Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Малку и Јас да појадам трици :
Интер фанс =
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
iako e potpolno isto kako desavkata so vesino, sepak sudijata tuka ne pretpostavi, ko togas na inter - juve, deka igracot na genoa podocna na instagram ke objavi slika od krvavo dupce na nogata, so drugi zborovi, ne predvidel konstatirana nanesena steta kaj igracot na genoa. Iako vo istata utakmica na najbizaren nacin im zakaci crven bez oko da mu trepne. : )))

Tolku ocigledno kradenje a ne e ni polusezona, pravo cudo e kako inter e bod pred juve, so vakvi sudii i bolji trener sekoj mozen rekord za najbolji start ke go butnea. U normalni okolnosti minimum 4 boda negativa trebase da imaat, vakvi krazbi ni sezonata so kalcopoli ne pravea, najseriozno, a sto e najtragicno, sega ima VAR.
Видеото не е од оваа сезона за Пјаниќ иначе :icon_lol:

Кога постирате ставате го и стартот на Жервињо од прво коло баш над Пјаниќ...
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.423
Поени од реакции
3.671
Ја би да ги банират до крај на сезоната а не само до Јануари... и не само Милан и Рома, туку и Интер да им се придружи во ова, мора да им се даде до знаење дека ова што го прават е сосема некоректно, и расистичко, очигледно овие кур ги боли за расизам, кој знае дали и воопшто што значи тоа.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ја би да ги банират до крај на сезоната а не само до Јануари... и не само Милан и Рома, туку и Интер да им се придружи во ова, мора да им се даде до знаење дека ова што го прават е сосема некоректно, и расистичко, очигледно овие кур ги боли за расизам, кој знае дали и воопшто што значи тоа.
Автоматски споено мислење:
Mislam deka inter roma i milan im zabrania pristap na site novinari od toj vesnik do nivnite trening mesta i zabrana na nivnite igraci da zboruvat so novinarite od istiot vesnik. Taka procitav na fb
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.569
Црвен не, бидејќи има и топка, стартот не е опасен
Aj vaka na nas glupite objasni ni kako toa startot ne e opasen? Znaci onaka daj mi edna logicna pricina, nisto povekje.

Start so otvoren gjon direktno na noga na protivnikot, start posle koj lesno moze da dojde do skrsenica i seriozna povreda, ne bil opasen. Boze gospode ej, subjektivnost u kurac otidena.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Aj vaka na nas glupite objasni ni kako toa startot ne e opasen? Znaci onaka daj mi edna logicna pricina, nisto povekje.

Start so otvoren gjon direktno na noga na protivnikot, start posle koj lesno moze da dojde do skrsenica i seriozna povreda, ne bil opasen. Boze gospode ej, subjektivnost u kurac otidena.
Добро, ти си поприлично глуп, тебе 2-3ца ќе треба оддеднаш да ти објаснуваат :kezec:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.929
Поени од реакции
7.803
Значи ако добро разбрав, после секој старт прво се прави европски па после се одлучува дали е црвен или не?
Добро, комплицирани правила ама ќе ги научиме полека
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Значи ако добро разбрав, после секој старт прво се прави европски па после се одлучува дали е црвен или не?
Добро, комплицирани правила ама ќе ги научиме полека
Додека ги научите ќе се менат.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Или земи ја истава слика и пиши: Дали тогаш моќниот Морати го измисли калчополи...
Дали господата @Syn i @Stefan-kobe со помош на илуминатите и црквата на Ватикан ќе успеат да се спротистават на црно - белото зло кое демнее со децении во Серија А и на крилјата на радоста и успехот ќе слават вицешампионска титула во Серија А ?
Дали конечно Сари ќе успее да ја донесе Дилета за да ја врати самодовербата и неопходната мотивација на озогласениов тим промовиран на форумов од лицето @Сладоледџија на кој народски кажано - преку таквото му е од славење титули во истава Серија А...итн...итн..
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
3-0 требаше да ги уништи Интер у прво, и у второ да си изигра лагано.
Такви шанси не смееја да ги исерат.
Ај да видиме утре мизериите сезонава што ќе направат.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.929
Поени од реакции
7.803
Интер не сака да биде есенски првак изгледа :toe:
Утре Лацио ќе изигра за Интер против the evil empire и титулата есенски шампион ќе остане таму кај што припаѓа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom