Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
15.914
Поени од реакции
12.087
Оваа дека до пола првенство, пола ќе си ја броите?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.103
Поени од реакции
4.574
Фамилијата Ањели донира 10милки
- Фамилијата Ањели донираше 10милиони на одделот за цивилна заштита за да се помогне справувањето со состојбата на национално ниво ... Плус , Ексор Фиат Ферари и Цнх индустриал купуваат од странство 150 респираторни машини и медицинско санитарен материјал.
И Берлускони прочитав дека донирал 10м , не ги прочитав деталите но налетав на веста некаде ...
Алиекспрес клубот има донирано нешто , маски ово оно ? :)

La famiglia Agnelli dona 10 milioni | La famiglia Agnelli ha donato 10 milioni di euro a beneficio del Dipartimento Protezione Civile per far fronte all'emergenza a livello nazionale e della fondazione La Stampa - Specchio dei Tempi, impegnata a rispondere alle necessità di Torino e del Piemonte. Exor e le controllate Fca, Ferrari e Cnh Industrial stanno acquistando presso fornitori esteri 150 respiratori e materiale medico-sanitario.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.128
Поени од реакции
35.091
Ќе ве прашаме вас како одат тие работи со скудето на хартија добиено :icon_lol: :P
На хартија се освојува кога ќе го фатат тој пред тебе со прстите во медот. :cool:
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
2.486
Како ќе се продложат лигите смртно ме интересира..екипите повеќе од месец не тренираат,сите се имаат здебелено по некое кило,кондиција никаква..не знам по која логика ќе ги продолжваат лигите
 

SinisteR.

осми патник
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.634
Поени од реакции
6.021
Како ќе се продложат лигите смртно ме интересира..екипите повеќе од месец не тренираат,сите се имаат здебелено по некое кило,кондиција никаква..не знам по која логика ќе ги продолжваат лигите
Исто ко фудбал пред зграда. Бетон лига.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
2.486
Бива бе да си толку отиден? :)
Сеа одговори ми со „добро де, 10 дена, исто е“ и ќе ти ебам сфе :D
Не биди толку слаб е.
Еден месец пишав бидејќи сигурно нема да почнат за 20 дена...а со оглед на ситуацијата ниту за два месеци...а како шо е залауфана работата во Италија можи ништо чудно ниту наредната сезона да не почни...катаклизма е таму..се си еба мајката
Автоматски споено мислење:

 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.819
Поени од реакции
10.892
Ме мрзи да барам наназад која мрша овде бараше короната да стигне кај нас, ќе ви ви го ебам во темана за Корона. ;)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.738
Поени од реакции
2.325
Член од
14 мај 2019
Мислења
667
Поени од реакции
274
Plus 500 umreni lugje poslednite 24 casa. Auuu.....

Ne gledam kako Serie A kje prodolzi, odnosno da se doigra sezonata.
 
На врв Bottom