Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас подобра партија на Смолинг неам изглеано. Тројкана позади на Интер брииииј, цврсти, компактни.

Премногу шанси прокоцка Интер.
Автоматски споено мислење:

А да и судијата, точен ко швицарски сат
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.447
Јас се кладам дека до крај на сезона за Јувентус ќе биде свирнат пенал како онаа ситуација кога Манчини блокираше удар на Мартинез и топката после му удри во рака. Тогаш Мондонико ќе каже дека според новите правила иако топката прво удрила во нога па после во рака, сепак ситуацијата била за гол и раката во неприродна позиција а исто така се гледа и јачината на топката во ногата...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас се кладам дека до крај на сезона за Јувентус ќе биде свирнат пенал како онаа ситуација кога Манчини блокираше удар на Мартинез и топката после му удри во рака. Тогаш Мондонико ќе каже дека според новите правила иако топката прво удрила во нога па после во рака, сепак ситуацијата била за гол и раката во неприродна позиција а исто така се гледа и јачината на топката во ногата...
Лаутаро мислам дека прв играше со рака, кога ја смируваше.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Утре Лацио ќе изигра за Интер против the evil empire и титулата есенски шампион ќе остане таму кај што припаѓа.
Pazite go nostradamusov, isto taka predvide deka Leicester kje stanat sampioni
Автоматски споено мислење:

Pazite go nostradamusov, isto taka predvide deka Leicester kje stanat sampioni
Jas se izvinuvam, mislev deka sinobusot go citirav #novdiopter
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Лаутаро мислам дека прв играше со рака, кога ја смируваше.
cista, ko mane so united mislam ili siti bea, uste od start bev ubeden deka morase tuka igra so raka da ima, takvo perfektno smiruvanje so telo u takva situaciaj i polozba malomorgen.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
cista, ko mane so united mislam ili siti bea, uste od start bev ubeden deka morase tuka igra so raka da ima, takvo perfektno smiruvanje so telo u takva situaciaj i polozba malomorgen.
Иста, да, со Јунајтед беше, си ја спушти лабаво на нога. Мада и да немаше игра со рака од Лаутаро, прашање е дали ќе свиреше пенал, зошто реално дискутабилна одлука. Да е за твој тим, би урлал да свират ама да свират против твој тим би беснеел дека е напуцана :D
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Јас подобра партија на Смолинг неам изглеано. Тројкана позади на Интер брииииј, цврсти, компактни.

Премногу шанси прокоцка Интер.
Автоматски споено мислење:

А да и судијата, точен ко швицарски сат
Смолинг цела сезона игра маестрално.. Ретардирани ќе испаднат ако не го купат Рома..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
I jas sakav za Smoling da pisam, vcera izigra kao kombinacija od Vidic i Rio u najdobri denovi. Lukaku bukvalno nitu eden biten duel ne dobi, osven u prvo eden faul sto napravi Smoling na 30tina metri od gol.

Od druga strana onoj Mancini sto go zborat za ogromen talent izigra KATASTROFALNO. Onaka ocaen bese cel mec, napravi 3-4 pocetnicki greski od koi 2 pati ako ne se lazam zicer imase Inter. Plus i mnogu dueli izgubi od Lautaro taka da los vpecatok mi ostavi. Go nemam gledano mnogu mnogu, mozda e samo slab den, who knows.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.542
Поени од реакции
62.436
Солскаер сака да го врати. Сфати дека погрешниот тупчо го остави во клубот, и не само што го остави, туку и го награди со нов договор.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
cista pozajmica e ili so pravo za otkup.
Od koa si naprai vandijkovka na glava, vrie.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
cista pozajmica e ili so pravo za otkup.
Od koa si naprai vandijkovka na glava, vrie.
Чиста за жал.. Многу глуп договор нема што... Рома ја покачиле понудата и самиот Смолинг изјави дека сака да остане во Рома..
Срамоој живи ќе се потсмеваат ако не го купат..
Автоматски споено мислење:

I jas sakav za Smoling da pisam, vcera izigra kao kombinacija od Vidic i Rio u najdobri denovi. Lukaku bukvalno nitu eden biten duel ne dobi, osven u prvo eden faul sto napravi Smoling na 30tina metri od gol.

Od druga strana onoj Mancini sto go zborat za ogromen talent izigra KATASTROFALNO. Onaka ocaen bese cel mec, napravi 3-4 pocetnicki greski od koi 2 pati ako ne se lazam zicer imase Inter. Plus i mnogu dueli izgubi od Lautaro taka da los vpecatok mi ostavi. Go nemam gledano mnogu mnogu, mozda e samo slab den, who knows.
Лош ден.. Многу добро делуваат со Смолинг како партнери во теков на сезонава..
Башка тоа имаше 4-5 натпревари што изигра како задни везни и таму покажа дека може..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Чиста за жал.. Многу глуп договор нема што... Рома ја покачиле понудата и самиот Смолинг изјави дека сака да остане во Рома..
Срамоој живи ќе се потсмеваат ако не го купат..
turi mu kurot togas, zimas igrac, go bildas, im go vrakas sreden spremen da im gazi, 30 godini ima, ako digne forma ima 2-3 godini u nego dobri sigurno.
Od druga strana valjda uslovot na united bese toj, a situacijata u roma bese takva sto ne bea u situacija da pribiraat, realno najbolji stoper im e, i toa ubedlivo so ogled na konkurencijata sto ja ima.

Nego sto e so florenzi, kolku i da ne e u forma ne moze da mi kaze nekoj deka e polos od santon, nevozmozno e toa makar i mu e amputirano levoto stapalo,a ne e ni vtora opcija za desno, vcera vleze spinazola, a i u drugi utakmici sum primetil ovoj go igraat desno a levak e sto e netipicno za desnite bekovski pozicii.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Смолинг е земен у 5 до 12, двете страни дури немале ни време да направат попрецизен договор затоа е сува позајмица, за толку имале време. А и двете страни сакале трансферот да стане перманентен под одредени услови.

Цобе и јас сеуштр се сомневам во Манчини како играч. Не го фалам многу, само знам дека од тоа што го имаме назад, тој најдобро се надополнува со Смолинг, недај боже тој да ти биде лидер у одбрана, бар засега тоа изгледа смешно.


Syn, Флоренци стандарт у дефанзива си е катастрофа, не само оваа година, туку две три години уназад, само ние му прегледуваме низ прсти, што ради тоа што е римјанин и што некад у офанзива блесне.

Али за формацијата Конте може да биде огин, како крилест бек:D

Ете толку е лош што Сантон игра пред него, во 4ка назад противничките тимови играат на карта високи топки кон својот играч кој игра лево крило и Флоренци го чува и од тука им почнуваат акциите.


Само 352 му е мајката за Флоренци, па да врати форма
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
abe ja ne sumjam deka konte od nego moze da naprai igrac pak, zaso go vrati kolku tolku u zivot i mrtviot kandreva, ama sepak nikad nema da se soglasam so toa deka e polos od santon, toa e nevozmozno veruj mi :), ja mislam deka ima problemi on so trenerot ama u javnost ova ne izlaga, bas radi ova najmnogu, sto santon igra pred nego i spinazola. Ovoj vtoriov e lev bek, ne desen, vcera dzabe igrase desno nisto ne pravese, predvidliv e, bek e, nema tehnika, ne znae da igra so desna, lesen zalak duri i za mrtvi defanzivci, a ne pa za nekoi pokvalitetni, plus jak trener sto toa lesno ke go iskoristi. Mnogu retko levaci igraat desno ko bekovi, ova e tipicno za krilata, ne i za bekovskite pozicii.

Samo nekako umrea spekulaciite za nego i inter, poveke se pisuva za de paul i kulusevski sto do nekade e i normalno bidejki na tie pozicii umrea barela i sensi, a brojot na alternativi za niv e 0, vcera toa mnogu ubavo se vide, bilo koj od barela i sensi da bese na mestoto na vesino vcera, barem 1 gol ke se postignese od tie situacii vo koi se najde vesino.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom