Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.869
Поени од реакции
26.343
Ти си ти толку објективен уште кога кажа дека Фонсека ќе јаде минимум два меча бан, тука се гледа како од ракав си ги вадиш муабетите.
Roma Coach Paulo Fonseca has received a two-game touchline ban in Serie A after insulting the referee.

Поздрав и све најбоље. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.582
Поени од реакции
11.504
Раниери е пред потпис со Сампдорија

According to multiple sources including La Gazzetta dello Sport, Sky Sport Italia and TMW, this evening’s encounter with Ranieri was positive and significant steps forward were made in reaching an agreement.

It’s believed he has been offered a contract to the end of the season worth €1m plus bonuses, with automatic renewal for another season if Samp avoid relegation.

За вакво клубче топ избор.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.115
Поени од реакции
7.516
Roma Coach Paulo Fonseca has received a two-game touchline ban in Serie A after insulting the referee.

Поздрав и све најбоље. :D
Ќе се жалат до ФИГЦ и тие расипани умови како твојот :D што му дале два меча казна за два последователни жолти, ако било толку сериозно зошто одма уште првиот пат црвен не му дале или вториот пат црвен да извадат
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.654
Поени од реакции
2.937
Ќе се жалат до ФИГЦ и тие расипани умови како твојот :D што му дале два меча казна за два последователни жолти, ако било толку сериозно зошто одма уште првиот пат црвен не му дале или вториот пат црвен да извадат
Небаре ќе ви смени нешто ако Фонсека е на клупата или не...гледај Џеко да ви се врати бидејќи ни Сампдорија нема да ги победите без него :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.115
Поени од реакции
7.516
Небаре ќе ви смени нешто ако Фонсека е на клупата или не...гледај Џеко да ви се врати бидејќи ни Сампдорија нема да ги победите без него :D
Господ е на наша страна, ќе врне многу и нема да се игра утакмицата(како по обичај што е со Самдорија од коа прата ), таман Џеко да се оправе :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.115
Поени од реакции
7.516
Roma Coach Paulo Fonseca has received a two-game touchline ban in Serie A after insulting the referee.

Поздрав и све најбоље. :D

Paulo Fonseca’s touchline ban has been reduced to one game after the Roma boss had his appeal partially accepted.

Ај гитла сега:kuracc:
 
На врв Bottom