, Чиро е официјално златна копачка сезонава!
Чиро имаше таков квлитет играчи до него а можеби и со поголем квалитет па џам свитка :).

Игуаин е идиот мислам не ни сакам да зборам и ми е чудо како дал 36 замисли колку љуфкал во таа сезона... Гнида никаква.

Сезонава за служија Лацио и подобар пласман и чиро копачката.
Автоматски споено мислење:

Очекувања, притисоци од страна на медиуми, радија, весници од навивачи нема поголеми отколку во Рим, точка.
И поштедиме од понатамошна дискусија со твои незасновани и неартикулирани тези и мислења :kafence:


@Splendora инаку делумно се зезав за Имобиле, свака му дала, који шпиц:cuc:

Штета таков играч слично како и Тоти кој исто има златна копачка, да заврши со малку или ич трофеи:P
:icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Чиро имаше таков квлитет играчи до него а можеби и со поголем квалитет па џам свитка :).

Игуаин е идиот мислам не ни сакам да зборам и ми е чудо како дал 36 замисли колку љуфкал во таа сезона... Гнида никаква.

Сезонава за служија Лацио и подобар пласман и чиро копачката.
Деви, ако следеше шо ми е муабетот, јас не барам Чиро у Наполи да го стаиме, туку само контрав на хејтерите дека не му била заслужена наградата на Чиро, имал многу пенали, бла бла. Од такви причини при ваков избор има единствен критериум, тоа е број на голови. А иначе секој лично може баш што сака да си мисли. Негов проблем.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Деви, ако следеше шо ми е муабетот, јас не барам Чиро у Наполи да го стаиме, туку само контрав на хејтерите дека не му била заслужена наградата на Чиро, имал многу пенали, бла бла. Од такви причини при ваков избор има единствен критериум, тоа е број на голови. А иначе секој лично може баш што сака да си мисли. Негов проблем.
Де бе и ти да се смешам во муабетот и јас. :icon_lol: :smirce:

Голем хејтер сум и на Имобиле мн лајна има јадено за Јуве иако беше наша (Јуве) сопственост и на позајмици, ама овај скотот Игуаин поќе од него го неќам.

Ств бе чоек има негде статистика колку сјебал шанси па дал 36 гола?
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Де бе и ти да се смешам во муабетот и јас. :icon_lol: :smirce:

Голем хејтер сум и на Имобиле мн лајна има јадено за Јуве иако беше наша (Јуве) сопственост и на позајмици, ама овај скотот Игуаин поќе од него го неќам.

Ств бе чоек има негде статистика колку сјебал шанси па дал 36 гола?
Не знам, сигурно има, ама не секогаш тоа е битно, многу порелевантно е атмото у тимот, а тогаш стварно газеа, од таа сезона мислам дека излезе Сарибол..
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.620
Поени од реакции
5.590
Моментално другите екипи од Италија не ни можат да играат во ЛШ а не па да се грижат дали ќе ја освојат.
Исто ко и јуве што не можат да се грижа дали ќе ја освојат пошто знаат не можат. :icon_lol: :icon_lol:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Од каде ја извади оваа ретардирана статистика?

Против Интер гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-2
Против Лече гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-1
Против Милан гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 1-0
Против Сампдорија гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-2
Против Бреша гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 2-0
Против Лече гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 4-0
Против Џенова гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-3
Против Торино гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 4-1

Тоа се 8 голови со кој го крши резултатот, какви се тие само 4 клучни голови? Дали побогу твојата статистика брои „влијание врз крајниот резултат“ на следниот начин?

Јувентус - Бреша 2-0

Дибала го дава првиот гол, ама не се важи за „влијателен врз крајниот резултат“ бидејќи после тоа Јувентус дава уште еден гол? :eek:

Според ова гледање на работите ако еден меч заврши 5-0, Роналдо даде 4 гола и после тоа Ругани даде гол за 5-0, дали 4рите гола на Роналдо ќе се сметаат во категоријата „немаат влијание врз крајниот резултат“?

Се слагам дека Дибала не е за МВП, му фалат бројки и особено падна последните 8 кола (додуша 5 одигра од тие 8), кога види бога ти и Јувентус падна, ама немојте со вакви Опта статистики, срамота е.

Еве баш ме интересира да ми дадеш, кои други фудбалери сезонава барем 8 пати отвориле резултат.
Мојот коментар беше реплика на Рики и "Стално кога се кршеше резултатот Дибала беше главен."
"Се крши резултатот" се вели обично при крај на натпреварот, во последните решавачки секунди, а не на почеток при 0-0 како што пиша ти. Дибала најблиску до такво нешто беше само против Милан (ја реши во 77ма и го затвори натпреварот)
Но ете да не биде само Милан извадив бројки од натпревари каде неговиот учинок имал голем импакт врз крајниот резултат. И пак не се многу натпревари за МВП.

Да ти дадам одговор. Имобиле и Роналдо. И двајцата би ги ставил пред Дибала во изборот за МВП (иако има уште во конкуренција)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Од каде ја извади оваа ретардирана статистика?

Против Интер гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-2
Против Лече гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-1
Против Милан гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 1-0
Против Сампдорија гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-2
Против Бреша гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 2-0
Против Лече гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 4-0
Против Џенова гол за 0-1 (отварање на резултат), завршила 1-3
Против Торино гол за 1-0 (отварање на резултат), завршила 4-1

Тоа се 8 голови со кој го крши резултатот, какви се тие само 4 клучни голови? Дали побогу твојата статистика брои „влијание врз крајниот резултат“ на следниот начин?

Јувентус - Бреша 2-0

Дибала го дава првиот гол, ама не се важи за „влијателен врз крајниот резултат“ бидејќи после тоа Јувентус дава уште еден гол? :eek:

Според ова гледање на работите ако еден меч заврши 5-0, Роналдо даде 4 гола и после тоа Ругани даде гол за 5-0, дали 4рите гола на Роналдо ќе се сметаат во категоријата „немаат влијание врз крајниот резултат“?

Се слагам дека Дибала не е за МВП, му фалат бројки и особено падна последните 8 кола (додуша 5 одигра од тие 8), кога види бога ти и Јувентус падна, ама немојте со вакви Опта статистики, срамота е.

Еве баш ме интересира да ми дадеш, кои други фудбалери сезонава барем 8 пати отвориле резултат.
Lukaku
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.117
Поени од реакции
107.348
А зашо пројде Киево бе? Една утакмица, 0 0 регуларен дел, 1 1 после продуженија и проаѓа Киево. Њтф?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom