Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
На роналдо пола од головите не му се од пенал... добар аргумент.
A zasto go mesas kiki u muabetov koga on e nebiten u istiot..
Автоматски споено мислење:

Абе ептен битно дали еден ромаш и јуваш на македонски форум му ја признавале или не златната копачка на Чиро :pos:

Ич не ми се влага у дискусија за вакви муабети, ете Игуаин имал само 3 од пенал, ама коа веќе сакате да споредувате, дајте му ги на Чиро соиграчи напред да му бидат Мертенс, Инсиње и Каљехон, таа формација и тој тренер и дојте после да споредувате. Исто така, Роналдо да беше најбољи стрелец, кој ќе го трпеше овој над мене со кикици микици, кур ќе го болеше колку биле од пенал.
Затоа не замарајте, Чиро е официјално златна копачка сезонава!
Pa neka prejde be u pojak klub, neka gi ima recimo de bryjne i silva kako soigeaci sto ke mu mestat..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Абе ептен битно дали еден ромаш и јуваш на македонски форум му ја признавале или не златната копачка на Чиро :pos:

Ич не ми се влага у дискусија за вакви муабети, ете Игуаин имал само 3 од пенал, ама коа веќе сакате да споредувате, дајте му ги на Чиро соиграчи напред да му бидат Мертенс, Инсиње и Каљехон, таа формација и тој тренер и дојте после да споредувате. Исто така, Роналдо да беше најбољи стрелец, кој ќе го трпеше овој над мене со кикици микици, кур ќе го болеше колку биле од пенал.
Затоа не замарајте, Чиро е официјално златна копачка сезонава!
Па Чиро у појак тим и со појаки соиграчи не доаѓа до израз, се виде у Севиља и Дортмунд каде се потполно изгуби, а тоа се две екипи кои негуваат офанзивен фудбал. Затоа си дојде у село прв да биде :icon_mrgr:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Па Чиро у појак тим и со појаки соиграчи не доаѓа до израз, се виде у Севиља и Дортмунд каде се потполно изгуби, а тоа се две екипи кои негуваат офанзивен фудбал. Затоа си дојде у село прв да биде :icon_mrgr:
Епа ако Серие А е село, тогаш да :kuracc:
Pa neka prejde be u pojak klub, neka gi ima recimo de bryjne i silva kako soigeaci sto ke mu mestat..
Па тоа ми е поентата бе, вашите муабети се „ако баба имаше муда ќе беше дедо“. Златна копачка добива тој што има највеќе голови. Толку.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Да, пошто многу е потешко да се освои златна копачка у Барса, Баерн или Јувентус...

Епа ако Серие А е село, тогаш да :kuracc:

Па тоа ми е поентата бе, вашите муабети се „ако баба имаше муда ќе беше дедо“. Златна копачка добива тој што има највеќе голови. Толку.
Тотално заслужена златна копачка. Еден од најдобрите напаѓачи е сезонава. Пенали не пенали и тие се дел од играта. А со Вар от уште поише ги има што е и нормално до некаде. Сепак, пенал се шутира со голман не на празен гол. И тоа си е на еден начин уметност. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Епа ако Лацио е село, тогаш да :kuracc:

Па тоа ми е поентата бе, вашите муабети се „ако баба имаше муда ќе беше дедо“. Златна копачка добива тој што има највеќе голови. Толку.

Fixed, на клубот мислев, не на лигата :pipi:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Fixed, на клубот мислев, не на лигата :pipi:
Па и Рома да не е градска екипа случајно :icon_lol: .

Ист е притисокот и во Лацио и во Рома....победиле изгубиле никој на гла нема да му се качи ..нивните очекувања се тие :D
Па тоа ми е поентата бе, вашите муабети се „ако баба имаше муда ќе беше дедо“. Златна копачка добива тој што има највеќе голови. Толку.

Де бре..шо се жалиш дотолку...мора малце да похејтаме иначе не е интересно.:)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Da bese tolku jak Çiro, do sea ke go povrzuvaa so barca real i city, kutriot ni spekulacii ne pisuvaat za nego..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Веруј, исто е и за титулата на Јуве.
Да се грижиш за тоа дали Јуве ќе освои титула е исто ко да се грижиш дали утре ќе се раздени. Затоа и на никој не му е гајле зошто друго сценарио не ни било возможно.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Да се грижиш за тоа дали Јуве ќе освои титула е исто ко да се грижиш дали утре ќе се раздени. Затоа и на никој не му е гајле зошто друго сценарио не ни било возможно.
У реду е Петре М. Андреевски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom